on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Теми > Танок > Хореографічна освіта у Херсоні > «Танцювальна заметіль»

«Танцювальна заметіль»

Минулими вихідними, у приміщенні Херсонського державного університету, відбувся традиційний звітний концерт Херсонського обласного осередку Національної хореографічної спілки України «Танцювальна заметіль»
Рух - це життя. Щоб рух не лише гарантував життя, але й робив його кращим, рухатися потрібно не тільки у певному напрямку, а й правильно. Напрямок та манеру руху підказує людям танець.
З прадавніх часів танець прикрашає життя людини. У ньому вона виражає свої погляди, почуття, переживання. У світі не знайдеш такого народу, який би не пишався своїми національними танцями.

Танець - це вираження думки і почуття засобами умовних рухів - жестів і поз. Він виконується під музику, з якої черпає свій зміст. Танець у житті, і життя у танці - нерозривно пов'язані.
Танець - не самоціль, а засіб висловлення думок та почуттів, що хвилюють людину. Він виголошує те, що ховається у затінках підсвідомості і допомагає позбутися психологічного дискомфорту: адже ми не завжди зважуємося зізнатися собі, й оточуючим у своїх відчуттях. Проте любов, ненависть, співчуття, захоплення можна передати через танець. Танці іноді лікують душу краще, ніж слова. Вони допомагають виходу нашої творчої енергії та самореалізаціі.
Танець розвиває у нас пластику, граціозність і координацію рухів, які, звичайно ж, дані нам від природи, але ховаються за комплексами, губляться у застиглому скорченому сидінні перед монітором комп'ютера.

Як кажуть професіонали, танець - це творче втілення особистості в русі. У русі, що приносить задоволення і допомагає подивитися на себе іншими очима.
Одні люди танцюють для власного задоволення у себе вдома, інші виконують танцювальні рухи для підтримки хорошого самопочуття та гарної фігури, а деякі присвячують цьому все своє життя. Вони, починаючи займатись танцями з дитинства, згодом обирають таке захоплення своєю професією, а з плином часу навчають і діляться власним досвітом з підростаючим поколінням.
Саме такі люди цими вихідними зібрались в актовій залі Херсонського державного університету разом зі своїми вихованцями на традиційний звітний концерт Херсонського обласного осередку Національної хореографічної спілки України «Танцювальна заметіль».

На Херсонщині обласний осередок існує з 2002 року, до нього входять 32 колективи з різних куточків області. І вже стало доброю традицією наприкінці року збирати колективи для того, щоб їх учасники продемонстрували те, чого вони навчились за рік.
Про історію зародження звітного концерту розповіла голова Херсонського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, заслужений працівник культури України, завідувачка кафедри класичної хореографії та методики викладання, доцент кафедри, художній керівник народного ансамблю танцю «Сузір'я» Херсонського державного університету Алла Рехліцька «Этот концерт мы проводим ежегодно. И уже четвертый раз он происходит именно в стенах Херсонского государственного университета».

Учасники кожного колектива знають, що раз на рік вони звітують про свої досягнення і показують глядачам, які вщент заповнюють актову залу ХДУ, свою творчу діяльність.
Але цьогорічний звітний концерт дещо незвичайний. Алла Рехліцька пояснила чому саме; «В этом году мероприятие немножечко отличается от предыдущих тем, что в его рамках мы проводим I тур IV Всеукраинского фестиваля-конкурса народной хореографии имени Павла Вирского».
Цей конкурс уже мае свою історію та ставить перед собою мету збереження і розвитку народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерських постановок, активізації організаційно-творчої та пошукової роботи фольклорних експедицій, фіксації скарбів танцювального мистецтва України.

Засновником фестивалю-конкурсу є Національна хореографічна спілка України. Фестиваль-конкурс покликаний висвітлити досягнення традиційних і сучасних напрямків хореографії, продемонструвати розмаїття творчих здобутків та сприяти поширенню уваги до хореографічного мистецтва в цілому.
У конкурсі беруть участь професійні та аматорські хореографічні колективи, ансамблі малих форм Палаців культури і клубів різних відомств, середніх і вищих спеціальних навчальних закладів, шкіл мистецтв, колективи національних товариств та окремі солісти-виконавці з композиціями народного і сучасного танців на фольклорній основі.

Алла Рехліцька розповіла, як же саме цей конкурс проходить на Херсонщині: «Областные, городские коллективы, те, которые являются членами Херсонского областного отделения Национального хореографического союза Украины и участвовали в этом конкурсе. Они показывают по одной творческой работе в народной хореографии и получают достойные места. Во второй тур этого конкурса проходят только те коллективы, которые заняли первое место».
Тобто колективи області не тільки звітували про свої досягнення за останній рік, а й змагалися за можливість потрапити у наступний тур IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського.

А визначали переможців члени журі: начальник управління культури обласної державної адміністрації, заслужений діяч мистецтв України Ірина Корольова; декан факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету, заслужений працівник культури України, професор Микола Левченко; почесний член Херсонського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, завідувач кафедри народно сценічної та сучасної хореографії Херсонського державного університету, заслужений працівник культури України, професор Василь Чуба; почесний член Херсонського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, Відмінник освіти України Галина Мальчевська; директор Херсонського державного Будинку художньої творчості Валерій Висовень; заслужений журналіст України, головний редактор газети «Акценти», Головний режисер Всеукраїнського конкурсу «Таланти багатодітної родини», художній директор ТРК «АКС» Сергій Осолодкін; заступник директора Центру народної творчості Оксана Степанова.

Журі визначало переможців у 8-и номінаціях, і ті колективи, які посіли перші місця, стануть учасниками конкурсу-концерту, що відбудеться навесні наступного року.
По завершенні змагань, на всіх учасників чекав маленький сюрприз: до дітей із привітаннями вийшов Святий Миколай, який роздавав дітлахам подарунки, співав, танцював та вітав з наступаючими новорічними святами.
Тож, черговий звітний концерт «Танцювальна заметіль» та І тур IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського пройшов цікаво, весело та по танцювальному особливо. Діти змагались, розважались та створювали неповторну новорічну атмосферу.

Дарина Дишкант
«Акценти».- №47 (350).- 25.12.2013.- стр.9

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.