on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
Всі новини

28.03.2018 09:10

«Різнобарв’я талантів»

18 березня на базі Новокаховського міського Палацу культури відбувся перегляд аматорських колективів на підтвердження звання «народний» та «зразковий», який перетворився на яскраву феєрію музики, пісні та танцю.

М.Нова Каховка – Центр розвитку аматорського мистецтва, тут набули розвитку всі жанри народної творчості, постійно працює 21 аматорський колектив, що носить звання «народний» та «зразковий».

Нова Каховка, у порівнянні з іншими районами має найбільшу кількість хорових колективів – це 4 дорослих, які працюють на базі Новокаховського МПК та 1 дитячий музичної школи, всі вони мають академічну манеру виконавства.

Хорові колективи МПК постійні учасники регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів», ведуть активне творче життя, приділяють конкретну увагу формуванню репертуару.

Чоловічий хору ім. Т.Олійника та народна хорова капела (кер. Н.Шевелєва) (певний час не працювали), але зараз колективи працюють в повну силу, мають певні надбання, добре укомплектовані, костюмовані, з відповідно підібраним репертуаром з гарною динамікою, загальним ансамблем та строєм.

Більш динамічною та на доброму тембральному ансамблі має будуватися робота у народного хору (кер. С.Ричкова) та народного жіночого хору (кер. М.Гринь), у останнього – свіжий, молодий склад, потрібно попрацювати з сопрановою партією.

Неперевершеним був виступ зразкового дитячого хору «Сонет» дитячої музичної школи (кер. С.Бабенко), виконавський рівень, вокальні здібності та сценічна культура якого справили неповторне враження.

Високохудожніми були виступ народних оркестру та ансамблю народних інструментів міського Палацу культури (кер-ки заслужений працівник культури України В. Яротник, Л.Лазарєва), які не тільки неперевершено виконали свої звітні програми, а й були прекрасним супроводом вокальних колективів.

Народному ансамблю скрипалів «Ренесанс» школи мистецтв (кер.О.Єлізазова) потрібно звернути увагу на загальний ансамбль у виконавстві, переглянути та удосконалити склад акомпануючої групи.

Добре враження справив виступ ансамблю народної пісні «Біла акація» Обривського сільського клубу (кер. О.Шеремет) з доброю динамікою, в характері в акапельних творах, а в супроводі фонограми дещо знітилися і розійшлися.

Певні проблеми в роботі почувалися у виступі народного тріо «Мереживо» міського Палацу культури (кер. Л.Вовнеко), не прослуховувалося загального музичного та вокального ансамблю, не було загального тембрального вокального звучання, потрібно звернути увагу на комплектацію колективу.

Добрим був виступ народного вокального ансамблю «Чисті ключі» (кер. Заслужений працівник культури України С.Олійник). Колектив укомплектований, сценічний, має злагоджені голоси. У репертуарі досить складні вокальні твори, що повністю розкривають можливості ансамблю. Потрібно звернути увагу на тембральний ансамбль та терційний звук у колективу.

Вокальній студії «Джерела» міського Палацу культури (кер. Т.Сєдіна) потрібно більш ретельно працювати по підготовці різноманітних вокальних форм у колективі.

Народний гурт «Забава» міського Палацу культури (кер. М.Ткаченко) має певні зміни, з’явилися нові учасниці, кількісно збільшився колектив, зараз йде стадія становлення, визначаються пріоритети в репертуарі, справив не погане враження.

Треба зазначити, що всі колективи вокального жанру виконали обов’язкову умову положення про Огляд – виконання двох творів а-capella.

В Огляді взяли участь 4 хореографічні колективи три з них на підтвердження звання, один – на його присвоєння.

Колективи показали якісну підготовку та достатній рівень виконавської майстерності.

Народний ансамбль народного танцю «Сонечко» показав найкращий результат. Танцювальні номери були виконані на належному рівні, підбір репертуару відповідав віковим особливостям дітей. Хореографія була зроблена на лексиці українського танцю регіону Полісся та Центральна Україна, а також білоруського танцю. Виконавці показали достатній рівень володіння виконавською культурою, відпрацювали синхронно та емоційно, передаючи національний. На обговоренні результатів було вказано на те, що в танці «Гопак» повинне бути відповідне взуття, а також керівнику звернути увагу на роботу рук у обертасах та на методику виконання вірьовочки.

