Штирмер Лазар Шулімович
9 вересня 1922 року народився в Херсоні.
1955 - закінчив Кримське художнє училище ім. М.С. Самокіша. Педагог - В. Апанович.
1970 - член Спілки художників України.
2001 - дипломант Міністерства культури і мистецтв України та Національної Спілки художників України.
Ім'я Лазаря Штирмера в Херсоні відоме багатьом. І не лише тому, що життя його пов'язане з цим містом, його знають за внеском, який він зробив у культурне відродження рідного краю у важкі післявоєнні і наступні роки, у створення Спілки художників. Але головним чином його знають по творчих роботах, які хвилюють, викликають суперечки, але завжди зігрівають душу теплом, дарують глядачеві красу і насолоду.
Самоствердження художника почалося після закінчення Кримського художнього училища ім. М.С. Самокиша. Сприяв цьому і живописний цех обласного Товариства художників, постійна участь в обласних виставках. Успіх на республіканській виставці 1963 року, де були представлені живописні полотна «Текстильниця Азарова» (1963) і груповий портрет «Перед зміною» (1962), відкрив нові грані таланту художника: гострий погляд на сучасність, соціальну спрямованість, філософські роздуми і розпочав велику портретну галерею. Роботи живописця пронизані не лише любов'ю до натури, відчуттям пульсуючого життя, а й умінням розкрити в них потаємні людські почуття.
Свіжістю щирого і сердечного реалістичного мистецтва віє від полотен майстра «Гімнастки» (1979), «В гідропарку», «Робфаківка» (1969), «Весляр Попов» (1971), «Автопортрет» (1971), «Море» (1981), «Околиці села» (1986), «На Дніпрі» (1991), «Ромашки» (1995). Він уміє висловити злиття людини з природою, переконано передати її особливості.
Володіючи бездоганним художнім смаком, широтою індивідуального світосприйняття, майстер пише тематичні картини, пейзажі, натюрморти. І тут він досягає життєвої достовірності, проникливої переконливості. Художник багато працює для осягнення нових живописно - поетичних відкриттів. Постійно займаючись пленерним живописом, удосконалює кольорову гаму. Все побачене гострим допитливим поглядом майстра знаходить відгук у серцях вдячних глядачів.
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Живопис |
Статті
22.10.2007 Мажорний реалізм творчості Лазаря Штирмера21.09.2007 Художній документ епохи
21.09.2007 У центрі уваги – людина