on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Таврія і Велике переселення народів.

Таврія і Велике переселення народів.

Велике переселення народів

Період з IV по VII в. увійшов до історії Європи як епоха Великого переселення народів, названа так тому, що на ці чотири сторіччя доводиться пік міграційних процесів, що захопили практично весь континент і що радикально змінили його етнічну, культурну і політичну зовнішність. Велике переселення народів зіграло важливу роль в становленні класового суспільства у багатьох первісних племен, що взяли участь в руйнуванні рабовласницьких держав Старого Світла.

Чим були викликані переміщення цілих народів на такі значні відстані? До III - IV вв. н.е. населення у варварів збільшилося до такого ступеня, що їм стало нехватать землі.

Територія Римської імперії, що володіла родючими землями, стала об'єктом постійних нападів. Ті ж причини вимушували степняков шукати нові землі під пасовища.

Існують і інші інтерпретації пояснення причин міграції кочових народів.

Захоплення і освоєння чужої землі здійснювалося зусиллями всього кочового колективу, що знищував або впокорював і включав в свій склад населення, що мешкало тут.

Сучасні дослідники називають подібні дії терміном "нашестя". Враження надзвичайної могутності наступаючих степняков пояснювалося тим, що це не був похід окремої дружини або якогось більш менш організованого війська. Наступало все населення з своїми стадами, кибитками, повними дітей і жінок, з величезною кількістю вершників-чоловіків різного віку і молодих незамужніх жінок. Очолювалися вони найбільш сильними і активними представниками впливових багатих пологів, що належали обов'язково до того об'єднання або племені, яке починало нашестя.

Багато дослідників, спираючись на дану етнографію, вважають, що починала рух одна етнолінгвістічеськая група, достатньо згуртована для того, щоб називатися етнічною спільністю. Але у міру просування по степах у пошуках вільного, тобто заселеного слабкішим у військовому відношенні етносом району, вона обростала ордами або окремими пологами різних племен і етнічних общностей. Чим довше і довше був шлях, тим більше змінювався етнолінгвістічеський і антропологічний склад мігруючого об'єднання. З'являлися передумови для створення нової етнічної спільності. То ж відбувалося і з матеріальною культурою.

Джерело: http://grants.rsu.ru/osi/Don_NC/Middle/Vel_pere.htm

 

Зсилки по темі:

http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/History/Budan/index.php

Статті

31.10.2006 Аттіла – володар гунів.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.