on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.12.2021, 10:59

У «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки

03.12.2021, 10:52

Херсонців запрошують до участі у конкурсі «Час творити дива»

03.12.2021, 10:44

Херсонські шеф-кухарі потрапили до рейтингу кращих кулінарів України

> Темы > Визуальное искусство > Художественное искусство Таврии > Станіславська картинна галерея "прописана" лікарями

Станіславська картинна галерея "прописана" лікарями

Рідкісну Ідею реалізовано у Станіславській дільничній лікарні Білозерського району: вже п'ять років у її просторі випромінює світло надії картинна галерея... Проходиш коридором стаціонарного відділення, заходиш до палат, а зі стін щедро хлюпотять життєдайні хвилі - сонця, неба, водного, степового, гірського безмежжя... У пейзажах та краєвидах багато місцевого, добре знаного, станіславсько-лиманського простору, але, водночас, полотна несуть і красу багатьох інших чудових куточків України. Віриш: коли погляд хворого спирається не на звичні лікарняні атрибути, а на колір, буйство фарб, краси природи, то мрія про одужання стає сильнішою...

Думка створити у стінах лікарні картинну галерею прийшла до головного лікаря дільничної лікарні Анатолія Вікторовича Василенка випадково. Якось один з місцевих аматорів живопису П.Г.Петренко подарував йому кілька своїх робіт. Прийшов час, і цю ініціативу підтримав такий же шанувальник малярства, ветеран-фронтовик, учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні В.М.Федяш... Що робити з картинами? Розмістити у приміщенні адміністрації лікарні? Ні, це не оригінально. А якщо - у приміщенні стаціонарного відділення? Прикинув... Картини дуже пасували до високих стін лікарні, спорудженої у дореволюційні часи! А коридор довгий... Почнеш розвішувати картини, то й зупинитись буде вже незручно, зобов'язаний будеш йти і далі...

І -  головний лікар наважився! Почав цікавитися, хто у Станіславі малює? Таких людей виявилось чимало: В.М.Денисюк, О.О.Слободяник, І.В.Пупенко. І пішли дарунки до лікарні... Від односельців дізнався, що у вересні 1988 року у місцевому Будинку культури вже було відкрито картинну галерею. Її автором був уродженець села, професійний військовий, львів'янин Михайло Митрофанович Білий. На жаль, з часом картинна галерея припинила своє існування, твори розсипалися по різних установах, але сестра художника Ольга Митрофанівна Супруненко подарувала лікарні кілька картин свого брата. Поповнення картинної галереї триває, тут вже близько півсотні робіт.

Почин щодо поповнення колекції професійними творами зробив Народний художник України Володимир Григорович Чуприна. Він подарував картинній галереї дві свої роботи - «Станіславська ескадра» та «Раки». Хтозна, може його приклад підтримають й інші майстри живопису? Ось так, у зв'язці із медперсоналом, оздоровлюють своїх земляків і «лікарі душ» - художники. Може, це й не арт-терапія у чистому вигляді, але все ж... А ще, для нащадків збережено витвори місцевих майстрів пензля.

Олександр Голобородько
С.Станіслав
"Наддніпрянська правда".- №54.- 18.07.2012.- стр.2

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.