Шиян Ніна Іванівна
13 грудня 1951 року народилась в м. Макіївка Донецької області.
1975 - закінчила Дніпропетровське державне художнє училище ім. Є. В. Вучетича. Педагоги: Остапенко І.І., Кудрявцев Л. О.
1992 - член Національної Спілки художників України.
2002 - закінчила Херсонський державний педагогічний університет. Педагоги: Н.Кругла, С.Курак, В. Чуприна.
Мотиви, які обирає на свої полотна Ніна Шиян, завжди несуть печать світлого, оптимістичного світосприйняття. Вона дарує людям добро та радість, правдиво та прониклива відображаючи природу, предметний світ. Традиційна реалістична мова її робіт набула нового звучання в акварелях «Сонячний» (1989), «Вишенька» (1979), «Лілія та черешня» (1994), «Капуста» (1990), «Святковий стіл» (1977), «Біле на білому» (1991), «Дніпровська риба» (1997), «На синє небо виходять зорі» (1997). Природа Придніпров'я, яка має надзвичайно приваблюючу силу, в її творах розкрилась новими гранями. Пластика, гармонія, соковитий колорит привертають увагу глядача.
З великою любов'ю художниця зображує людину і все, що її оточує, чим вона живе, дихає: «Портрет лікаря»(1982), «Портрет Алли Горбачової» (1984), «Портрет Федора Руденка» (1985), «Портрет батька-ветерана Великої Вітчизняної війни» (1980). В них присутні гостре сприйняття натури, вдалий вибір мотиву. Багато щирості та ніжності вклала художниця в роботи, в яких змалювала радість материнства, поетичну душу юності «Літо» (1985), «Сон» (1976), «Мати та дитя» (1998), поєднуючи все це з ліричним узагальненням , умінням підкреслити індивідуальні особливості не лише зовнішності, а й характеру. Вона розкриває це по-своєму, нікого не наслідуючи, з тонким смаком і любов'ю.
- Окрім художнього таланту у Ніни Шиян є великий дар педагога, — сказав про неї директор Херсонської художньої школи Заслужений діяч мистецтв України А.Л. Сліпіч. — Вона в школі з часу її заснування. Використовуючи розроблену в стінах школи систему художнього розвитку дітей, головним у своїй роботі вважає індивідуальний підхід до особи кожної дитини, щоб вона відчувала задоволення від своєї творчості і пишалась цим. Вчить дітей не лише малювати, а й любити природу, бути добрими. Праця педагога — це широкий спектр обов'язків. З властивою їй емоційністю уміє надати своїй діяльності світлий і радісний напрямок . І це збагачує не лише дітей, а й її власну творчість.
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Живопис |