on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

27.09.2021, 14:11

У Херсоні відбудеться фестиваль LEGIO Historica

27.09.2021, 14:00

На відкритті театрального сезону в Херсоні презентують виставу за п’єсою іспанського драматурга

24.09.2021, 14:18

Придбали ролі на аукціоні та готуються до вистави. У Херсоні пройшла репетиція акторів-аматорів

> Темы > Кино > Из истории херсонского кино > Про Генічеськ зняли документальний фільм

Про Генічеськ зняли документальний фільм

Як український корабель тікав з Криму від «зелених чоловічків». Пригоди командира-бандерівця та екіпажу маленького, але гордого мінного тральщика «Генічеськ» — у документальному фільмі Богдана Кутєпова.

У перші дні березня 2014 року українські кораблі, що стоять у Криму, були заблоковані російськими військами на своїх базах. Жодна військова частина чи корабель не виконали ультиматуму: здатися або перейти на бік Росії. За кілька тижнів майже всі кораблі були захоплені або мусили здатися.

Останнім захопленим кораблем після двогодинного штурму став морський тральщик «Черкаси».
Україна втратила ключові військово-морські бази та розвинену інфраструктуру для базування флоту.
Через російську агресію флот утратив 51 корабель, під українським прапором залишилися тільки 10 кораблів та допоміжних суден.

Третина військовослужбовців ВМС ЗСУ служить Україні, ще третина звільнилася, а решта перейшли на бік окупантів.

Історія єдиного українського мінного тральщика «Генічеськ»: від анексії Криму — до кораблів НАТО в Чорному морі. Дві доби у відкритому морі з екіпажем маленького, але гордого корабля, провів документаліст Громадського телебачення Богдан Кутєпов.

Разом з військовими моряками Польщі, Туреччини, Іспанії та Німеччини наш тральщик шукає в акваторії міни, щоб знешкодити їх. Такі спільні з НАТО навчання не проводилися від 2004-го року. А тепер старенький «Генічеськ» лідирує в маневрах, ведучи за собою групу потужніших європейських кораблів.
Навесні 2014-го росіяни забрали в України переважну більшість українського флоту.

Старшому мічману Олександру Бойчуку теж запропонували перейти на бік Росії в обмін на соціальні блага. Командир «Генічеська» пообіцяв поміркувати, і так виграв час для маневру. Український екіпаж спробував утекти й угнати мінний тральщик. Та втікачів наздогнали на швидкісних катерах і жорстоко побили…

«Генічеськ» – одне з небагатьох суден, яке росіяни пізніше повернули Україні, розраховуючи, що воно згодиться лише на брухт. Адже його термін експлуатації сплив ще наприкінці минулого століття. Та навіть без сучасного оснащення, на самому лиш ентузіазмі українських моряків цей корабель досі здатен чистити територіальні води України від небезпечних «подарунків», яких, як передає «матроське радіо», могли сьогодні насипати росіяни.

Джерело інформації

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.