on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

15.06.2021, 15:36

У Херсоні учасники аукціону знайомились зі своїми ролями у виставі "12 стільців"

> Темы > Литература > Из истории литературного Херсона > «Степи»: курс - на сучасний рівень

«Степи»: курс - на сучасний рівень

Нещодавно у музеї одного з найста­ріших вузів Півдня України - Херсонсь­кого державного університету - відбу­лася творча зустріч літераторів краю зі студентами навчального закладу, ви­кладачами вузу, громадськими діячами, всіма, хто небайдужий до літературно­го життя краю. У центрі події була пре­зентація нового, 24-го за ліком, числа літературно-мистецького альманаху «Степ». Уперше з дня виходу часопису на презентацію єдиного в області ви­дання такого типу завітали поважні гості - керівник облдержадміністрації Андрій Гордєєв і народний депутат Ук­раїни Олександр Співаковський, люди, котрі багато роблять не лише для еко­номічного, а й духовного відродження краю.

«Літературно-мистецький альманах «Степ» - своєрідний художньо-публі­цистичний літопис нашого сьогодення, адресований вчителям, студентам, уч­ням, літераторам, мовникам, істори­кам, краєзнавцям. Це видання насиче­не, змістовне, до нього увійшло багато прозових і поетичних новинок з сучас­ного літературного процесу», - роз­повів присутнім письменник, доцент, кандидат філологічних наук факультету філології та журналістики ХДУ Василь Загороднюк. Він також зазначив, що у кожній публікації цього видання є свої родзинки.

Привертає увагу інтерв’ю нинішньо­го головного редактора «Степу» з го­ловою облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим, у якому очільник області висловив свої погляди на духовні про­цеси в краї, окреслив бачення куль­турного процесу на Херсонщині, відверто відповів на вельми непрості запитання. «Дуже важливо залучати молодь за­йматися творчою діяльністю та брати участь у створенні таких альманахів. Адже такі видання допомагають всім краще дізнатися про історію Херсонщи­ни та зберігати українські традиції», - наголосив Андрій Гордєєв. «Херсонщина має багато видатних особистостей, твори яких потрібно зна­ти підростаючому поколінню. Діяльність літераторів Таврійського краю виховує у молоді почуття патріотизму та любові до рідної землі», - зауважив народний депутат України Олександр Співаков­ський.

«Моє повернення до керма альмана­ху на прохання керівництва обласної письменницької організації відбулося через добрий десяток років, - зазна­чив головний редактор «Степу», член Асоціації українських письменників, журналіст Василь Піддубняк. - Переді мною стоїть головне завдання: підняти літературно-мистецький рівень ви­дання, не тиражувати сірятини, з-під чийого б пера вона не вийшла - членів НСПУ чи початківців, підтримувати справді талановитих людей. Це не так просто, але з цим завданням, гадаю, впораюся. Як сказав хтось із класиків, талантам треба допомагати, нездари і самі проб’ються! Щодо нинішнього числа «Степу», то в ньому є низка зна­кових публікацій - поезії лауреата Шевченківської премії Анатолія Кичинського, знаного в Україні і за кордо­ном російськомовного поета Олексан­дра Кабанова, написані ним україн­ською мовою, нові сторінки з життя на­шого великого земляка Миколи Куліша... У планах? Давайте так: поживемо - побачимо. Можу обіцяти одне: онов­лена редколегія «Степу» зробить усе, аби видавати не забитий самопливом альманах, як було донедавна, а якісний, професійно зроблений часопис».

Нагадаємо: перший альманах «Степ» вийшов силами херсонських письмен­ників ще у Петербурзі у 1886 році. Але майже одразу потрапив під заборону. Спроби відновити видання були у 1910-му, але справжнє друге життя альманах отримав з 1991 року, в роки незалеж­ності України. Завдяки цьому виданню відкриваються широкому загалу нові імена. 24-й номер літературно-мис­тецького альманаху «Степ» виданий за матеріальної підтримки департаменту культури, туризму та курортів Херсон­ської облдержадміністрації.

Віктор Стежко
«Новий день».- №8 (5313).- 21.02.2018.- стр.18

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.