on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Сезон надії нашої

Ще тиждень — і на золоті пляжі Херсонщини почнуть роз'їжджатися любителі засмаги. Чистий пісок, ласкаве й тепле море, помірні ціни приваблюють відпочиваючих не лише з України, а й з Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини...
Наш кореспондент поцікавився, як підготувалися до початку оздоровчого сезону на чорноморському узбережжі області?

Скадовськ дивує дельфінами
— Ми підготували всі необхідні документи і чекаємо з дня на день прийняття важливого для всього району закону «Про курорт Скадовськ», — повідомив голова райдержадміністрації Іван Гончарський.
— Вже є остаточний проект відведення земель, який пройшов експертизу і має позитивні висновки провідних науково-дослідних інститутів профільних міністерств. Уся законодавча база вже підготовлена. До речі, нічого нового ми не відкриваємо, адже свого часу Скадовськ уже був курортом, але з розповсюдженням масового рисосіяння цей статус був втрачений, екологічний баланс — теж. У законі про курорти чітко вказано: в їх районі не повинно бути ніяких скидів...

Сьогодні всі господарства, розташовані на захід від міста, відмовилися вирощувати рис. І не прогадали: екологічна обстановка тут значно покращилася, а на чисті береги потяглися численні відпочиваючі. Моніторинг, який щодня проводить районна СЕС, засвідчує високий рівень чистоти повітря і води. Це підтверджує і незалежна експертиза. Є й інші ознаки чистоти Джарилгацької затоки: навіть в акваторії порту місцеві жителі вже неодноразово бачили дельфінів, які ловлять рибу. А дельфін ніколи не запливе у забруднені води.

Нещодавно в Скадовську відбулася колегія санітарної служби України. Санітарні лікарі з областей цікавилися усім: станом очисних споруд, умовами побуту обслуговуючого персоналу, готовністю оздоровчих закладів до початку сезону.
— Не приховуватиму, приємно було чути їх високу оцінку, — зізнається Іван Львович. — Від них я дізнався, що в нашій країні не так вже й багато курортів. До них навіть Ялта не належить! Це дуже здивувало.

Виявляється, що вимоги до курортів дуже високі. Не вся територія міста може входити до курортної зони. Так само — і в Бердянську, так, вочевидь, буде і у нас. Щодо нинішнього літа, то відпочиваючих готові прийняти 83 санаторії, пансіонати, бази відпочинку, дитячі оздоровчі табори. Морська вода біля Скадовська швидко прогрівається і дуже багата на йод і бром. Наша затока — справжній рай для батьків з дітьми. Тож не дивно, що саме тут розташовані санаторії та бази відпочинку, де успішно лікують як дорослих, так і малечу. Вже не перший рік місто приймає багато дітей, які постраждали від чорнобильської аварії. Медики стверджують, що природні умови для лікування тут не гірші, ніж на Кубі.

Що дасть Скадовську курортний-статус державного значення? Перш за все, дозволить залучити додаткові кошти на розвиток інфраструктури, адже існує державна цільова програма підтримки курортів. Буде підвищена і зарплата обслуговуючого персоналу. Значно покращиться інвестиційна привабливість приморського міста.


Не підвели очисні...

— Влітку населення Залізного Порту зростає в 20 разів, великі пансіонати і бази відпочинку приймають до п'яти тисяч чоловік, решту беруть на себе приватники, — пояснює ситуацію голова Новофедорівської сільради Ігор Касіянчук. — До початку сезону підготувалися всі. Невирішеним питанням залишається стан очисних споруд, які ледве справляються з навантаженням. Проект реконструкції вже готовий. Поки що всі витрати — за рахунок сільського бюджету. Ми неодноразово зверталися до обласної влади, щоб допомогла з фінансуванням, адже самі таких витрат не потягнемо. Майже три мільйони нам обіцяють цього року, в бюджеті ці гроші передбачені.

Напередодні сезону сільська рада запросила на «головні збори» року всіх керівників оздоровчих закладів Залізного Порту та Більшовика. Разом обговорили проблеми, шляхи вирішення та фінансування. Оприлюднили й факт, що вже сьогодні 50% відпочиваючих «забирають» численні міні-пансіонати, які не поспішають вкладати прибутки в розвиток місцевої інфраструктури. За приблизними оцінками фахівців, кожний такий міні-пансіонат має за літо від 5 до 10 тисяч доларів чистого прибутку! Разом можна було б подбати про стан доріг, каналізаційних систем, збирання сміття...

— Як би там не було, — розмірковує Ігор Ксенофонтович, — усі 19 баз відпочинку та тьма-тьмуща міні-пансіонатів уже готові до прийому відпочиваючих. Багато зроблено і місцевою владою: відремонтовані дитсадок і близько чотирьох кілометрів вулиць, знайшли гроші на їх освітлення, прибирання сміття та берегоукріплення. До речі, щоб побудувати тільки один хвилеріз, треба майже мільйон гривень. Ми на цьому не економили, постійно займалися берегоукріпленням, тому біда Лазурного нас не торкнулася. Так, щороку море забирає до трьох метрів берега. Я приводжу сюди людей, які купили у нас земельні ділянки, і пояснюю їм ситуацію, щоб вони зрозуміли, що станеться з берегом, якщо не закріпимо. Побудувалися тут — добре, а тепер укріплюйте берег!
Дивно, але в Залізному Порту немає ні дитсадка, ні Будинку культури. Сотка землі коштує... близько 10 тисяч гривень. Вільних площ катастрофічно не вистачає. Проте інвесторів це не зупиняє.

— Пансіонати у нас українські, російські, білоруські і навіть німецькі, — пояснює голова сільради. — Бізнесмени купують ділянки, будують міні-пансіонати і заробляють гроші. Найбільший інвестор — київський «Хіммашпроект», який прийшов сюди надовго. Кияни вже викупили 5 пансіонатів і готові ще придбати. До речі, завжди відгукуються на пропозиції сільради, допомагають розвивати місцеву інфраструктуру. Завдяки таким інвесторам нам і вдалося затвердити нещодавно генеральний план забудови Залізного Порту, межі якого розширюються аж до сусідньої Круглоозерської сільради.

Анатолій ЯЇЦЬКИЙ
Новий день.-24.05.2007


 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.