Народний ансамбль народного танцю «Молодість» представив три хореографічні композиції. Колектив показав достатній рівень виконавської майстерності, керівники колективу використовують цікаві ідеї для постановок, але були визначені деякі побажання щодо покращення зовнішнього сприйняття танцювальних номерів: необхідно попрацювати з постановкою корпусу, а саме – добитися міцної спини; звернути увагу на роботу рук в українському танці; в номерах повинна бути фінальна точка, як в музиці, так й в хореографії; треба уважно поєднувати рухи у стилізованих номерах, не допускати певної кількості повторень тільки народних або сучасних рухів в комбінаціях, вміло поєднувати їх; якщо колектив має спрямованість в народній хореографії, тоді необхідно зробити декілька номерів, на чистій народній основі, бажано з  використанням сюжетної лінії.

Народний ансамбль сучасного танцю «Роксолана» має достатній рівень хореографічної майстерності, але керівникові необхідно уважніше відноситися до підбору костюмів та їх елементів, а також чітко визначати тему і ідею хореографічних постановок, так як в одному з номерів зовсім не була визначена  сюжетна лінія. Також треба уважніше відноситися до поєднання різного музичного матеріалу в один трек. Так як при невмілому та неякісному поєднанні музики, номер втрачає зміст.

Зразковий ансамбль танцю «Ручеёк» має стабільну роботу, показав на належному рівні виконавську майстерність. Щодо покращення хореографічних постановок були зроблені такі пропозиції: звернути увагу на те, що в номері є рухи рук, які не характерні стилістиці танцю, тому бажано змінити їх; необхідно посилити та наповнити номер хореографією, особливо в тих місцях, де цього потребує музика. Наприклад, в музиці відбувається розвиток, темп прискорюється та збільшується, а в хореографії в цей момент не відбувається ніяких змін, або використовуються рухи, які не відповідають музичному матеріалу та його стилю. Таким чином, номер втрачає динаміку і тим самим не має кульмінаційних моментів.

Хореографічний ансамбль танцю «Первоцвіт» дитячої школи мистецтв представив на присвоєння звання  чотири хореографічних твори. За переглянутими  номерами можна визначити, що колектив має гарний потенціал, діти володіють необхідними навичками у роботі, володіють сценічною культурою, але були внесені певні пропозиції: наситити номер хореографією, особливо у фінальній частині; заповнити всі паузи, які зустрічаються в номерах; не називати номер за назвою музичного матеріалу; використовувати хореографію, яка відповідає музичному матеріалу; не використовувати довго один малюнок, змінюючи їх.

Враховуючи вище викладене оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації

Підтвердити звання «зразковий» та «народний» аматорський колектив:

- оркестру народних інструментів МПК, (кер. заслужений працівник культури України Василь Яротник);

- ансамблю народних інструментів МПК, (кер.Людмила Лазарєва);

- духовому оркестру МПК, (кер.Руслан Бєлашев);

- ансамблю народного танцю «Сонечко» МПК, (кер. заслужений працівник культури України Алла Мельниченко);

- вокальному ансамблю «Чисті ключі» МПК, (кер. заслужений працівник культури України Стефанія Олійник)

- ансамблю народного танцю «Молодість» МПК, (кер.-ки Ірина Штундер та Дар’я Барансата);

- ансамблю сучасного танцю «Роксолана» МПК, (кер.Олена Рубаненко);

- ансамблю сучасного танцю «Ручеек» МПК, (кер.Марина Ющенко);

- вокальному гурту «Забава» МПК, (кер.Микола Тищенко);

- ансамблю народної пісні «Біла акація» Обривського СБК, (кер.Олександр Шеремет);

- вокальній студії «Джерела» МПК, (кер. Тетяна Сєдіна);

- дитячому хору «Сонет» КЗ «Новокаховська дитяча школа мистецтв», (кер.Світлана Бабенко);

- хоровому колективу МПК, (кер. Світлана Ричкова);

- жіночому хору МПК, (кер.Маргарита Гринь);

- гурту естрадної пісні «Перлина Таврії» Будинку культури ПАТ «Дім марочних кон’яків «Таврія», (кер. заслужений працівник культури України Володимир Власенко);

- чоловічому хору ім.Тараса Олійника МПК, (кер. Ніна Шевелєва);

- хоровій капелі МПК (кер.Ніна Шевелєва);

- ансамблю скрипалів «Ренесанс» КЗ «Новокаховська дитяча школа мистецтв», (кер.Олександра Єлізарова);

За підсумками проведення обласного конкурсу театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який відбудеться у квітні, буде визначено питання щодо підтвердження звання:

- театру юного глядача МПК, (кер. заслужений працівник культури України Анатолій Лазарєв);

- драматичному колективу МПК, (кер.Віталій Старостенко)

Відтермінувати до жовтня місяця перегляд

- тріо бандуристок «Мереживо» МПК, (кер.Лариса Вовненко)







Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.