on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

  Український військовий передав до колекції Херсонського обласного ...
05.05.2024, 15:02

На полотнах — троянди, тюльпани, маки та інші квіти. Художниця Яна Голуб'ятникова представила у Херсоні виставку робіт

  Художниця Яна Голуб’ятникова 1 травня презентувала ...
> Новини регіону > Срібні міста України: харків'янка створила каблучку присвячену херсонському художньому музею
Всі новини

Срібні міста України: харків'янка створила каблучку присвячену херсонському художньому музею

13.03.2023 19:00

 

Срібні міста України: харків'янка створила каблучку присвячену херсонському художньому музею

Харків'янка Олена Маслова створила каблучку "Херсон. Художній музей". Це — п'ятий виріб у циклі срібних міст України. До того вже буди виготовлені каблучки присвячені Львову, Запоріжжю, Києву та Одесі. Що пов'язує авторку проєкту з Херсоном і чому для втілення задуму обрала саме будівлю художнього музею Олена Маслова розповіла Суспільному.

"Чому Херсон? Річ у тому, що батько моєї головної героїні життя, людини, що стала прикладом, прабабусі Елеонори Ксенофонтівни, жив саме у Херсоні, там же вона й народилася у 1908 році, коли тільки збудували майбутній музей. Далі в неї була Одеса та багато ще чого, а після війни вона з дітьми залишилася у Харкові, але про південь та дореволюційне дитинство моя бабуся Лора мені розповідала з неймовірною теплотою. З початку війни я весь час подумки розмовляю з бабусею, і вона дуже допомагає проходити скрізь випробування. На жаль, ми так і не встигли з нею поїхати в подорож. Пішла з життя прабабуся на початку 2000 року, — розповіла Олена.

Срібні міста України: харків'янка створила каблучку присвячену херсонському художньому музею

Щонайперше, що зробить після перемоги, каже, поїде до Херсона та Одеси й обов'язково відвідає художній музей, будівлею якого надихалась, створюючи нову каблучку. Художниця вважає, він дуже магнетичний і збудований у правильному місті.

"Гарне наповнення і нерівний, дуже характерний контур споруди музею муляв мені душу своєю неординарністю, та коли почалося малювання ювелірних деталей і розрахунок розмірів, чітко побачила – каблучка ніяк не вписується в параметри технологічності. Кутова башта, яка зліва, уперто пручалася срібному втіленню: зменшували масштаб і зникала впізнаваність, збільшували — і розміри та вага виходили за межі розумного", - згадує Олена.

Художниця каже, відкладала цей проєкт декілька разів, хотіла замінити споруду, але потім відбулося російські військові варварськи розграбували музей і вона зрозуміла: все одно треба робити.

"Треба зробити, щоб маленькі срібні маячки нагадували про неймовірну несправедливість, про неможливість подібних злочинів проти культури в сучасному світі, а особливо про те, що треба повертати вкрадену історію, ремонтувати споруди, будувати нові, наповнювати наші музеї новими творами мистецтва та приводити туди відвідувачів", — поділилась Олена.

Срібні міста України: харків'янка створила каблучку присвячену херсонському художньому музею

За її словами, каблучка залишилася самою великою, складною і дорогою з усієї серії, але вона ризикнула її показати.

"Нехай, думала я, це буде артоб'єкт, своєрідна окраса колекції. Якщо дивитися на всі п’ять каблучок поруч, то помітно, яким напруженим виглядає срібний музей. Навіть якщо не вдивлятися в дрібні деталі, його зовнішні обриси в готовому вигляді нагадують мені будиночок погорільця, який хочеться прикрити долонями, захистити й подарувати тепло", — говорить Олена Маслова.

Срібні міста України: харків'янка створила каблучку присвячену херсонському художньому музею

Вона розповіла, що відразу після публікації нарису "Місто переможного Сонця" на зв’язок з нею вийшла пані Лариса Жарких, співробітниця Художнього музею.

"Вона виразила своє захоплення каблучкою та підказала правильну хронологію по самій споруді, а далі почало відбуватися диво: зовсім незнайомі люди, які раніше ніколи не чули про Орінго, писали теплі слова вдячності. Ми взагалі дуже захвалені, але скажу чесно — пройняло й здивувало. Тепер я шукаю найбільш вдалий спосіб допомогти музею після завершення війни наповнитися радістю і чомусь вірю, що гуртом нам усім це обов’язково вдасться", — сказала Олена.

Джерело