on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...
02.09.2024, 19:04

Херсонцям провели музичну терапію «Коло життя»

    У Херсоні відбулась прем'єра музично-терапевтичної ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Біосферний заповідник Асканія-Нова ім. Ф.Е. Фальц-Фейна > Про реалізацію програми щодо запровадження обласних стипендій

Про реалізацію програми щодо запровадження обласних стипендій

У 2010 році прийнято та реалізовано програму щодо запровадження обласних стипендій, якою передбачено стипендіальне забезпечення студентської молоді, учнів-переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів, учнів-переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учнів-членів Херсонського відділення Малої академії наук України, учнів-переможців обласного конкурсу „Учень року”, наукової молоді, а також інших категорій стипендіатів галузі освіти і науки. Згідно з положенням про порядок призначення обласної стипендії молодому науковцю вищими навчальними закладами та науковими установами були рекомендовані 10 кандидатур на отримання обласної стипендії для молодих науковців.

Підсумком розгляду матеріалів кандидатур на отримання обласної стипендії зі складу наукової молоді Херсонщини, які виявили активну участь у сфері наукової та науково-технічної діяльності, вирішенні актуальних питань соціально-економічного розвитку області, стало затвердження кандидатури Моргун Євгенії Миколаївни - кандидата біологічних наук, вченого секретаря Біосферного заповідника «Асканія-Нова» на призначення обласної стипендії у cумі 5 тис. грн.

У сфері наукових інтересів Моргун Євгенії Миколаївни – проблеми екології, ґрунтознавства, охорони навколишнього природного середовища. У 2007 році вона захистила дисертаційну роботу "Надходження та трансформація важких металів в екосистемах Біосферного заповідника "Асканія – Нова" та одержала науковий ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю "екологія". За час наукової діяльності нею опубліковано 40 наукових праць, підготовлено методичний посібник. У ході дисертаційних досліджень Моргун Є.М. зроблено істотний внесок у розвиток екології еталонних ґрунтів України, здійснено роботу з визначення вмісту рухомих форм свинцю, кадмію та міді в ґрунтах екологічного ряду заповідника, виявлено шляхи надходження та трансформації важких металів у екосистемах природного ядра Біосферного заповідника "Асканія-Нова", вперше визначено їх рівні накопичення в акумулятивних зонах резервату. З 2000 року активно досліджує хімічні властивості ґрунтового покриву Біосферного заповідника "Асканія-Нова", – результати відображені у проекті "Літопис природи Біосферного заповідника "Асканія-Нова", що дозволило здійснити екологічну оцінку екосистем заповідника та виявити ступінь техногенного впливу на них. Наукова новизна та актуальність її робіт є незаперечними, вони коректно та ґрунтовно висвітлені у публікаціях, оприлюднені на наукових конференціях та з’їздах.

Серед претендентів на отримання обласної стипендії були також:

Бевзенко Володимир Михайлович - доктор юридичних наук, доцент, заступник начальника Херсонського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ з наукової роботи, підполковник міліції. Його монографія “Участь в адміністративному судочинстві України суб’єктів владних повноважень” є однією із перших робіт, виконаною автором на підставі новітнього адміністративного процесуального законодавства України, яка присвячена розкриттю питань вступу (залученню) в адміністративне судочинство органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, здійснення цими суб’єктами адміністративної процесуальної правосуб’єктності;

Лавренко Сергій Олегович - кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри землеробства, вчений секретар Херсонського аграрного державного університету, автор 156 публікацій, з них 23 патенти на корисну модель, 3 авторських права на твір. Його роботи широко оприлюднювалися і увійшли у Стратегію економічного та соціального розвитку Херсонської області до 2015 року. Експериментальні дослідження роботи були складовою частиною тематичного плану НДР Херсонського державного аграрного університету «Вдосконалення технології вирощування овочевих культур при застосуванні нових способів поливу в умовах півдня України». Ця робота відкриває нові напрями в дослідженнях зернобобових, просапних культур.

Шапошников Костянтин Сергійович - завідувач кафедри економічної теорії Херсонського державного університету. Його кандидатська дисертація на тему: «Комбінування корпоративних та функціональних стратегій в управлінні розвитком операторів електрозв’язку» дала змогу сформулювати наукові висновки, що мають істотне теоретичне та практичне значення для економічної науки. Він є членом вченої ради економіко-юридичного факультету, досліджує теоретичні та практичні аспекти корпоративного управління у сфері телекомунікацій, автором 51 наукової публікації – 2 монографії, 26 статей у фахових наукових виданнях, 2 статті у інших виданнях, 16 тез-доповідей на науково-практичних конференціях, 5 навчально-методичних рекомендацій.

