Платонов Анатолій Георгійович
15 травня 1927 року народився в Херсоні.
1971 - закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Б. Грекова. Педагоги: Крижевський Г.Я., Павлюк М.А.
1970 - член Спілки художників України.
1992 - Заслужений художник України.
1999 - Народний художник України.
2001 - дипломант Міністерства культури і мистецтв України та Національної Спілки художників України.
Доля художника Анатолія Платанова, його творчі успіхи пов'язані з життям рідного краю, його культурою. Він корінний херсонець. Ця земля нагородила його великим творчим даром живописця, надала можливість реалізувати цей дар і повернути сторицею людям. Його полотна відобразили колорит, національний дух розкішного краю Таврії. Починаючи з 1957 року, він був учасником багатьох виставок різних рангів, але мабуть персональна виставка в Києві в 1979 році на повний голос заявила про силу його таланту і рівень майстерності. Зібрані воєдино станкові полотна «Весна 1945», «Балада про солдата» (1973), «Сполох» (1968), «Сім'я» (1968) повні драматизму, трагічності людських доль, понівечених війною, а поряд представлені пейзажі, натюрморти розкривали індивідуальну пейзажну лірику автора. Його пейзажі хвилюють своєю сповіддю, пісенністю, неповторністю зафіксованого моменту.
Мить і світло істини художник черпає в історії і в сьогоднішньому дні. Він не зрадив тому, чим жив з ранніх років, залишився байдужим до нових напрямків і спокус. І завжди працює властивою йому образною і ясною мовою, вміє яскраво розповісти про те, що хвилює його.
Майстер створює цілу серію архітектурних пейзажів, побувавши в багатьох містах України. Його полотна «П'ятницька церква в Чернігові» (1981), «Собор у Чернігові», «Околиця Чернігова» (1982), «Церква святого Юра», «Старий Львів», «Хотинська фортеця» (1995) та інші сприймаються як символ вічності, стійкості християнства, а також сили нашого народу, який створив ці пам'ятники. Залишаючись яскраво самобутнім, художник досяг величезної виразності, гармонійного злиття людини і природи. Важливе значення для нього має сприйняття пленера, як життєдайного початку пейзажного живопису. Сповідуючи це, він завжди в русі, багато подорожує по Україні та різних країнах. А це значить буде нове відкриття світу, нові роботи, які подарують людям радість і насолоду.
Анатолій Платонов стояв біля витоків створення Херсонської організації Національної Спілки художників України. Був першим головою і 10 років очолював творчу організацію Херсона.
Галереї
Живопис |