on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Персоналії > Література > Розміровська Оксана > Боб МакКі - "Індіана Джонс" бібліотечного світу

  Боб МакКі: «Індіана Джонс» бібліотечного світу

 

Никто не вечен в мире, всё уйдет,
Но вечно имя доброе живет.
Сааді


Світлої пам’яті Боба МакКі

     Я дивлюся на фото чоловіка і бачу усміхнені добрі очі, які випромінюють відкритість та ентузіазм, які надихають і ведуть за собою. Це очі Боба МакКі – виконавчого директора Королівського інституту бібліотечних та інформаційних професіоналів, члена правління та Виконавчого комітету ІФЛА (Міжнародної Федерації Бібліотечних асоціацій).
Його називали «Індіаною Джонс» бібліотечного світу. І дійсно Боб був відданим членом ІФЛА протягом багатьох років, його досвід в управлінні бібліотечними асоціаціями, уміння спілкуватися з людьми різних культур та мов цінували усі колеги-професіонали. Боб вважав бібліотеки найпоширенішим та найефективнішим інструментом навчання нації. Він передбачив, «що найбільший розрив у новому тисячолітті буде не між багатими і бідними, а поміж інформаційно багатими та інформаційно бідними.»
Після особистого спілкування з його друзями і колегами під час 77 Всесвітнього бібліотечного та інформаційного конгресу та Генеральної Асамблеї ІФЛА у Пуерто-Ріко я переконалася у цьому сама. І хоча Боба не стало минулого серпня, коли він брав участь у Конгресі ІФЛА у Гетеборзі (Швеція), я відчула, що він живе серед бібліотечної спільноти у спогадах однодумців:


Пол Стерджес, почесний професор Університету Лафборо (Великобританія), професор Університету Преторії (Південна Африка), голова комітету ІФЛА з питань свободи доступу до інформації та вільного вираження думок, офіцер Ордена Британської імперії, друг Боба поділився спогадами: «Боб завжди піклувався про людей, він чітко бачив проблему і завдяки організаторському таланту та мисленню адміністратора вмів довести найскладнішу справу до кінця. Він був веселим, але навіть жарти у нього виражали ідеї, хороші ідеї!
Ми разом працювали на секціях і комітетах ІФЛА, разом пили пиво в англійських пабах та багато спілкувалися. Коли я втомлювався, Боб завжди підтримував мене. У нього були гарні стосунки з сином Даніїлом та донькою Джесікою, з сім’єю та колегами. Є багато хороших людей, але Боб був дійсно суперлюдиною!».

Фіона Бредлі, координатор програми BSLA за підтримки Фонду Білла та Мелінди Гейтс «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій» (ІФЛА) згадує: «Боб завжди допомагав, підтримував, ділився досвідом, надихав нас, проте ніколи не примушував, спілкувався просто і відкрито з усіма. Для нього не мало значення, досвідчений це керівник чи молодий спеціаліст.»
Знали Боба і в Україні. Хоча йому не судилося приїхати до нас, проте свої найближчі плани він пов’язував саме з нашою країною. З нетерпінням чекав містер МакКі відставки у CILIP у жовтні 2010 р., щоб з радістю почати нову діяльність тренера ІФЛА за програмою BSLA в Україні.


Ірина Шевченко, Президент Української бібліотечної асоціації, директор Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури та мистецтв, розчулила мене під час інтерв’ю: «Він з натхненням готувався до приїзду в Україну, знайомився з роботою УБА, українських бібліотек. Моя зустріч з ним відбулася під час Всесвітнього бібліотечного та інформаційного конгресу у Гетеборзі у 2010р.. Боб побачив
наш стенд на постер-сесії, підійшов познайомитись ближче, вивчав карту України. Одразу було зрозуміло, що це дуже приємна людина, він випромінював добро і просто горів своєю справою.
Але ще до знайомства з Бобом, ми вже про нього чули. Фіона Бредлі хвалила його: «Вам пощастило, що саме Боб буде вашим тренером, він найкращий фахівець своєї справи».


Валентина Пашкова, д-р іст. наук, доцент, віце-президент Української бібліотечної асоціації, директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, заслужений працівник культури України, вже в он-лайновому режимі відповіла на питання про своє знайомство та враження від спілкування з Бобом:
« Боб МакКі вийшов за межі своєї країни, він уособлював бібліотечного професіонала в епоху глобалізації, розумів відповідальність професії у міжнародному масштабі. Він з ентузіазмом поставився до нового проекту ІФЛА «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій», в якому з минулого року бере участь Українська бібліотечна асоціація.
Ми зустрілися з Бобом на Конгресі ІФЛА у Швеції минулого року, щоби обговорити нашу співпрацю, бо я була одним із експертів при розробці програми навчання за цим проектом, і я стала українським тренером для цієї програми. Боб МакКі дуже цікавився Україною, нашими бібліотеками, з радістю чекав на зустріч й прагнув поділитися з українськими колегами своїми знаннями про роль, значення, можливості бібліотечних асоціацій. Ми з ним накреслили програму дій, очікували його приїзду до України у жовтні. Звістка про його раптову смерть чи не наступного дня була справжнім потрясінням…
Небагато людей, які йдуть з життя, продовжують і надалі опікуватися справою свого життя, допомагають наступним поколінням бібліотекарів… Боб був саме такою людиною.»


