Прохоров Костянтин Михайлович
1 червня 1947року народився в с. Кадиївці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.
1970 - закінчив Одеський державний педагогічний інститут ім. К.Д.Ушинського, художньо-графічний факультет. Педагог - Гегомян В. А.
1994 - член Національної Спілки художників України.
Костянтин Прохоров зарекомендував себе цікавим, різноплановим художником, в творчості якого однаково, доповнюючи і збагачуючи один одного, живуть графіка і живопис. Зв'язок з народними першоджерелами - найважливіша складова його творчості. Це ті коріння, що наповнюють живими соками його творчість.
Популярність художнику принесла графічна серія «200 років Херсону». В ній втілився живий зв'язок часів, історія і доля свого народу. Автор проводить думку: минуле і сучасне нерозривні, слава дідів і прадідів — це і наша слава. Художник зображує історичні факти, що прославляють працю людини. Поєднання відточеного малюнка, композиційна лаконічність виявили індивідуальну манеру майстра. Графічні твори триптих «200 років Херсону», «Хлібне поле», «Слухають небо», «Лижна естафета», «Нічна вахта», «Поля 41-го» (1984), «Серпень», «На краю села», «Старий Седнів», «Сутінки» (1972) експонувалися на обласних, республіканських, всесоюзних і зарубіжних виставках. Всюди художник врізається в гущину життя, намагається побачити типове, мальовниче, відбиває гострий психологізм, романтику, героїчний пафос і буденне.
Його роботам властиві урівноваженість, емоційна стриманість. Вони приваблюють глибинним розумінням взаємодії людини і природи, прагненням до осмислення буття. Художник захоплений красою рідного краю. Щоб це виразити, він уміє вибрати для цього милі серцю куточки природи, вловити неповторну своєрідність моменту. Визначальна його риса як живописця — прихильність до теми зимового пейзажу. За його словами, в зимі є щось космічне, вона ніби відчиняє таємниці всесвіту. Звідси ліризм, музичність його творів. І це в повній мірі проявилося в триптисі «Далеке село дитинства»: ( «Морозний ранок», «Колядова ніч», «Засніжена Оболонь», 1997). Вічна тема торжества природи! В національних витоках, в багатстві народних традицій знаходить художник свої сюжети.
Особлива сторінка творчості майстра — розробка декоративного мистецтва сучасного інтер'єру. Творча зрілість проявилась у вишуканості мотивів, своєрідності виконання, поєднанні декоративності з соковитістю кольору. Це розписи в Херсонському педагогічному університеті «Основоположники класичної педагогіки», мозаїчне панно з рельєфом на адміністративному будинку «Херсонвинтресту», розписи в театрі ляльок.
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Графіка |