on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

22.06.2024, 12:34

Конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
22.06.2024, 12:21

Конкурс на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
17.06.2024, 12:25

У Львові проходить виставка “Вас вітає Музей сучасного мистецтва, Херсон 2002-2022”

  До 15 липня у Львівському муніципальному мистецькому центрі триватиме ...
> Теми > Література > Літератори про Таврію > Подарунок шанувальникам поезії рідного краю

 

Подарунок шанувальникам поезії рідного краю

19.04.2007

Література Херсонщини, представлена творами талановитих майстрів слова, несе в собі неповторність, особливість мови, характеру людей, природи нашого краю. Вона потребує всебічного вивчення й дослідження як культурне явище, але найбільше - щирої любові й захоплення земляків.

На щастя, є люди небайдужі до історії і культури рідного краю. По крихтах вони збирають інформацію з питань літературного краєзнавства Херсонщини, розпорошену в численних джерелах - газетах, журналах, книгах, особистих архівах. Одна з найактивніших серед них - Таїсія Миколаївна Щерба, педагог з великим досвідом, поетеса, літературний критик, краєзнавець за покликом душі.

Сьогодні у творчому доробку Таїсії Миколаївни - кілька поетичних збірок та книжок, 20 літературних портретів письменників Херсонщини. В своїй роботі вона поєднує творчу одержимість і науковий підхід до вивчення літератури рідного краю.

Творчий неспокій, енергія справжнього подвижника культури і патріота рідного краю допомогли, а може, й змусили Таїсію Миколаївну Щербу здійснити титанічну роботу - зібрати, відредагувати, упорядкувати величезний масив інформації про 27 поетів Херсонщини.
Альманах "Таврія поетична", який вийшов друком у видавництві "Айлант" у 2006 році, став першою за багато років спробою поєднати під однією обкладинкою відомості та вибрані поезії найкращих сучасних поетів нашого краю.

Альманах відразу набув популярності серед читачів бібліотеки, особливо серед школярів і вчителів як хрестоматія до навчального курсу "Література рідного краю", зайняв почесне місце на книжкових виставках, що презентують літературу Херсонщини, став незамінним помічником при виконанні довідок.
Короткі біографічні дані, різнобарвна тематика віршів, уподобань, стилів авторів дозволяють читачеві ближче познайомитися з творчістю поетів різних поколінь, переконань, полюбити рідний край, щедру Таврійську землю.

Працівники книгозбірні були свідками нелегкого тернистого шляху Таврії поетичної" від авторського задуму до втілення його у друкованій формі і висловлюють Таїсії Миколаївні щиру вдячність та шану за її громадянську мужність, готовність йти до благородної мети через терни нерозуміння, розчарування і безсонних ночей.

Сподіваємось, альманах "Таврія поетична" отримає гідну оцінку в широких колах культурної громадськості Херсонщини, а Т.М.Щерба - підтримку місцевої влади для підготовки і друку другого, доповненого видання.

"Таврія поетична" повинна зайняти своє місце у кожній шкільній, сільській бібліотеці, стати навчальним посібником для вивчення літератури рідного краю, джерелом патріотичного виховання
юнацтва.

Наталія ПОПОВА
Херсонський вісник.-19.04.2007
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.