on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Організації > Театр > Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії" > Останній акорд: без слів про силу інтернету

 

Останній акорд: без слів про силу інтернету

В останній день фестивалю «Мельпомена Таври», 11 вересня, на сцені під дахом вірменський театр «Форма» представив виставу режисера Гайка Ісраеляна під назвою «Вай-вай». Цей емоційний вигук дуже співзвучний із назвою технології вай-фай (Wi-Fi - технологія бездротової локальної мережі. - A. M.) - і недарма. Адже саме завдяки Wi-Fi ми маємо змогу блукати мережею Інтернет будь-де й будь-коли без прив’язки до одного конкретного комп’ютера, постійно бути онлайн. Саме проблемам інтернет-залежності й присвячена ця вистава.

Кожного дня в транспорті, магазинах, кафе, інших громадських місцях, на вулицях ми зустрічаємо людей, які вп’ялися очима в свої телефони та планшети, не помічаючи нічого навколо. Так само й головний герой вистави стикається з людьми, які постійно «залипають» у телефонах. Відкритий і цікавий до всього, він намагається відвернути їх увагу від споглядання екранів і показати, який прекрасний світ навколо... Але ні - вони вже давно перетворилися на «роботів», які механічно відповідають на дзвінки та повідомлення. Тільки коли зникає зв’язок, люди на мить оживають, і то не для того, аби спілкуватися з тими, хто поряд, чи милуватися природою, а лише, щоб обуритися відключенням Інтернету.

Вистава виконана в жанрі пантоміми, яка напрочуд вдало пасує тематиці постановки. Адже так само, як мова рухів і тіла універсальна й зрозуміла всім, так і залежність від телефону та Інтернету тією чи іншою мірою знайома нам усім. Є впевненість, що майже кожен глядач упізнав себе в дійових особах - у прихильнику фотографувати себе та все навколо; в молодій дівчині, яка вічно теревенить із кимось по телефону; в підлітку, котрий «зависає» в соцмережах, чи в постійно заклопотаній бізнес-леді, яка без упину відповідає на повідомлення.

Тож за годину в камерній обстановці сцени під дахом, без слів, лише під механічні звуки телефонних дзвінків, вхідних повідомлень і стукоту клавіатури актори показують, як людство втрачає здатність до живого спілкування та поступово перетворюється на роботів і рабів своїх телефонів.

Вистава дуже мінімалістична, декорацій у ній небагато, але одна з них досить помітна й грає ключову роль - великий екран, схожий на мобільний телефон, що висить над сценою, має павучі лапи та уособлює собою Інтернет, що всесвітньою павутиною обплутує нас кожен день.

Незважаючи на те, що головний герой, який так відчайдушно намагався боротися з проблемою, й сам зрештою потрапляє в пастку інтернет-залежності, вистава завершується хепі-ендом. Прекрасний метелик виривається з лап павука, природа перемагає роботизацію та повертає людей дожиття. Герої нарешті розуміють, що замість того, аби «зависати» у віртуальному світі, набагато краще спілкуватися, обіймати одне одного та сміятися, танцювати під дощем.

Одним словом, жити тут і зараз!

Анастасія Матюхіна

Джерело інформації: «Гривна».- №37 (1393).- 15-22.09.2021.- стр.9

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.