on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

23.07.2021, 13:30

«З Країни в Україну» — розповідаємо про фестиваль, який стартує у Херсоні 7 серпня 2021 року

23.07.2021, 13:26

Коронавірусна виставка буде у херсонському музеї

23.07.2021, 11:01

Прокуратура звернулася до суду для захисту об’єктів культурної спадщини Херсона

> Новости региона > Триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ» на Херсонщині
Все новости

10.06.2021 14:27

Триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ» на Херсонщині

 

Мистецький центр «YOUKH» знаходится на Херсонщині у селі Олександрівка, що розташоване між Станіславськими та Олександрівськими кручами, на березі Дніпровсько-Бузького лиману.  Був створений влітку 2020 року Євгенією Відіщевою та Андрієм Майем, керівниками двох громадських організацій - "VIDLIK PROJECTS" та "Центр “Текст". Ідея створення мистецького центру виникла давно, але зробити його саме тут надихнула природа, що оточує це місце. Прямо з воріт центру відкривається краєвид на лиман, оточений кручами й сонцем, що з настанням вечора тоне в лимані. Метою центру є створення унікальної всеукраїнської платформи розвитку сучасного мистецтва та об’єднання творчої молоді з різних населених пунктів.

На базі мистецького центру, влітку 2020 року були реалізовані кілька резиденцій для підлітків з Донецької та Луганської областей, а також окремі культурні події: акустичні концерти, театралізовані читання сучасної драматургії, вечори сучасного українського кіно та зустрічі з культурними діячами та діячками. До подій завжди долучається громада, а особливо молодь, відбувається потужний обмін думками, досвідом, інтересами. Проєкт “YOUKH culture” має на меті поширити сучасне мистецтво у населені пункти, де відсутні культурні пропозиції, створити креативну спільноту села. Існують сталі уявлення, нав'язані массовою культурою, що село не може асоціюватись з інтелектуальними та творчими потоками. Ми хочемо прийняти цей виклик, та прагнемо впливати на зміну цих уявлень, оскільки  вважаємо що країні потрібна певна культурна децентралізація, та створення локальних мистецьких осередків, незалежно від того - місто це, чи село. 

На нашу думку проект може стати потужним поштовхом для зміни цих сталих уявлень та сформованого наративу, пошуку нових сенсів, змістів і мистецьких форм.

КІНОБЕРЕГ

Зараз триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ», що проходитиме з 4 по 18 липня у мистецькому центрі. До участі запрошується молодь села Олександрівка, та усієї України, що зацікавлена у мистецтві створення документальних фільмів, хоче розвиватися у цьому напрямку.  Протягом табору на учасників чекає знайомство з історією кіно, розбір основ драматургії, монтажу, композиції, фотографії, написання власного сценарію, перегляд фільмів та їх обговорення, дослідження реальності та створення власного кіно. Підлітки та молодь, стають молодими митцями та мисткинями, працюють над створенням фільмів та вистави, водночас місцеві мешканці стають безпосередніми учасниками та учасницями процесу, героями та героїнями мистецьких робіт, адже проєкт існує не в вакуумі, а в живому просторі села, та має на меті створення мистецької спільноти, залучення громади до створення новітніх культурних подій.

Теоретична частина табору складається з воркшопів та лекцій на теми:
- Історія світового кіно;
- Драматургія і задум;
- Монтаж як побудова сенсів у документальному кіно;
- Продюсування та дистриб‘юція кіно. Шляхи реалізації у кіноіндустрії;
- Як режисер-документаліст може стати впливовим, змінюючи суспільну думку?;
- Відео як інструмент сучасного мистецтва: візуальний поворот, дигіталізація, змішані медіа.

 Менторами проєкту є Віталій Гавура та Якоб Пройс.

 Віталій Гавура – молодий український режисер ігрового та документального кіно, сценарист, лауреат Одеського міжнародного фестивалю за ігровий фільм «Чачьо», що можна переглянути на платформі Takflix.com. Його творчість сфокусована на проблемах захисту прав людини, етнічних громад України, прав жінок, ЛГБТК+ спільноти, економічній нерівності населення, дискримінації ветеранів АТО. На Кіноберезі Віталій проведе інтенсив по документальному кіно, буде ділитись здобутими знаннями, усіма секретами кіновиробництва. Завчасно познайомитись з фільмом «Чачьо» можна на онлайн-платформі Takflix.com

Якоб Пройс / Jacob Preuss – німецький кінорежисер, лауреат премії Max Ophuls Preis 2011 за свій третій документальний фільм «Інший Челсі». Експерт програми Панорама кінофестивалю Berlinale в Німеччині. Працював експертом з прав людини у країнах СНД міжнародної громадської організації «Репортери без кордонів». Фільм Якоба «Інший Челсі», він також є в доступі на Takflix.com.

Окрім воркшопів від основних менторів проєкту, будуть проведені  зустрічі з запрошеними лекторами, такими як:

  • Олександра Погребняк, кураторка виставкових проєктів, співробітниця PinchukArtCentre, розповість про відео як інструмент сучасного мистецтва, про візуальний поворот, дигіталізацію та змішані медіа.  

  • Крістіна Тінькевич, українська режисерка ігрового і документального кіно, девелопмент продюсерка, випускниця британської кіношколи проведе лекцію про продюсування та дистриб‘юцію кіно і шляхи реалізації у кіноіндустрії.

  • Роман Бондарчук, український режисер документального та ігрового кіно, арт-директор DocuDays, розкаже як режисер-документаліст може стати впливовим, змінюючи суспільну думку.

Практичною частиною табору стане створення самого фільму, процес поділено на підготовку, знімальний період і монтаж.

У фіналі проєкту відбудеться прем’єра створених учасниками документальних повнометражних фільмів, де кіно зустрінеться із справжнім глядачем. Загалом, усе по справжньому :)

Подати заявку можна до 13.06 включно за посиланням:
https://forms.gle/hXbZiNPGQTMqG6Sy9.

Локація: Мистецький центр YOUKH, село Олександрівка, Білозерський район, Херсонська область
Організатори: громадська організація VIDLIK PROJECTS
Контакти: vidlikprojects@gmail.com

Слідкуйте за анонсами YOUKH:
🌼 Instagram https://www.instagram.com/youkh.culture/
🌾 Telegram https://t.me/joinchat/I9cXiO0Rk-g5NmUy
🌚 Facebook https://www.facebook.com/youkh.culture/

Vidlik PROJECTS:
🧝‍♀️ Сайт  https://wtfmastery.com.ua/
🍀 Соц. мережі https://linktr.ee/vidlikproject
🎥 Ютуб https://www.youtube.com/c/ВІДЛІКпроджект
👩🏽‍🎤 Хай живе тиждень: https://linktr.ee/tizhden

 "КІНОБЕРЕГ" підтримує Європейський Союз та Goethe-Institut в Україні за програмою Дім Європи.

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.