on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

15.06.2021, 15:36

У Херсоні учасники аукціону знайомились зі своїми ролями у виставі "12 стільців"

15.06.2021, 15:07

Палац Фальц-Фейнів у селі Новочорномор’я

 

Прем'єра з грузинським колоритом

Карантин дав поштовх новим проектам для Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. У непростий час храм Мельпомени став майданчиком для інтернаціональних вистав. І якщо кілька тижнів тому на херсонських підмостках представили виставу за п’єсою білоруського драматурга Андрія Курейчика «Ображені. Білорусь», то зараз відбулася грузинсько-українська прем’єра. «Станцюй зі мною танго» - це довгоочікувана постановка-тандем. П’єса - грузинської авторки, сучасної драматургині Ніно Мірзіашвілі, режисер - теж грузин, Каха Гогідзе. А от акторський склад - повністю український, наші «кулішівці». Ідея спектаклю виникла задовго до коронавірусної пандемії.

- Минулоріч, перебуваючи на фестивалі в Грузії, домовилися з місцевим театром про те, що зробимо виставу за твором грузинського автора. Тому що в Грузії на фестивалі, в основному, запрошують тільки ті закордонні театри, які ставлять грузинську п’єсу. Це дуже потужний меседж. Домовилися з Кахою Гогідзе. Вистава вийшла українською, але з грузинським колоритом, - розповідає генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

Фішка цієї вистави в тому, що готувалася вона дистанційно. Більшість репетицій відбувалися в режимі онлайн, адже припали на час суворого карантину, коли в Україні не працювали театри. А ще - зупинилися міжнародні трансфери, і режисер з Грузії приїхати не міг.

- Зізнаюся, спочатку було важко. Адже так вистави ніколи не робили. Та виявилося, що онлайн-репетиції - це навіть корисно. На відстані ми попрацювали десь півтора місяця, і коли я приїхав, актори вже знали текст. І нам вистачило два тижні, щоб зробити виставу. Не знаю, чи вийшло, але, судячи з реакції глядачів, їм сподобалося, - говорить Каха Гогідзе.

Сам Каха Гогідзе є головним режисером Ахалцихського драматичного театру. Також він актор. І, певно, ще й через це намагається витиснути з виконавців ролей максимум, на який вони здатні. «Кулішівці» не приховують: навіть дистанційно відчули, що таке грузинський темперамент.

- Режисер сам дуже темпераментний. Той темперамент він нам передавав і в режимі онлайн-репетицій: ще, ще! Думаєш, та куди вже ще, вже й так важко стояти. Але треба було ще. Це якийсь інший досвід. До наших режисерів ми вже звикли. Знаємо, чого чекати від Павлюка, Корольової, тут же щось нове, - говорить актор Євген Гамаюнов.

Улюбленець херсонської публіки Гамаюнов грає суворого батька дівчини на виданні. Протягом всієї вистави зала просто розривається сміхом від фрази-паразита, яка прилипла до персонажа - «За ВДВ!». Сам актор в інтерв’ю жартує: головне, щоб шанувальники, впізнавши його на вулиці, не кричали вслід те саме «За ВДВ!». У виставі всі актори грають дуже емоційно. Тетяна Проворова, Павло Костенко, Ірина Рура, Євгеній Карнаух, як і Євген Гамаюнов, виклалися на повну. Музичне супроводження вистави - оркестрова група театру на чолі з Артемом Філенком.

Сюжет «Станцюй зі мною танго» - легкий і жартівливий. А фінал, звісно ж, зав’язаний на хепі-енді, як того й вимагає жанр. Словом, постановка дарує позитивний настрій, якого зараз так бракує. Навесні виставу «Станцюй зі мною танго» наш театр планує повезти до Грузії.

Марина Савченко
«Новий день».- №44 (5453).- 28.10.2020.- стр.18

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.