Шнайдер Борис Лукич
16 червня 1937року народився в с. Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області.
1956 - закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва. Педагог Цюнь В.Д.
1962 - закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Педагог - Сельський Р.Ю.
1972 - член Спілки художників України.
Інтерес до вітчизняної історії, її інтерпретації — одна з визначальних тем художника Бориса Шнайдера. Він викликає до життя народні традиції, утверджує стійкість народного духу, цінності минулого і їх зв'язок із сьогоденням. У молодого художника, що тільки-но вступив в самостійне творче життя, з міжрегіональної виставки Львівським музеєм етнографії і художніх промислів був придбаний килим «Птахи» для постійної експозиції в музеї.
Майстру приносить успіх килим «Червона кіннота», який був репродукований в низці республіканських видань, зокрема в журналі «Народна творчість та етнографія» за 1971 рік і придбаний Міністерством культури республіки. Вже тоді преса писала про дивовижний дар автора, його вміння побачити глибоко поетичне в давно знайомому і відкрити знову глядачеві. Художник сприймає світ як людина, яка виросла в селі, на просторі, серед природи, в атмосфері праці. І найпрекрасніше для нього — пахощі землі, трав, розливи рік, ранні сутінки довгих зимових вечорів і перші бруньки на весняних деревах. Саме тому в його килимах «Дударик», «Птах», триптисі «Коровай» стільки м'якості, ліричності, світла.
Художник переживає складний період пошуків і роздумів. Він переосмислює не лише зроблене ним самим, а й те становище, в якому знаходиться Україна. Більшість його робіт сюжетні. Майстер вірить в громадянську місію мистецтва. Килими «Їхав козак на війноньку», «Тарас Шевченко», «Дума», «Пісня бокорашів», «...Як солодко грає, як глибоко крає...» відбили прагнення майстра передати риси національного характеру, духовне багатство народу і роздуми про природу, людину, працю. Яскрава фольклорність наповнює його твори образами добра, краси, щастя і справедливості. Глибоке розуміння традицій і професіоналізм приносять автору успіх.
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Гобелени |