Платонов Ігор Анатолійович
20 травня 1963 року народився в Херсоні.
1984 - закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Б. Грекова. Педагог - Павлюк Г. М.
1994 - член Національної Спілки художників України.
Атмосфера високих духовних інтересів завжди панувала в їх сім'ї. Тут всі співали, і будинок був наповнений запахами свіжої фарби. Майстерня батька знаходилась тут же. Дідусь Георгій Павлович ніс в сім'ю слова і заповіді Бога, а мама багато читала казок та віршів. Творчий розвиток Ігоря Платонова йшов по шляху нарощування майстерності. Він навчався в училищі, у природи, у товаришів, у батька — народного художника України. Але йому належало знайти і набути власної живописної мови, стилю, бачення і сприйняття навколишнього світу і тієї істини, яку шукають вимогливі до себе особистості.
Вдумливо і серйозно ставиться до творчості художник. Він не поспішає вразити кількістю робіт, а ретельно продумує кожну, повертаючись до написаного. Одна із сторін його творчого обдарування — любов до витонченого колористичного рішення. Його пейзажі й натюрморти оригінальні за композицією, складні за кольором, просякнуті глибоким настроєм. Він розмовляє з глядачем ясною і щирою мовою: «Натюрморт з рибами» (1987), «Натюрморт з калиною» (1988), «Старий Херсон», «Натюрморт з підсвічниками» (1989), «Натюрморт з цибулею» (1988), «Міський мотив» (1991), «Озимина» (1995), «Буковець» (1987), «Бузок», «Дзвіночки», пейзажі із серії «По Закарпаттю», по місцях козацької слави, «Перевал» (1988), «Хотин-фортеця» (1991). В ліричному поетичному ключі він зупиняє прекрасну мить на полотні, утримує нестримне. Набуття живописного стилю говорить про творчу зрілість художника.
На персональній виставці художника Костянтина Московченка увагу багатьох шанувальників його таланту привернула прем'єрним показом робота «Молодий художник», написана по свіжому, вільно і колоритно. Це портрет Ігоря Платонова. Його голубі очі дивляться на світ уважно, допитливо і дещо насторожено. Що ж привабило відомого художника в особі його молодого колеги? — «Мені імпонує його серйозне ставлення до творчості, захоплення своєю справою, професійна культура, грунтовність і змістовність його робіт, — сказав Костянтин Московенко, — довірлива відвертість того, про що він розповідає. Працюючи над портретом, я намагався передати риси творчої особистості, яка наполегливо прокладає свою дорогу в мистецтві».
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Живопис |