Премія імені видатного земляка
Ім'я відомого уродженця Херсона, радянського письменника Бориса Лавреньова носить одна з вулиць у Шуменському мікрорайоні. А віднедавна творчо невгамовні херсонці, які впевнено тримають у руці перо, удостоюються і літературної премії імені талановитого земляка.
У музеї-квартирі Бориса Андрійовича, де одночасно розташовано літературний відділ обласного краєзнавчого музею, з нагоди такого свята зібралася майже вся літературна еліта Херсонщини. Появі премії імені Лавреньова треба завдячувати обласній громадській організації «Руський культурний центр» та діючій при ньому літературній студії «Парус надежды». Здається, ніби тільки вчора вперше згуртувалися письменники у своїй спільній творчій справі, аж ось — перший ювілей, святкування п'ятиріччя «Паруса надежды». Саме у рамках підготовки до цієї дати і було оголошено конкурс на здобуття літературної премії. Ті, кого було названо переможцями, пишалися цією нагородою подвійно. Адже у журі встиг попрацювати і відомий херсонський письменник Микола Братан.
— Конкурс було засновано рік тому. Хотілося, щоб до журі увійшли люди з професійним поглядом. Микола Іванович залюбки погодився. На жаль, сьогодні його вже немає серед нас і переможці не почують слова привітань з його вуст, — з болем зауважив голова літературної студії «Парус надежды» Петро Питалєв. —Але сподіваємося, що у майбутньому нам не відмовить бути у журі голова обласної організації Спілки письменників України Василь Загороднюк. Здобувачів премії визначали у трьох жанрових напрямах: поезія, проза та дитяча література. Щасливими володарями дипломів літературної премії імені Бориса Лавреньова стали автор поетичної збірки «Звучат во мне твои колокола» та опублікованого в альманасі «Парус надежды» циклу поезії Олена Агарова, автор прозових творів Наталя Чернишенко та автор роману «Клятве остались верны» та збірок оповідань для дітей і публікацій в періодиці Леонід Марченко.
І хоча грошова премія становить лише 400 гривень, для письменників це приємна можливість зробити внесок у розвиток своєї творчості. Так, Олені Агаровій разом з дипломом були вручені преміальні 100 примірників її першої збірки.
Не обійшлося і без заохочувальних дипломів: Петру Петишу — за вдалий поетичний дебют, Володимиру Уварову —за талановитий рукопис «Мемуари мисливця» та Валентині Москаленко — за цикл віршів для дітей.
У цей день прозвучало багато привітань — і на адресу тих, хто здобув премію імені Бориса Лавреньова, і на адресу ювілярів — студійців «Паруса надежды». Широким представленням багатьох літературних та мистецьких осередків це свято довело, що на Херсонщині можуть не просто співіснувати, а й співпрацювати різні творчі угруповання. Голова обласної організації Спілки письменників України Василь Загороднюк зауважив, що у літературному житті регіону відбулася знакова подія.
Марія Фокіна
“Новий день”.- № 25 (4915).- 17.06.2010.- стр.20