on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

23.06.2024, 13:35

У тернопільському просторі "Вільна" продовжуються зустрічі проєкту "Мандри херсонської бібліотекарки"

  21 червня у просторі для дівчат та жінок "Вільна" ...
23.06.2024, 12:20

Астаф’єва знялася в образі героїні картини, яку росіяни викрали у Херсоні

Відома українська співачка, ведуча та модель Даша Астаф’єва приміряла ...
22.06.2024, 12:34

Конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
> Персоналії > Музика > Рывкин Семен

 

Ривкін Семен Миколайович

Минуле і сьогодення Семена Ривкіна.
Вихованці херсонського викладача, не маючи початкової музичної освіти, перемагають у найпристижніших конкурсах, вступають до музучилища та консерваторії. Понад п'ятдесят років херсонець Семен Миколайович Ривкін, викладач музики обласного Палацу дитячої та юнацької творчості, вчить дітей грати на духових музичних інструментах.

Минуле.
Семен Ривкін переїхав до Херсона в 1955 році, коли вступив до місцевого музичного училища - одразу на третій курс. У день зарахування він пішов гуляти по місту. Побачив будинок Палацу піонерів, зайшов і запитав у директора: чи є у них дитячий духовий оркестр? Виявилося, немає. Будемо робити - вирішив Семен Миколайович. І переконав керівництво придбати інструменти.

Через два тижні питання з інструментами вирішили. Семен Миколайович відправився набирати майбутніх музикантів ... на вулицю. Побачив хлопчаків самого хуліганського вигляду, з цигарками в зубах. Заговорив з ними (розмова виявився нелегкою - хлопчаки спочатку «шокали», «тюкали» і лише посміювалися) та запросив у майбутній оркестр. Ті поставилися з недовірою, але все-таки прийшли, та ще й друзів привели. Так і створили колектив.

Хлопці були з розряду «важких» підлітків. Найцікавіше, що після зарахування до оркестру жоден хлопець не залишився на вулиці, не потрапив до міліції, не був виключений зі школи. Семен Миколайович знайшов до них простий підхід: погано себе ведеш - не підійдеш до інструментів. А це, мабуть, було для хлопців найбільшим покаранням! Вони кожен день відразу після школи прибігали на заняття в оркестр, а розгоняти по домівках їх доводилося о десятій годині вечора. Вже через два місяці оркестр грав невелику програму, а через два роки став готуватися до великого виступу. У 1957 році херсонських музикантів запросили на IV Республіканський зліт піонерів у Києві, де треба було брати участь у Параді дитячих духових оркестрів, поряд з 25 колективами з кожного регіону. Музичні колективи марширували на відстані всього 20 метрів один від одного. І при цьому одночасно грали кожен свою програму. Головним завданням було не збитися з ритму, так як працювало правило: зіб'єшся - сходиш з дистанції. Оркестр з дворових хлопчаків Семена Ривкіна єдиний з усіх дійшов до кінця дистанції. Хоча ця перемога далася нелегко - у багатьох хлопців від напруги і втоми губи були в крові. Але радості не було меж! Хлопців по достоїнству нагородили, запросили на телебачення і преміювали путівками в Артек.

А в 1958 році Семен Миколайович мало не поїхав до Москви. До того часу його колектив - молодіжний оркестр - грав перед сеансами у кінотеатрі. У місто приїхав цирк, але диригент циркового оркестру потрапив до лікарні. Забезпечити музичний супровід програми доручили Семену Ривкіну за два дні до виступу. Він справився з цим важким завданням, і тоді йому запропонували постійну роботу в московському цирку. Почувши, що Семен Миколайович може назавжди поїхати, дітлахи не стали чекати цього моменту, а подзвонили в інше місто його батькам, і поскаржилися, що їх син «кидає дітей». Так Семен Миколайович залишився працювати з хлопцями.

Сьогодення.
За півстоліття роботи Семен Миколайович навчив тисячі хлопців. Багато хто не тільки стали професійними музикантами, але і завоювали титули, зробили блискучу кар'єру. Перші вихованці вже розміняли сьомий десяток. Його учень Ігор Тертичний (учасник того самого параду духових оркестрів) в 1997 році був визнаний кращим кларнетистом-саксофоністом Росії, багато років виступав у московських діксілендах, нью-йоркських джаз-клубах, був лауреатом джаз-фестивалів у Бремені, Дюссельдорфі, Берліні, Гамбурзі , Парижі. Ще один учень  займає посаду першого заступника директора московського концертного залу «Росія», другий дослужився до заступника міністра ...

Як Ривкін вчить дітей?
«У мене немає ніякої методики», - говорить педагог, «Відмінник освіти». Діти приходять до нього щодня, коли хто хоче і може. У класі співають по нотах, знайомлячись з новими творами, вчаться грати на інструментах - кларнетах, трубі, ударних ... Коли втомлюються - без сорому відпочивають, перекушують, потім займаються знову ... «Як правило, у дитини немає можливості повноцінно займатися музикою вдома, а тут вони можуть грати скільки хочуть», - говорить Семен Миколайович. Він створив прекрасний екстрадно-духовий колектив, який завоював перемогу на багатьох конкурсах, у тому числі і міжнародних. З найбільш обдарованими хлопцями Семен Миколайович займається окремо - готує їм сольні програми.

Ирина ПАВЛОВА // Гривна-СВ № 45 (260) 03.11.2006 (стр. 5)
www.grivna.ks.ua/proshloe_i_nastojaschee_semena_ryvkina.htm

 

 

 

Галереї


Диксиленд в Нидерландах

Статті

15.09.2011 Херсонець, закоханий у музику
02.12.2010 Він навчив херсонців любити джаз ...
28.10.2010 «"Дядько, а ти, часом, не з міліції?"- Запитали мене мої перші учні ...»
19.08.2010 Як збирали гроші на сузіфон
03.11.2009 Мистер Рывкин и КО покорили Голландию
20.10.2008 Семен Ривкин і чарівна сила музики
13.03.2008 Влюблённый в джаз
21.02.2008 Вот и сбылось предсказание
25.09.2003 Смысл жизни с Семеном Николаевичем Рывкиным
2. 08.12.2010 01:17
эх жаль что

я давно не пацан, а то бы пошел к такому человеку учиться играть на трубе. Здоровья Вам Семен Николаевич!!!.

1. 29.08.2009 21:34
Юля Федорова

Добрый вечер... Возможно ли у Вас брать уроки по ударным инструментам???Контактный телефон 8095-91-20-994 Юля=)) Буду очень благодарна, если Вы поможете мне..

Семена Николаевича Рывкина можно найти по рабочему телефону в ДДЮ 225652 (деж.)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.