ТЕАТР – ЦЕ ДІЙСТВО І ЖИТТЯ…
Театр - це чарівна казка, добро і мудрість, дійство і життя… Відомо, яка велика сила емоційного і морального впливу театру, втіленого у високохудожню форму. Херсонщина багата талантами і творчими людьми, які так люблять цей прекрасний вид мистецтва, віддають улюбленому жанру усі свої здібності, вільний час, любов та повагу.
29-30 квітня з ініціативи обласного Центру народної творчості на базі Бериславського районного Будинку культури відбувся конкурс аматорських театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який став визначним культурно-мистецьким явищем та яскравим святом популяризації театрального мистецтва області.
У конкурсі взяли участь 18 аматорських театрів з Верхньорогачицького, Великолепетиського, Нововоронцовського, Генічеського, Білозерського, Бериславського, Великоолександрівського, Каховського районів, міст Каховка, Нова Каховка та Таврійськ.
Колективи, що представили на конкурс свої роботи, були різних форм, напрямків, жанрів і рівнів. Дуже вдалими і яскравими були декорації та костюми. На відміну від минулих років репертуар значно урізноманітнився. У своїх роботах режисери піднімають проблеми сьогодення, не забувають класичну драматургію, занурюють глядачів у світ казок і містичних перевтілень та популяризують жанр комедійних естрадних мініатюр. Приємно вразило, що декілька сценаріїв були написані самими керівниками театральних колективів.
Особливо цікаво показались дитячі колективи. Маленькі актори вражали своєю впевненістю, розкутістю, захоплювали безпосередністю.
Влучно використовувалось у виставах музичне, шумове та світлове оформлення, 3-D проекція та хореографія.
Під час конкурсу проходила творча лабораторія для керівників театральних колективів за участю членів журі, до якого увійшли - Заслужений діяч мистецтв України Корольова Ірина Володимирівна (голова журі) та Заслужений працівник культури України, професор Лимаренко Лідія Іванівна. Режисери мали виняткову можливість почути думку та отримати цінні поради від знаних професіоналів у жанрі театрального мистецтва. Всім було приділено достатню кількість уваги, відмічено цікаві знахідки, вказано на недоліки постановок та шляхи і методи їх покращення.
Враховуючи художній рівень репертуару, режисерський задум та його втілення, виконавську майстерність, сценічну культуру та якість сценографії, призові місця розподілилися таким чином:
Лауреати ІІІ ступеню:
- Любительське об’єднання «Народний театр» Херсонської громадської організації «Творці сучасності», керівник Сергій Міненков;
- Народний театр місцевого факту «Колос» Гаврилівського СБК Нововорноцовського району, керівник Олена Скрипніченко;
- Народний театр місцевого факту «Тронка» Каховського РБК, керівник Кароліна Медкова;
- Драматичний колектив «Смайл» Нововоронцовського РБК, керівник Світлана Бережна.
Лауреати ІІ ступеню:
- Театр мініатюр «еРБК-шоу» Великолепетиського РБК, керівник Наталя Дмитренко;
- Зразковий театр юного глядача «Едельвейс» Каховського міського Палацу культури, керівник Ольга Волкова;
- Народний театр юного глядача Новокаховського міського Палацу культури, керівник Заслужений працівник культури України Анатолій Лазарєв.
Лауреати І ступеню:
- Народний театр місцевого факту «Культраби» Верхньорогачицького РБК, керівник Наталя Худенко;
- Театральна студія «Акцент» Таврійського Будинку культури Новокаховської міської ради, керівник Олександр Голубєв;
- Зразковий художній колектив театральний гурток «Посмішка» Будинку дитячої творчості Новокаховської міської ради, керівник Ольга Ганжа;
І найвищою нагородою конкурсу Гран-При цього року було відзначено Народний театр «Ренесанс» Генічеського РБК, керівник Віра Ховріна.
Мистецтво аматорського театру народжується з ініціативної групи людей, до яких була ласкава Мельпомена і які готові ділитися силою свого таланту з глядачем. Наполеглива праця режисерів, помножена на творчі особистості учасників дає хороші плоди – перемоги і призові місця.
Учасники фестивалю продемонстрували розмаїття театральних жанрів і цікавих режисерських знахідок, але найголовніше - і це зазначила, підбиваючи підсумки конкурсу, голова журі, - популяризація театрального мистецтва, залучення до нього дітей та молоді і є гарантією того, що наше суспільство стане культурно розвиненим і духовно збагаченим.
Обласний Центр народної творчості висловлює велику подяку співорганізаторам конкурсу - відділу культури Бериславської РДА в особі Людмили Валентинівни Полегенько та працівникам Бериславського районного Будинку культури на чолі з Сергієм Сергійовичем Матковим за проведення конкурсу на високому організаційному рівні.