on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

02.12.2021, 14:57

У Скадовську пройде виставка робіт відомого французького фотохудожника українського походження Юрія Білака

02.12.2021, 10:43

Місто урочисто відзначить переможців проекту-премії “Золота молодь Херсона-2021"

02.12.2021, 10:37

Херсонська школярка стала переможницею фестивалю «STAR WAVES-2021»

> Новости региона > Спільний фотопроєкт Олександра Андрющенка та Ігора Міланова в експозиції Гончарівки
Все новости

21.09.2021 11:12

Спільний фотопроєкт Олександра Андрющенка та Ігора Міланова в експозиції Гончарівки

Кілька років тому болгарський і український фотографи - Ігор Міланов із Софії та Олександр Андрющенко з Херсона - познайомились у Фейсбуці. Випадковість це, чи ні -
зараз важко вже сказати: захоплюючись вуличною фотографією, останнім часом Ігор щороку подорожував Україною, не оминув увагою і Херсон. Під час чергової подорожі болгарського митця Україною колеги познайомились наживо. Олександр запросив Ігора відвідати фотоклуб “Свіжий погляд”, колектив фотоклуба гостинно зустрів іноземного гостя. З того часу і почалася міжнародна творча співпраця: Ігор вже кілька разів брав участь у виставкових заходах фотоклуба, які проводились в ХОУНБ ім. О. Гончара.

До речі, Ігор Міланов - член-кореспондент “Свіжого погляду”, це статус всіх іноземних громадян, які входять до фотоклубу. 
Якось Ігор Міланов запропонував Олександру Андрющенку зробити спільний фотопроєкт. Довго митці запрягали коней, та й епідемія зламала їм всі плани. І от, нарешті, це сталося!

На 25 вересня 2021 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара запланована спільна виставка двох авторів, під назвою “ДИАПОЗИТИВ”, що в перекладі з грецької означає “КРІЗЬ ПОЗИТИВ”.

Назва символічна: по-перше, роботи обох авторів створювались з позитивним настроєм, можна сказати, знімальні команди трохи бешкетували (а може й не трохи).
Ще - роботи Ігора дійсно надруковані з діапозитивної (тобто слайдової) плівки, яка оброблена своєрідним способом. Автор досі надає перевагу аналоговій фотографії:
знімає на плівку, сам проводить проявку і ручний друк на фотозбільшувачі.

Частина експозиції, яку виконав Олександр, чорно-біла.

У проєкті поєднуються дві, здавалося б, протилежні технології. Що автори хотіли цим сказати?

- Те, що знаряддя для відтворення фотографічного зображення, незалежно від технологій, що застосовуються у процесі, це всього лише інструмент, який відкриває автору можливість ділитися зі світом своєю творчістю.
Ця виставка - наріжний камінь спільного проєкту "МИГ И ПРОСТРАНСТВО",  "ФОТОГРАФИЯ НА ЕЖЕДНЕВИЕТО", "МИТЬ І ПРОСТІР, СВІТЛИНИ ПОВСЯКДЕННЯ".

Захоплюючий світ “стріт-фото” вже чекає маленьку команду з двох митців - українського і болгарського - на українських вулицях Херсона, Львова, Одеси… Їх також з нетерпінням чекають болгарські міста Софія, Пловдив, Велико-Тирново, Габрово, Етра, Мелник, Копривштиця, Шипка та інші цікаві куточки Болгарії. То ж, на старт... Слідкуйте, буде цікаво!


Ігор Міланов, народився у 1969 році в місті Софія, Болгарія. Закінчив Національну академію театрального і кіномистецтва імені Кристьо Сарафова за спеціальністю «Художня та прикладна фотографія».
“Моя пристрасть до аналогової фотографії зрозуміла: пошук і відображення моменту - це саме те, що мене хвилює в кожному кадрі. Чорно-біла фотоплівка дає мені технічну можливість висловити свої творчі пошуки. Представлена ​​мною фотовиставка - результат експерименту з кольоровим слайдом, портрети, зроблені в студії, представляють різні персонажі, у кожного портрета є характер і певна психологія людини за кадром”.

Олександр Андрющенко народився у 1959 році в селі Стара Збур’ївка на Херсонщині. Як і більшість фотографів радянської епохи вчився в не профільному вузі. Закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут ім. Цюрупи за спеціальністю “зоотехнія”. Друга спеціальність - “організатор фотостудій” - отримана на факультеті суспільних професій. Член Національної спілки фотохудожників України з 1993 року, засновник Херсонської Школи Фотографії, голова правління фотоклуба “Свіжий погляд”, професійний фотограф.
“Свого часу я “вбив” з десяток кілометрів фотоплівки і вже не одну цифрову фотокамеру. Для мене немає різниці, яка камера - аналогова чи цифрова. Це - лише інструменти. Моя частина виставки - “цифрова”. В ній - найбільша пісочниця Европи - Олешківські піски. Ну і, звісно ж, як же без жінки? Фотосесія була веселою. ТІЛЬКИ ФОТОСЕСІЇ РЯТУЮТЬ ВІД ДЕПРЕСІЇ!” - жартує Олександр...

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.