on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

15.06.2021, 15:36

У Херсоні учасники аукціону знайомились зі своїми ролями у виставі "12 стільців"

15.06.2021, 15:07

Палац Фальц-Фейнів у селі Новочорномор’я

Під знаком ювілею видатного земляка

23.10.2007

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша розпочав свій черговий 72-й сезон. Спеціальний кореспондент газети Олена СКОРА напередодні події зустрілася з завідуючою літературною частиною театру Любов'ю КАЛЮЖНОЮ, Заслуженою артисткою України, і попросила її розповісти, чим прикметний новий сезон.

Для юних глядачів ми почали працювати ще у вересні. А урочисто розпочинаємо сезон виставою "Волки и овцы», в якій використано сюжети, цитати і образи з п'єс різних років великого російського драматурга Олександра Островського. Автор сценічної редакції та режисер-постановник - Заслужений діяч мистецтв України, доктор філологічних наук, професор Олег Мішуков; сценографія Народного художника України Віктора Балаша. Вистава насичена музикою Штрауса, Крейслера, Шопена, Шостаковича та інших видатних композиторів. Звучать вірші та романси Блока, Соловйова, Фоміна, Подревського, Булахова...

Вистава -спільний проект театру та Херсонського державного університету, тож зайнятий у ньому не лише увесь творчий склад театру, а й студенти художньо-педагогічного факультету та їх наставники.
У ролі поміщиці Меропії Давидівни Мурзавецької -«особи, яка має велику силу в губернії» - Заслужена артистка України Олена Галл-Савальська. Багатий пан, він же почесний мировий суддя Михайло Борисович Линяєв - Народний артист України Василь Чорношкур. Саме його герою належить репліка у п'єсі Островського «Волки и овцы»: «Та хіба навколо нас люди живуть?.. Вовки та вівці. Вовки їдять овець, а вівці смиренно дозволяють себе їсти». Хто є хто - судити глядачам. Зауважу лише, що творці вистави мали великий успіх на IX Міжнародному фестивалі «Мельпомена Таври», який відбувся в червні цього року.

- Любове Павлівно! У червні ж театр брав участь і в Міжнародному фестивалі
слов'янської драматургії, на який вас запрошували до Москви. Як москвичі сприйняли виставу херсонців «Світ пісень Едіт Піаф»?
- Дуже тепло. Мені як режисерові цієї вистави було приємно чути схвальні відгуки журі та глядачів, поздоровлення на адресу виконавиці головної ролі - артистки театру Ружени Рубльової. Сподіваюсь, ця вистава і в новому сезоні матиме успіх у херсонської публіки.
- А які ще прем'єри, окрім вистави за творчістю Островського, чекають на шанувальників театрального мистецтва?
- Режисер театру Олег Натяжний та головний художник театру Віктор Балаш працюють над виставою «Назар Стодоля» Тараса Шевченка. Для Малої сцени театру готується прем'єра вистави «Таємниця жінки, яка літає». Автор п'єси - Матей Вішнек.

6 грудня минає 115 років від дня народження одного з найвидатніших драматургів XX століття Миколи Куліша, який з'явився на світ у Чаплинці, а завершив свій життєвий шлях З листопада 1937 року на Соловках - він був розстріляний разом зі своїм побратимом по українській театральній справі Лесем Курбасом та сотнями інших нескорених в урочищі Сандармох. Комедію «Мина Мазайло» за однойменною п'єсою нашого славетного земляка ставить Андрій Май - студент-практикант Національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, над сценографією вистави працює Віктор Балаш.

Ще одна очікувана прем'єра в новому сезоні - балетний спектакль «Червоні вітрила». До його постановки запрошено художнього керівника Криворізького театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» Олександра Бєльського. Херсонці, які побували на дев'ятій «Мельпомені Таврії», безумовно, запам'ятали виставу цього театру «Камінний хрест», створену за новелами Василя Стефаника!
Нову концертну програму підготував оркестр театру під орудою Юрія Керпатенка.

- А які ще знаменні події, окрім наступних прем'єр, очікуються в житті трупи?
- Три ювілейних дати маємо в цьому сезоні. Учора виповнилося 75 років Леоніду Кутовому - глядачі добре пам'ятають його як талановитого актора психологічного плану, з гарними вокальними даними, а колеги люблять його за чудові людські якості - надійність, товариськість, чуйність.
А сьогодні ми поздоровляли з 70-річчям Народного артиста України Анатолія Манойла, який після закінчення Харківського інституту мистецтв в 1959 році за час роботи в театрі зіграв майже 200 ролей, і чимало з них - головні у виставах.

30-річчя творчої діяльності незабаром відзначатиме Заслужена артистка України Олена Галл-Савальська. Звичайно, такий солідний шлях служіння театру заслуговує урочистого вшанування. Сподіваємося, воно стане яскравим святом і для творчого колективу, і для шанувальників таланту актриси - херсонських глядачів.

Наддніпрянська Правда.-23.10.2007

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.