on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Новини регіону

19.02.2024, 18:38

У Берліні відбулася світова прем'єра фільму “Редакція” Романа Бондарчука

  У Берліні відбулася світова прем'єра фільму “Редакція” ...
19.02.2024, 18:32

"Тренуємось періодично, але це лише початок". Як у Херсоні відновлює роботу естрадно-циркова студія "Jin Roh"

Естрадно-циркова студія "Jin Roh" відновила тренування у Херсоні. ...
19.02.2024, 18:25

Обличчя війни в серії графічних портретів “Back to black” херсонської художниці Тамари Качаленко

  Тамара Качаленко незадовго до війни завершила навчання в ...
> Новини регіону > "Про Ігната…", "Як зробити запаморочливу кар’єру (інструкція)". Херсонці в окупації створювали мультики
Всі новини

"Про Ігната…", "Як зробити запаморочливу кар’єру (інструкція)". Херсонці в окупації створювали мультики

14.03.2023 21:20

 

"Про Ігната…", "Як зробити запаморочливу кар’єру (інструкція)". Херсонці в окупації створювали мультики

"Про Ігната…", "Як зробити запаморочливу кар’єру (інструкція)". Ці мультики поширені у соцмережах і стали вірусними. Їх створили херсонські кінематографісти, які починали працювати в окупованому місті. Щоб приховати імена, вигадали творчу студію "Муха на дрючку". Під цим брендом виходить вже їхній третій мультфільм.

Суспільне поспілкувалось з одним із кінематографістів, співавтором сценаріїв Устином Данчуком.

"Про Ігната…", "Як зробити запаморочливу кар’єру (інструкція)". Херсонці в окупації створювали мультики

Мультик "Про Ігната…" був створений в окупованому місті. Максимально лайливий і жорстокий, говорить Устин. Це пародія на російський мультфільм про хлопчиків Івана та Миколу, які товаришували, але згодом Микола став дружити з іншими, за що його треба було побити. Пропагандисти намагались пояснити своїм дітям причини вторгнення в Україну.

"Я пам’ятаю, що цей мультфільм викликав у нас максимальне обурення. Насправді це насильство над дітьми – це відверта безсоромна пропаганда. Дуже тупа і агресивна. У нас така була реакція – абсолютний гнів, абсолютна лють на цей продукт. І в той же день, як тільки ми його побачили, ми сіли писати сценарій пародії на цей мультфільм. І мета була – зробити цю пародію максимально неполіткоректною, максимально злою, тобто цей мультфільм майже повністю складається з якоїсь "похабщини", матюків і жорстокості. Тому що мало того, що вони приперлись в наш дім, в наше місто, так вони це й своїм дітям, на майбутнє покоління промивають мозок, щоб вони ненавиділи нас, щоб вони ставали гарматним м’ясом для цієї нескінченної війни",  розповів Устин Данчук.

З поширенням першого мультика допоміг український аніматор Микита Лиськов. Згодом "Ігнат" став вірусним. Саркастична пародія на пряму Геббельсівську пропаганду мала спрацювати і підняти дух українців, сказав Устин Данчук. Після того, як він виїхав влітку з окупованого Херсона, йому доводилось давати інтерв’ю різним виданням, в тому числі й закордонним, де він мав пояснювати, що відбувається в Україні.

"Мені доводилось використовувати оцю метафору: уявіть, що вас сусід припхався до вас додому і оселився у вас на кухні, забрав її, качає права, розкидає сміття і бруд в коридорі. Що ви будете робити? Ось мультфільм про Ігната, це оце порівняння, оця метафора перетворена на мультфільм",  сказав Устин.

 

"Про Ігната…", "Як зробити запаморочливу кар’єру (інструкція)". Херсонці в окупації створювали мультики

Команда "Муха на дрючку"  це Володимир Рейнхарт, художник і аніматор. Устин Данчук – співавтор сценаріїв та режисер. Андрій Польшин – аніматор. Озвучує мультики актор Херсонського обласного театру імені М. Куліша Микола Степаненко. Кінематографісти й аніматори наступним після "Ігната" створили мультик про херсонських колаборантів – інструкція, як зробити запаморочливу кар’єру.

"Ми намагались дослідити причину, чого люди зраджують і хто саме зрадники, щоб пояснити світові, що зрадники – якийсь непотріб, маргінали чи корумповані наскрізь політики. Сприймати їх як якусь владу, як писали у багатьох солідних західних ЗМІ, це було смішно. Ми ж знаємо, хто ці люди, ми ж знаємо, що це абсолютний маргінес і сміття людське",  сказав Устин Данчук.

Третій мультик "Post T" зараз  на постпродакшені. Він  про досвід війни і про посттравматичний синдром, який, говорить Устин, певною мірою проявлятиметься в кожного.

"Ідея була Володимира – показати, як людина хоче абстрагуватись від спогадів про війну за допомогою музики. Людина ходить весь час в навушниках, щоб ізолюватись від спогадів. Без навушників  потрапляє у світ жахливих спогадів. Я написав сценарій. Анімацію зробив Володимир в Херсоні, більшу частину  після деокупації. Мультфільм вийшов дуже агресивний, дуже жорстокий, бо ми розуміємо, що не можна уникати цих жахливих подробиць, треба за допомогою мистецтва їх показувати",  сказав кінематографіст.

"Про Ігната…", "Як зробити запаморочливу кар’єру (інструкція)". Херсонці в окупації створювали мультики

Крім цих анімацій, херсонські митці створюють коротенькі відео по 10-15 секунд для різних соцмереж. Це їхній спосіб підтримати українців у важкі часи: мовою мистецтва передати все, що зараз переживаємо.

Джерело