on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

  Український військовий передав до колекції Херсонського обласного ...
05.05.2024, 15:02

На полотнах — троянди, тюльпани, маки та інші квіти. Художниця Яна Голуб'ятникова представила у Херсоні виставку робіт

  Художниця Яна Голуб’ятникова 1 травня презентувала ...

 

«Різдвяний салон» херсонських майстрів пензля

Напередодні Нового року майже місяць у центральній виставковій залі на площі Свободи працювала виставка «Різдвяний салон», організована з ініціативи Херсонської обласної організації Національної Спілки художників України. Понад сорок майстрів живопису Херсонщини взяли у ній участь.
Пейзажі, портрети, натюрморти, графіка та акварелі, гобелени, розмаїття творчих жанрів і техніки не залишили байдужим найвимогливішого цінителя живопису.

Прикрашали виставку твори визнаних майстрів, таких, як народний художник України, секретар НСХУ Володимир Чуприна. Його картини «Арабатська стрілка» і «Калина» відразу дають зрозуміти, що творчість і рідна земля для майстра - поняття нероздільні. Неповторні фарби Азовського моря, старі баркаси, все це дорого кожному, хто хоча б раз побував у цьому чудовому куточку Херсонській області.
Заслужений художник України учасник Великої Вітчизняної війни Федір Іванович Загороднюк, який брав участь у Сталінградській битві, виставив свої полотна «Багатий улов» та «Молитва», що вражають бездоганною чіткістю виконання.

Майстерно виконану роботу «Сестри», біля якої подовгу затримувалися відвідувачі, виставила Заслужений художник України Венера Такаєва.
Три роботи, написані олією «Літо», «Осінь», «Зима в Кринках» представив Анатолій Биков. Він тонко відобразив особливості кожної пори року в нашому таврійському краї.
Володимир Гончаренко підготував звіт щодо літнього пленеру (33 роботи, виставлені в окремій залі) «Від херсонських степів до карпатських гір», які викликають яскраву гаму почуттів, демонструючи цілісність натури художника, його неослабний інтерес до українського пейзажу.

Рідне місто представлене і на полотнах Оксани Оснач («Зима в Херсоні»), Олександра Степаненка («Святодухівський собор») та деяких інших. І хоча ці роботи відрізняються за технікою виконання і кольоровим рішенням, їх об'єднує одне - любов до Херсона.
Хвилюють своєю простотою і виразністю забарвлені ліричними інтонаціями натюрморти Володимира Заставського, Віталія Раковина і Тетяни Вареник.
Як і раніше вражають філігранною технікою роботи відомого поета-художника Анатолія Кичинського («Степовий букет» та «Білі квіти в зелених сутінках»). Яскравою індивідуальністю відрізняються пейзажі Григорія Зозулі.

Не можна не відзначити майстерно виконані роботи Георгія Петрова «Седнівська зимонька», Василя Боженка «Сніг Іде», Ігоря Платонова «Зимова казка», Олександра Лаптева «Кафе ввечері», Галини Сорохан «Вечір в Коктебелі», Ольги Бондаренко «Крила» і «Стрімкий Потік».
Цікаві роботи графіків Миколи Гепарда, Анни Ломакіної. Приковує увагу «Портрет з пером» і «Портрет дівчини» Миколи Довганя.
Оригінальністю відрізнялися картини випускниці Київської академії Тетяни Анісімової, котра нещодавно стала членом Національної Спілки художників України. Її акварельні роботи «Похмурий день в Ялті» і «Парк в Нижній Ореанді» написані з настроєм і відображають барвисті кримські мотиви. Не менш цікава і її «Ореандівська церква» в графічному виконанні.

Відвідувачі виставки з інтересом познайомилися з висококласними гобеленами Ольги Бринцевої «Повний місяць», Олександра Ковача «Зоряна ніч», а також з шедеврами відомої династії художників Шнайдерів: Заслуженого художника України Марії Шнайдер-Сенюк, Бориса Шнайдера, Андрія Шнайдера І Юлії Шнайдер-Шевчук.
На виставці свої талановиті батіки (розпис по тканині) продемонстрували Оксана Катиніна та Олена Ульянова.
Виставка «Різдвяний салон» значна подія в культурному житті області. За цей час її відвідало багато жителів та гостей міста, які висловили у книзі відгуків свою вдячність херсонським художникам та організаторам виставки за надану можливість вкотре долучитися до світу прекрасного.

Юрій Анісімов
«Наддніпрянська правда».- №10.- 09.02.2011.- стр.2
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.