on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

08.12.2021, 15:07

У Херсоні відбувся конкурс дитячого малюнка

08.12.2021, 14:30

Фільм про Херсон покажуть у Римі на найбільшому гастрономічному кінофестивалі

08.12.2021, 11:21

Театральний експеримент: «Дванадцять стільців», які пішли з аукціону

Співець краси Херсонщини

27.04.2007

На честь 120-річчя від дня народження Г.В.Курнакова у Херсонському художньому музеї імені Олексія Шовкуненка відкрито велику виставку творів митця.

Георгій Васильович Курнаков - відомий в Україні художник - пейзажист, співець херсонської землі, істинний патріот свого краю. Творча та громадська діяльність художника була відзначена присвоєнням йому почесного звання Заслуженого діяча мистецтв України.

Георгій Васильович Курнаков народився 12 квітня 1887 року у Маріуполі. Згодом родина переїхала до Херсона, який став рідним містом майбутнього художника. Тут минуло його дитинство, тут відбулося перше знайомство з таємницями мистецтва. Своїм першим учителем з образотворчого мистецтва Курнаков вважав О.Іконникова, викладача вчительської семінарії (роки навчання 1904-1907). Невичерпним джерелом для становлення творчості та розвитку смаків молодої людини стало вивчення реалістичного світового мистецтва.

Професійну освіту Г. Курнаков отримав у Київському художньому училищі, де викладали відомі українські художники О.Мурашко, В.Менк, Ф.Кричевський (1909-1916). З 1916 року молодий митець бере участь у виставках Київського товариства художників, «Кільце», Асоціації художників Червоної України. В ці роки до нього приходить перший успіх. У Києві в нього багато друзів, він у центрі художнього життя. Та незважаючи на це, 1919 року Георгій залишає Київ і повертається до Херсона. Тут Курнаков викладає у Вчительській семінарії, працює керівником майстерні живопису і малюнка у робітничій студії образотворчих мистецтв та інструктором відділу народної освіти.

1920-30-ті роки - період плідної творчої діяльності, пошуків, знахідок та утвердження у мистецтві. Курнаков ніби відкрив для себе естетичну цінність природи рідного краю. Пейзажі, що відтворюють сільські вулички, дворики, передмістя Херсона, невеликі пристані на Дніпрі, сповнені закоханості, радісного, мажорного настрою.
Кілька разів Курнаков їздив до Криму. У серії кримських краєвидів він передав яскраві барви моря й гір. ЦІ твори відзначаються декоративною виразністю кольору та живописної фактури. Багато з них написані дрібним мазком, який передає рух повітря. У Криму, а саме в Коктебелі, у будинку Максиміліана Волошина, Курнаков знайшов багато друзів, які дарували йому свої твори. Перебування у Коктебелі розширювало світогляд художника, сприяло зростанню його майстерності.

Поступово твори митця стали стриманішими. В них помітне прагнення створити узагальнений епічний образ Херсонщини, з яким асоціюється могутній Дніпро та безмежні простори степів. Суворішим стає добір деталей. Іноді зображені лише земля і небо, або Дніпро з рівнинними берегами. Головна увага приділяється відтворенню настрою природи. Прагнучи передати його різні нюанси, художник кілька разів писав один і той же мотив. Колірна гама пейзажів 50-70-х років побудована на поєднанні сріблястих та зеленуватих тонів, які передають образ півдня Наддніпрянщини. Крім пейзажів, Курнаков любив питати натюрморти, головні «герої» яких - яскраві, ошатні квіти.

Курнаков був не лише глибоким, тонким художником. Важко переоцінити його громадську діяльність. Справжній ерудит, він щедро ділився своїми знаннями. Його дім завжди був відкритий кожному, хто прагнув пізнати мистецтво. Курнаков багато працював з самодіяльними художниками, передавав їм свій досвід. Після смерті митця ще довго працювала створена за його ініціативою студія «Дніпровська палітра». Підсумком громадської діяльності Георгія Васильовича Курнакова став його заповіт, за яким місто отримало безцінний дар: твори самого майстра, його велику бібліотеку та колекцію творів образотворчого мистецтва. Нині цей дар знаходиться у нашому музеї.

У ці дні херсонці та гості міста мають унікальну можливість познайомитися з творчою спадщиною майстра живопису. Ласкаво просимо на виставку!

Лілія ВОЛЬШТЕЙН, завідувачка експозиційного відділу Херсонського художнього музею імені Олексій Шовкуненка.
Наддніпрянська правда.-27.-04.-2007

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.