on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

11.09.2024, 20:52

14 вересня – День українського кіно

  Щороку у другу суботу вересня в Україні відзначають День українського ...
07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Генеалогія Таврії > Родове дерево - дерево пам'яті!

Родове дерево - дерево пам'яті!

З ДАВНИХ ДАВЕН ІСНУВАЛА ТАКА ТРАДИЦІЯ: КОЖЕН ПОВИНЕН ЗНАТИ СВІЙ РІД ДО СЬОМОГО КОЛІНА ПОІМЕННО. З КОЖНИМ ЧЛЕНОМ РОДУ БУЛИ ПОВ'ЯЗАНІ ЦІКАВІ ІСТОРІЇ, ПОДІЇ. ЧИМ БІЛЬШЕ ЛЮДИНА ЗНАЛА ПРО СВІЙ РІД, ЧИМ ДОВШЕ ЖИЛА ПАМ'ЯТЬ ПРО ПОМЕРЛИХ РОДИЧІВ, ТИМ БІЛЬШЕ БЕРЕГЛИ І ПІДТРИМУВАЛИ ЖИВИХ.

Привернути увагу сімей Херсонщини до повернення цих традицій поставили за мету громадські організації: благодійний фонд «Захист» та «Дія» і за підтримки Херсонської філія «Кредобанку» та управління у справах сім'ї, молоді та спорту провели у період з 1 лютого до 25 травня обласний конкурс для школярів «Моє родове дерево». Проект зацікавив дуже багато людей.
Проведення конкурсу мало широкий резонанс не тільки в області, а й у всій Україні, адже такого масштабного проекту не робив ще ніхто.

Наслідки проведеної роботи просто вразили! До заключного обласного туру надійшло 230 робіт зі всіх районів та міст області. Це дослідницю роботи, художні роботи (зображення родового дерева), описи родоводів, які оформлені фотографіями та архівними сімейними документами, а також нариси «Найцікавіша особистість в історії моєї родини». Для нас відкриті справжні нові історичні сторінки про наших земляків .
Засновником давнього роду Лупанової Владислави , другокласниці з Нової Каховки, був син хорватського короля Мирослава -Елем, а прапрабабуся Солодухіна-Орлова Марина Дмитрівна була нащадком графів Орлових. А ще є потомки геніального Олександра Пушкіна.

З яким теплом пишуть дітки про своїх предків! А з яким захопленням розповідають вони про захисників Вітчизни - своїх родичів! І тут теж розкриті для нас цікаві сторінки війни: прадідусь Степенко Василя з Каховки - легендарна особа. Під час війни від був водієм командуючого інженерними віськами фронтів Прошлякова і навіть врятував йому життя, за що був нагороджений срібною медаллю «За відвагу». Але найбільше вразив той факт, що саме прадід Василя віз із Берліна до Фленцбургу у ставку гросс адмірала Деніца «Акт про капітуляцію Німеччини». В родині бережуть цінну реліквію - пропуск для перетину кордонів за підписом командуючого адмірала Жукова. А прадідусь Пасенчук Наталії з Білозірки Щербань Панас Михайлович був командиром 2-го танкового батальйону 46-ї бригади 6-ї гвардійської танкової армії, багато разів був поранений, тричі горів у танку. На долю командира випали запеклі бої в районі Кантемирова поблизу Сталінграда. За мужність у дні Великої Вітчизняної війни йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Не можуть не чіпати серце висловлювання дітей про бажання наслідувати сімейні трудові традиції, продовження династій, слова пошани тим родичам, хто за свою достойну працю отримав державні нагороди. «Я хочу бути кращим!»- досить часто звучить у дитячих роботах.
15 травня 2009 p., в Міжнародний День сім'ї, в обласному Палаці молоді на «Великому родинному святі» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців.
Гран-прі присуджено двом учасникам конкурсу : Хмілю Микиті - учню Херсонської ЗОШ №26: Микита разом з батьком розпочали роботу по складанню родоводу вже давно, але саму схему родоводу склали під час конкурсу. Сім'я дослідила 11 поколінь, в яких віднайшла 150 сімей з 430 осіб. Найстаршим у роду виявлено Антонія Вадона (приблизно 1687 року народження), який в той час мешкав у Франції. Для дослідження використані архіви Франції та України .Династія Вадонів - це відома династія суднобудівників, яка вписала свою сторінку в історію суднобудівництва на Херсонщині.

Другий переможець Гран-прі Букацель Дмитро - учень Херсонської ЗОШ №18. Вже кілька років сім'я Дмитра вивчає свій родовід. Дослідження, яке провела родина, виявило 12 поколінь, в яких визначено та підтверджено документально більш як 400 предків.
Цікаво, що родоначальником був молдавський князь Букацель.
По одному 1 місцю визначено серед учасників всіх районів області та міст, а всього - 22 перших місць. Всі діти отримали від «Кредобанку» великі м'які іграшки, а від ОДА - путівки на оздоровлення влітку на морі.
Після проведення церемонії вручення нагород до Дня захисту дітей за пропозицією директора Херсонської художньої школи А.Л.Сліпича виставку робіт фіналістів конкурсу буде розміщено в дитячій галереї «Синій кіт» (м.Херсон) та організовано відвідування учнями шкіл Херсона та під час екскурсій - школярами з області у травні-червні 2009 р.

Благодійний фонд «Захист» та обласна громадська організація «Дія» мають намір видати книгу «Моє родове дерево», яка складатиметься з конкурсних дитячих художніх та дослідницьких робіт та нарисів учасників конкурсу про історії родин та цікаві особистості в історії Херсонщини.

Лариса ПОЛЬСЬКА
Херсонський вісник.-21.05.2009

1. 12.04.2012 19:30
Дмитрій

Моє родове дерево

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.