Сліпіч Анатолій Леонідович
Слипич Анатолий Леонідович - керівник Херсонської обласної кафедри дизайну Державної академії керівних кадрів, тел. 0552 224090
Народився 9 лютого 1947 року в Херсоні. Змалечку його захопила любов до мистецтва і, прагнучи розвитку, він вступив до музичної школи №2, де навчався по класу «фортепіано». У 1971 році А. Л. Сліпіч закінчив Херсонський педагогічний інститут по спеціальності «Фізика». Але ще з 1966 року почав працювати в середній школі № 52 викладачем образотворчого мистецтва.
Працював вчителем-експериментатором Інституту художнього виховання академії педагогічних наук СРСР, був науковим кореспондентом цього інституту та інституту педагогіки України. Результатом пошуково-наукової роботи стала авторська програма Сліпіча А.Л. "Образотворче мистецтво та художня праця", яка рекомендована та впроваджена у школах України.
З 1980 року очолив Херсонську міську дитячу художню школу, на базі якої було створено навчально-естетичний комплекс „Художня школа", що надало змогу вперше в Україні впровадити систему безперервної освіти в галузі образотворчого мистецтва.
У 1985 р. за ініціативою А. Л. Сліпіча була організована робота міської галереї дитячої та юнацької творчості «Синій кіт», яка стала місцем проведення виставок, конкурсів, зустрічей творчої молоді, педагогів, діячів культури і мистецтв України та зарубіжжя. Вона і сьогодні залишається культурним центром не тільки Херсонщини, а й усієї України.
Усвідомивши, що для більш ефективної роботи в галузі образотворчого мистецтва дуже важливо мати професійну освіту, Анатолій Леонідович у 1986 році закінчив Одеський державний педагогічний інститут ім. К. Д. Ушинського і отримав спеціальність «учитель образотворчого мистецтва та креслення».
Сліпіч А.Л. активно впроваджує в освітню сферу регіону спеціальність „Дизайн" і відкриває в 1997 році перший в Україні мистецький навчальний заклад «Дизайн-ліцей». За значний внесок у розвиток мистецтва та мистецької освіти в країні у 1999 р. А. Л. Сліпічу присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».За його ініціативи в Херсонському регіоні розвинуто систему вищої освіти за цим напрямком. Як художник-педагог дав путівку в професійне життя багатьом учням, які успішно працюють художниками, архітекторами, дизайнерами, вчителями образотворчого мистецтва у рідному регіоні та столиці, в Україні та за її межами. Більшість випускників продовжують магістерську освіту в Києві та навчально-мистецьких центрах Німеччини, Італії, Чехії. Серед випускників члени Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів, Спілки фотохудожників.
Як художник-педагог Анатолій Леонідович дав путівку у професійне життя багатьом учням. Серед випускників комплексу – члени Національної спілки художників України Ольга Бринцева, Юрій Шнайдер, Юлія Шевчук, Зоя Гуріч, Яна Голубятнікова; старший викладач Київської Академії мистецтв та архітектури Тарас Ковач; мистецтвознавець, заступник директора Херсонського обласного художнього музею Влада Дяченко; кандидат мистецтвознавства, завідувач відділу музею російського мистецтва в СанктПетербурзі Ольга Моргун; члени спілки дизайнерів України Тетяна Мойсеєнко, Кирило Сліпіч, Павло Сліпіч; арт-директор журналу «Bazaar Harper’s» Ольга Добель; члени спілки фотохудожників Наталя Алтипіна, Ольга Грабовська, Амріта Бойченко (Балі); засновники Херсонського міського центру молодіжних ініціатив «Тотем» Олена та Максим Афанасьєви; архітектори Артем Звєрєв (м. Київ), Оксана Полякова (м. Херсон), Сергій Дудкін (Туреччина); головний архітектор м. Херсона Григорій Ходін; член Міжнародної організації архітекторів «ICOMOS», краєзнавець Сергій Дяченко; член спілки архітекторів Росії Юрій Фуштей; реставратор у Німеччині Світлана Кодолова; графік-дизайнер в м. Оттава (Канада) Алла Шутова; художник в м. Сан-Франциско (США) Вадим Валіковський; провідний конструктор-модельєр (Ізраїль) Наталя Котенко та багато-багато інших, які працюють в галузі образотворчого мистецтва та дизайну в України та за її межами
Анатолій Леонідович бере активну участь у громадському житті міста. За його ініціативи організовано міську галерею творчості дітей та молоді «Синій кіт», де проходять виставки, конкурси, зустрічі творчої учнівської молоді, педагогів, діячів культури та мистецтва України та зарубіжжя.
