on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

15.10.2021, 09:06

У бібліотеці розпочав свою роботу інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість»

13.10.2021, 11:17

Як Херсон відзначатиме День захисників і захисниць України

13.10.2021, 11:14

У Новій Каховці відбувся «День музики», присвячений 45-річчю музичного відділення дитячої школи мистецтв

Росте майстерність херсонських художників

ХХІ-й річниці Незалежності України присвятили херсонські художники, виставку своїх робіт. її організувало обласне відділення Національної Спілки художників України в кінці серпня - початку вересня цього року.
На виставці 56 авторів представили 125 своїх кращих творів. Серед учасників виставки чимало іменитих майстрів.
Так народний художник України Володимир Чуприна представив свої нові акварельні роботи «Асканійській степ» і «Літо», які відображають неповторну красу рідної херсонської землі.
Сьогодні ім'я цього художника визнано не тільки в Україні, але й у багатьох країнах світу. Він обраний академіком Каліфорнійської академії наук в Сполучених Штатах Америки. Його твори завжди зачаровують і захоплюють новизною бачення того, що зображує автор.

Він - один з українських акварелістів, які використовують техніку монотипії у великих форматах. Його пейзажами можна милуватися годинами, розмірковуючи про життя.
Свої роботи виставили заслужені художники України: ветеран Великої Вітчизняної війни, герой Сталінградскої битви Федір Загороднюк - роботу під назвою «І будуть люди на землі», присвячену видатному українцю, геніальному поетові - Тарасу Григоровичу Шевченку; Венера Такаєва - талановиту картину «Горобина» - яскраву, світлу, наповнену теплом і любов'ю; Ольга Гоноболіна - свою наповнену ліризмом, віртуозну роботу «Весна»; Марія Шнайдер-Сенюк - колоритний твір «Обнова». Творіння цих авторитетних майстрів не потребують реклами. Вони викликають захоплення глядачів і гідні будь-якого музею.
Особливе місце серед художників займає ветеран Георгій Петров, який обрав для вираження свого сприйняття світу такі складні форми, як робота з маслом і з аквареллю. Його пейзажі та натюрморти добре відомі херсонцям . На цій виставці Георгій Петрович представив нові роботи, написані маслом: «Ранок» і «Токарівській храм».

Звертають увагу відвідувачів виставки добротні роботи відомих майстрів пензля Анатолія Викова («Вуличка в Бахчісараї» та «Юність мого діда»), Анатолія Кичинського («Лісок у піску», «Осінній мотив», «Теплий місяць») і Володимира Гончаренка («Петунії»,«Натюрморт з персиками», «Натюрморт з калиною»).
Цим художникам, завдяки тонкому чуттю і багатій уяві, завжди вдається вловити неповторні життєві мотиви і силою свого таланту відобразити на своїх картинах реальний навколишній світ. Вони професійно передають людям ту красу, яку бачать самі.
Радують відвідувачів високопрофесійні роботи Івана Бєліча «Натюрморт з рушником», «Літо на Полтавщині», Ігоря Платонова «Місто» і «Літо», Віталія Раковича «Херсонес», Павла Тишина «Золото Херсонщини», «Інгулець».

Помітно підвищила свою майстерність художник-графік Тетяна Анісімова. Її нова робота «Мелодії літа» оригінальна і неповторна. Вона свідчить про пошуки автора свого стилю і почерку. Нещодавно Херсонське відділення Національної Спілки художників України поповнилося десятьма новими членами. Це - Микола Довгань, Ірина Сорохан, Лариса Скрипникова, Віктор Трапенок, Ольга Красильникова, Тетяна Гончаренко, Ганна Косаревська, Анна Кашуба, Оксана Оснач і Антон Катинин.
Деякі з них представили свої роботи на цій виставці. Зокрема, вражають роботи «Синя. Осіння ...» і «В обіймах комишу» Оксани Оснач, «Просто разом» Лариси Скрипникової, «Стара церква» Віктора Трапенка, «Теплий вечір» Ольги Красильникової, «Трійця» Ганни Косаревської.
Ось як пише у книзі відгуків пенсіонерка Є. Добровіна про роботу нового члена НСХУ Миколи Довганя «Натюрморт з Метеликом»: «Мене вразив не стільки метелиц скільки намальована тканина, на якій він сидить. Вона, як справжня. Так і хочеться її помацати, погладити».

На виставці можна було побачити і роботи зовсім молодих художників. Так, Вікторія Ястребова представила десять своїх невеликих робіт («Солодкий аромат», «Мореходка». «Марго». «Пристань» та інші), які, хоча й не без недоліків, але дозволяють думати про непогані перспективи цього художника. Заслуговують на повагу молоді люди, які працюють цілеспрямовано, напружено, з настроєм, прагнучи присвятити своє життя мистецтву.
Виставка ще раз показала, наскільки багата наша земля своїми талантами.
Твори, представлені на виставці, присвяченої черговій річниці нашої держави, свідчать про величезний потенціал їх творчих можливостей.
Тож нехай завжди нашим художникам супроводжує удача. Від імені всіх відвідувачів виставки хочеться побажати всім їм великих творчих успіхів на благо нашої Херсонщини і всієї України.
До нових зустрічей з вдячними відвідувачами майбутніх виставок!

Юрій Анісімов
«Херсонський вісник».- №36 (1150).- 06.09.2012.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.