on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини регіону

02.10.2023, 12:22

Херсонські музейники взяли участь у фестивалі «NEOсвітній Арсенал. Різні разом»

  У дні війни нам як ніколи потрібна підтримка і позитивні ...
02.10.2023, 12:18

"Усі роботи передадуть військовим". За місяць у рамках акції "Лист захиснику Херсона" зібрали понад 150 дитячих малюнків

  У херсонській центральній міській бібліотеці імені Лесі ...
02.10.2023, 12:11

На війні загинув боєць з Херсонщини Олександр Юров

  У боях за Україну загинув житель Херсонської області Олександр ...
> Теми > Література > Літератори про Таврію > Сонячно —про земне

Сонячно —про земне

19.04.2007

У простій, здавалося б, назві книжечки («В обіймах сонця») закодована, на мій погляд, міфологічна достеменність вірувань слов'ян у планету, яку називали «царем небесним», «живою істотою», «відблиском лиця Божого», а ще раніше, у часи язичництва, — Дажбогом. Та у сучасній прозі образ сонця наче потьмянів, або ж загубився у хащах псевдоноваторства, захаращених насправді примітивними інстинктами. І світло в кінці тунелю якщо І з'являється, то або штучне, або безпорадне...

Галина Кокостікова творить прозу, про яку можна сказати й так: коли вона є — не помічаємо, коли нема — очікуємо...
Чекання те розтягнулося на роки.
Від «Освідчення» (видавництво «Молодь») і «Барв стелу» («Радянський письменник») до нової книги — відстань чимала. Є тому своя причина. І пояснення: ліктями біля видавничих дверей працює «імуща посередність».
Чимало з 24 оповідань Галини Кокостікової, вміщених «В обіймах сонця», достойно оцінені читачами не лише Херсонщини, а й центральних видань («Сільські вісті», «Радянська жінка», «Україна» тощо).

Ще мінливішої і правдивішої прози, не на образу іншим, у Херсоні, вважай, ніхто не пише. І для цього потрібен не тільки талант «водити пером». Правду писав Григір Тютюнник: «Немає загадки таланту, є загадка любові». Саме таким почуттям пронизані оповідання Галини Кокостікової («Вогник», «Гілочка бузку», «Береги»...).

А прочитайте оповідання, яке дало назву збірці — «В обіймах сонця». Воно феєричністю, ліризмом, драматизмом перегукується з «Лісовою піснею» Лесі Українки. «І хай всихають мої віти, хай жовкне і осипається листя, хай схиляються під вагою років мої гілки, я не падаю», — кажуть сонцепоклонники — дерево дереву! І ти вкотре повертаєшся до тієї степової місцини, де листям шелестять дорогі й немеркнучі почуття, висловлені через народну уяву про те, що і в кожнім дереві — жива душа.

До нової книги Галина Кокостікова, котра піввіку віддала журналістиці, включила низку інтерв'ю з акторами, поетами, кіно-митцями, (Костянтин Кудієвський, Сергій Бондарчук, Софія Ротару, Едуард Асадов, Анатолій Солов'яненко, Михайло Пуговкін — всіх не перелічити). Автор кількома штрихами вдало створила портрети знакових людей минулої епохи, аби ми з ними залишилася в епосі новій. Покладе авторка на папір буквально кілька штрихів — і бачиш не ідола, якому поклоняються «від Москви до самих до окраїн»), а людину просту, відверту.
Галина Кокостікова написала книгу, яка робить наші серця гарячішими, а душі — окриленішими.

Василь ПІДДУБНЯК,
член Асоціації українських
письменників.
Новий день.-19.04.2007

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.