Організував виставку робіт учнів в центральній виставковій залі Національної спілки художників України м. Київ під час якої отримано подяки з боку представників Міністерства культури та туризму України, керівництва Спілки дизайнерів України за вагомий внесок органів виконавчої влади м. Херсона в розвиток системи мистецької та дизайнерської освіти України.
Сліпіч А.Л. активно розвиває зв'язки Херсонського навчально-естетичного комплексу "Художня школа" із закордонними освітніми та мистецькими закладами, що сприяє зміцненню міжнародного авторитету України. Результатом цієї роботи стало нагородження комплексу у 2008 р. Почесним дипломом міністра закордонних справ за значний внесок у розбудову та формування привабливого міжнародного іміджу України.
Анатолій Леонідович брав участь у створенні кафедри дизайну та комп'ютерної графіки Херсонського державного технічного університету, за його сприяння у Херсоні відкрито кафедру комп'ютерного та графічного дизайну Херсонського Навчально-консультаційного пункту Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Сліпічу А. Л. присвоєні звання: у 1976 р. - "Відмінник освіти України", у 1999 р. - "Заслужений діяч мистецтв України". З 2000 року член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України. За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, підготовку та виховання мистецьких кадрів нагороджений грамотою Кабінету міністрів України, грамотами Міністерства освіти України, Міністерства культури та туризму України, Міністерства сім'ї та молоді України, почесними грамотами Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України. В 2010 році за значний внесок у розвиток мистецької освіти, вагомі досягнення у праці, активна творча та педагогічна діяльність трудового колективу навчально-естетичного комплексу «Художня школа» під керівництвом Сліпіча Анатолія Леонідовича відзначені Почесною грамотою Кабінету міністрів України.
Звання «Почесний громадян міста Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 09.08.2012 № 698 за вагомий і результативний внесок у навчання та виховання учнівської молоді, яка гідно представляє місто Херсон як на державному, так і на міжнародному рівнях
Значну частину того, про що мріяв і що ставив за головну мету свого життя Анатолій Сліпіч, вже здійснилось. Завдяки його ініціативі, енергії в Херсоні побудована єдина цільова система художньої освіти, яка ввібрала в себе художню школу, дизайн-ліцей, педагогічний і технічний університети. І ще новина: розпочала працювати філія кафедри дизайну Державної Академії керівних кадрів культури і мистецтва. Очолив її професор А.Сліпіч.
Дорогоцінні особливості раннього дитячого малювання, перші кроки до живопису, становлення особистості молодого художника завжди привертали увагу педагога-експериментатора. Ним були створені авторські загальноосвітні програми з навчання станковому, декоративному та дизайнерському мистецтву. Вони базуються на розвідці сучасних видів художньої діяльності, на національних і народних традиціях. Їх новизна і оригінальність привернули до себе увагу широкого кола педагогів не тільки в Херсоні, в Україні, а й за її межами.
Багатогранна діяльність педагога проявилась в пошуках засобів популяризації творчості учнів. Була відкрита міська галерея творчості дітей і молоді, організовуються звітні і тематичні виставки. Діти беруть участь у всеукраїнських і міжнародних виставках. В рамках Президентської програми "Діти України" А. Сліпіч керував І Всеукраїнським табором юних художників на Азовському морі. Багато тепер вже відомих в Херсоні і на Україні художників вдячні людині, яка навчила їх любити прекрасне, причастила до життєдайного джерела мистецтва.
Статті
27.09.2012 Почётный гражданин города Херсона12.12.2002 Смысл жизни с...
20.09.2001 Дитячий малюнок із Херсона створює чудову ауру в офісі одного з відділів Організації Об'єднаних Націй