Ідея родини МакКі заснувати премію імені Боба МакКі (2011-2012) для молодого спеціаліста з України є незвичним явищем для українського суспільства. Хоча це прекрасний спосіб увічнити, зафіксувати пам’ять про людину, про її останні сподівання та мрії. За їхньої ініціативи УБА оголосила конкурс для обрання кандидатури молодого бібліотекаря, на який надійшло 32 заявки. «Експертна комісія з членів Президії УБА оцінила подані документи на відповідність вказаним критеріям, значна увага приділялася активності у професійній діяльності та рівню володіння англійською мовою. Від УБА на розгляд ІФЛА було запропоновано такі кандидатури: Тищенко Н.А., Миколаївська ОУНБ ім. О. Гмирьова, Розміровська О.С., Херсонська обласна бібліотека для дітей, Послов І.А., НТБ Національного авіаційного університету.
ІФЛА в особі Генерального секретаря Дженіфер Ніколсон оголосила, що в 2011 р. грант імені Боба МакКі отримає член УБА Оксана Розміровська». Ось таке оголошення прочитала я на сайті УБА.Так, цього року саме мені поталанило виграти цю престижну премію та побувати на 77 Асамблеї ІФЛА в Пуерто Ріко, тема якої звучала глобально: «Бібліотеки більше, ніж бібліотеки: інтеграція, інновації та інформація для всіх". Я з відповідальністю поставилася до своєї почесної місії бути делегатом від УБА на професійному заході вищого рангу.


Враження від участі у Конгресі залишилися найтепліші і, найважливіше, - надихаючі! Адже це була унікальна можливість зустрітися з професіоналами своєї справи зі 150 країн, дізнатися, чим живуть бібліотеки світу, мати нагоду розказати про Україну під час постер-сесії, у якій ми брали участь, сформувати позитивний імідж української бібліосфери, побувати у Національній бібліотеці Пуерто-Ріко. Звичайно, усі накопичені враження стануть каталізатором моїх нових ідей та проектів.
Звертаючись до молодих бібліотекарів, хочу вас закликати: будьмо активними! Бібліотечний світ XXI століття дуже динамічний і гнучкий, слід швидко вчитися новому, слідкувати за інноваціями, втілювати свої ідеї у життя, завжди бути на вістрі часу. Підтримуйте УБА, ставайте активними її членами і наступний Конгрес ІФЛА у Хельсінки чекатиме саме на вас, адже конкурс на отримання премії імені Боба МакКі буде оголошено і наступного року.

Коротка біографія
Робін (Боб) МакКі
Bob McKee

(1950-2010)


Народився у м. Елтон, пізніше сім’я МакКі переїхала до м. Бері, де Боб навчався у гімназії, далі – у коледжі Св. Катерини в Оксфорді (отримав ступінь Магістра та Докторську ступінь). Батько Рев Гаррі був методистським міністром, мама Ненсі – вчитель початкових класів. Перш ніж переїхати з м.Бері у 70-х до Мідленду та Лондона, він викладав англійську у вищій школі Дербі.
1976 – почав кар’єру у відділі краєзнавства у Центральній бібліотеці Бірмінгема; одночасно викладав у школі бібліотечних та інформаційних досліджень (нині Birmingham City University);
1988-1999 – керівник в органах місцевого управління Соліхулу, відповідальний за публічні бібліотеки, культурні, спортивні та розважальні заходи в рамках району, пізніше - помічник голови виконавчої влади з економічного розвитку та координаційної політики; радник Бібліотечно-інформаційної комісії, Консультативної ради з питань бібліотек;
1999 – Голова бібліотечної асоціації Великобританії; стояв у витоків об’єднання асоціації з Інститутом інформаційних учених та створення CILIP (Королівського інституту бібліотечних та інформаційних професіоналів) у 2002р., керівник CILIP (2002-2010);
2002 – член Правління та Виконавчого комітету ІФЛА (Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій), голова комітету FAIFE (Комітет зі свободи доступу до інформації та свободи висловлення);
До 2006 – член Ради (MLA) музеїв, бібліотек та архівів, голова комітету MLA з фінансових та аудиторських питань;
2006 – Почесний професор університету Вустер
2010 – допомагав у розробці програми ІФЛА «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій», підтримуваної Фондом Білла та Мелінди Гейтс і спрямованої на зміцнення професійної бібліотечно-інформаційної структури у країнах, що розвиваються.
Член Королівського товариства мистецтв.
Фанат футболу, регбі та крикету.

Оксана Розміровська,
учасник делегації УБА на Конгресі ІФЛА в Пуерто-Ріко,
переможець конкурсу на здобуття премії імені Боба МакКі для молодого бібліотекаря з України 2011 року

 

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.