Апазов Едуард Сеярович - кандидат технічних наук, доцент кафедри метрології та інформаційно-вимірювальних технологій, науковий керівник, автор понад 20 наукових робіт, надрукованих в українських та міжнародних збірниках, 2 навчальних посібників для студентів технічних вузів, співавтор 8 винаходів, захищених патентами України. Приймав участь у виконанні бюджетної науково-дослідної роботи НАН України “Розробка фізичних і фізикотехнологічних засад створення сенсорів та сенсорних масивів для моніторингу довкілля на основі досліджень електронних та іонних процесів в напівпровідникових матеріалах і структурах”, проекту “Розробка та створення термофотовольтаїчних перетворювачів інфрачервоного випромінювання для контролю високотемпературних технологічних процесів”. З 2009 року є науковим керівником держбюджетної науково-дослідної теми „Дослідження та розробка термофотовольтаїчних систем утилізації інфрачервоного випромінювання”. В ході виконання проекту розроблена комп’ютерна програма моделювання основних властивостей термофотовольтаїчних перетворювачів, створена комп’ютерна база даних властивостей напівпровідникових матеріалів, які можуть бути використані при виготовленні термофотовольтаїчних перетворювачів, отримано нові знання щодо поведінки електрофізичних параметрів матеріалів термофотовольтаїчних перетворювачів в умовах потужних потоків випромінювання, вдосконалено та сертифікована дослідна експериментальна установка для імітації роботи фотовольтаїчних перетворювачів в умовах, наближених до реальних.

Добровольська Вікторія Анатоліївна - кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства Херсонського національного технічного університету, представник наукової школи доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри українознавства ХНТУ Сусорова В.Д., координатор науково-дослідної роботи, що виконується на кафедрі українознавства ХНТУ: “Південь України: економічна, політична та культурна характеристика (ХІХ–ХХ ст.)”. У 2006 році нею захищена кандидатська дисертація в рамках проведених досліджень з наукової проблеми “Історія жіночої освіти Півдня України (к. ХІХ– поч. ХХ ст.)”. Добровольська В.А. є членом Всеукраїнської спілки краєзнавців, членом міжвузівської експертної ради Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі “Історія”, який проводиться за ініціативою МОН України.

Райко Галина Олександрівна - кандидат технічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики Херсонського національного технічного університету, автора 36 наукових публікацій. У 2008 році захистила кандидатську дисертацію на тему: “Методи та моделі управління процесами функціонування та розвитку вищого навчального закладу”. На теперішній час бере участь у виконані науково-дослідних робіт “Розробка інформаційно-аналітичного забезпечення процедур підтримки прийняття рішень в комп’ютерно-інтегрованих системах” та «Розробка інноваційної технології глибокої підготовки вовни на основі фізико-хімічних методів інтенсифікації технологічного процесу, що забезпечує екологічність, економічність, якість і конкурентноздатність готової продукції». За результатами проведених досліджень отримано ряд теоретичних та практичних результатів, які впроваджено на Татарбунарській фабриці ПОВ ТОВ «Кедр» та «ПО ТК Донбас» (м. Донецьк).

Єрмолаєва Альона Василівна - кандидат технічних наук, молодший науковий співробітник Херсонського національного технічного університету, автор 27 опублікованих наукових праць, учасник міжнародних конкурсів спільних науково-дослідних проектів, всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій. У 2010 році Єрмолаєву А.В., як керівника науково-дослідного проекту, висунуто на здобуття Гранту Президента України молодим ученим.

Додонова Ганна Василівна – старший викладач, голова ради наукової молоді Херсонської філії національного університету кораблебудування ім.Адмірала Макарова постійно працює над підвищенням своїх науково-педагогічних знань. Ганна Василівна захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «Історія України». Активно бере участь у науковій та організаційній роботі: має 19 наукових публікацій, виступає на університетських, Всеукраїнських, міжнародних наукових конференціях та семінарах. З 2007 року вона входить до складу регіональної Херсонської конкурсної комісії Малої Академії Наук (секції "Історія України", "Історичне краєзнавство"). У вересні 2009 року була обрана на посаду голови Ради наукової молоді Херсонської філії НУК. З листопада 2008 року є членом комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2008-2009, 2009-2010, 2010/11 навчального року (гуманітарні дисципліни, секція "Всесвітня Історія").

Коновалов Дмитро Вікторович - кандидат технічних наук, доцент Херсонської філії національного університету кораблебудування ім.Адмірала Макарова достроково захистив у 2006 році кандидатську дисертацію, переможець конкурсу "Кращий молодий науковець року НУК" у 2006 році, "Кращий молодий науковець року ХФ НУК" у 2010 році. Дмитро Вікторович автор 45 опублікованих праць (з них 28 опубліковано в фахових журналах ВАК), 9 патентів України на винахід. Приймає участь у виконанні держбюджетної теми "Розробка технологій комбінованого виробництва енергії на низькокиплячих робочих тілах для суднових комплексів енергожиттєзабезпечення" та за грантом Президента України над науково-дослідною роботою "Розробка наукових основ ефективних тригенераційних технологій використання скидного потенціалу компресорних станцій газотранспортної системи України". Відзначена його активна участь у роботі Ради по залученню студентів до науково-дослідної роботи та участі їх у конференціях, семінарах за напрямами діяльності енерготехнічного факультету. Дмитро Вікторович є науковим консультантом студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук.

Підготовлено відділом оперативної інформації управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації, 06.01.2010


 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.