on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Новини регіону > "Продовжуємо власну боротьбу на культурному фронті": виставка Херсонської художньої школи подорожує світом
Всі новини

"Продовжуємо власну боротьбу на культурному фронті": виставка Херсонської художньої школи подорожує світом

11.02.2023 20:14

"Продовжуємо власну боротьбу на культурному фронті": виставка Херсонської художньої школи подорожує світом

У Болгарії, в місті Шумен, відкрилась виставка Херсонської художньої школи "Я малюю Мир". Виставка є частиною великого мистецького проєкту єднання України та світу, який започаткували у березні 2022 року з початком російської агресії проти України.

Про це Суспільному розповіла директорка Херсонської дитячої художньої школи Юлія Сліпіч.

За її словами, до війни в художній школі навчалося близько 800 дітей. Коли почалася війна і всі школи припинили навчання, ті діти, що прагнули малювати залишилися без уваги.

"Ми хотіли підтримати дітей, хотіли, щоб вони малювали, бо малювання, крім того, що займає час, є засобом арттерапії, яка на той момент була конче потрібна дітям", — говорить Юлія Сліпіч.

"Продовжуємо власну боротьбу на культурному фронті": виставка "Я малюю мир" Херсонської Художньої школи подорожує світом

За два тижні викладачі художньої школи отримали 1200 робіт від дітей з 11 країн світу. Переважно то були країни Європи, але були і нові партнери, які приєдналися завдяки цьому проєкту.

"Це була Мексика та Тайвань. Але найбільше малюнків ми отримали з України. Діти, які надіслали малюнки, малювали в різних умовах. Хтось залишив домівки і був не вдома, хтось залишився в містах, під обстрілами, в підвалах і метро. Ми дуже раділи, коли отримували кожен малюнок, бо розуміли що ця дитина жива", — каже директорка художньої школи.

Малюнки, які отримували, виставляли на сторінці у Facebook. Згодом керівництво школи отримало пропозицію від міжнародних партнерів виставити і презентувати ці роботи в їх країнах на виставках.

"Ми почали думати як це зробити, а паралельно дізналися, що в Україні XX Міжнародним форумом "Золотий мольберт" була запропонована подібна тема для учасників цього форуму. Тому ми вирішили що, мабуть, прийшов час об'єднуватися", — розповіла херсонка.

15 квітня 2022 року була започаткована естафета Миру, яка пішла світом і презентувала виставки дитячого малюнку.

Перша така виставка відкрилася в Чехії. Там презентували близько 160 дитячих робіт. А саме основна колекція, яка зараз в Шумені.

"Було багато відвідувачів виставки. Ми багато працювали з чеськими дітьми, які відвідували цю виставку. Бо вони хотіли більше дізнатися про Україну та нашу культуру. Майже в кожному класі в Чехії вчилася дитина з України. Ці виставки ставали інформаційним майданчиком, де ми розповідали про те як виховували дітей та навчалися. Вони збагачували свої знання про нас через ті малюнки, які малювали діти", — каже Юлія Сліпіч.

На цю виставку завітав Міністр охорони здоров'я Чеської Республіки і запропонував її презентувати в міністерстві.

"Далі були виставки у Львові, Братиславі, Словаччині, Осло в музеї дитячого мистецтва, в США, в Туреччині, Польщі, Італії, Японії, Єрусалимі. Дуже цікава виставка відбулася на Тайвань в липні і дуже ретельна була підготовка. В кожній країні виставка проходила інакше, бо кожна країна має різні умови, кожен виставковий зал має різні можливості. І до того ж ця виставка і проєкт немає жодного фінансування. І підтримується культурними волонтерами і таким чином рухається світом", — розказує директорка художньої школи.

3 лютого виставка відкрилась в Шумені, у місті побратимі Херсона.

"Ми маємо тісні стосунки з цим містом і до війни мали багато спільних проєктів. У нас було спільне навчання херсонських дітей і з міста Шумен. Були конференції для педагогів, сумісні поїздки. А тепер ця виставка", — каже херсонка.

Проєкт продовжує життя та має ще декілька запланованих виставок. Найближча відбудеться у березні в Англії, у місті Мілтон.

"Зараз готуємо цю виставку і розуміємо, що саме такі речі дають можливість світу не втомлюватися від війни, не забувати що ми воюємо заради майбутнього, заради наших дітей. Тому ми продовжуємо власну боротьбу на культурному фронті і ми не дамо ворогу шансу, він не поборе нашу культуру, мову і віру", — розповіла директорка Херсонської Художньої школи Юлія Сліпіч.

Джерело