on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

11.09.2024, 20:52

14 вересня – День українського кіно

  Щороку у другу суботу вересня в Україні відзначають День українського ...
07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...

 

Театр без меж

21.06.2007

Акторство та режисуру вищої проби демонстрував IX Міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії-2007»

8 НЕЗАБУТНІХ днів фестивалів Херсон. Справжнє свято театрального мистецтва «Мельпомена Тавріі» ніби магнітом притягувало городян та гостей міста на театральну площу, на вулиці, якими йшла урочиста карнавальна хода та розгортались неповторні видовищні дійства. Салют вистав та феєрверк талантів дарувало воно. Та епіцентром бурхливого творчого змагання стали, звичайно ж, театральні підмостки. Головна сцена - Херсонського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша - була віддана наймасовішим колективам та видатним театрам. Втім, щоденні аншлаги на виставах не давали можливості навіть у такому просторому залі розмістити усіх бажаючих. Кожен перегляд - особлива подія для глядача: обговорювали, небайдуже давали оцінки.

Театр без меж вкотре підтвердив статус Херсона як театральної столиці України. Комедії та трагедії, музичні постановки давали глядачеві можливість відчути різнобарв'я палітри цього виду мистецтва: за ходом п'єси то напружуватися, немов струна, то від душі сміятися, відпочивати, насолоджуючись грою акторів. За кращу жіночу роль журі відзначило народну артистку України Ларису Кадирову в моно-виставі «Сара Бернар. Наперекір усьому» Київського національного академічного театру імені І. Франка. Кращим актором названо актора Тюменського драмтеатру Володимира Орла за роль Девіса у виставі «Сторож». Кращою виставою стала «Вовки та вівці» Херсонського академічного театру імені Куліша. Справжнім вибухом емоцій супроводжувалася неперевершена гра зіркового актора, заслуженого артиста України Олексія Вертинського в моно-виставі «Синій автомобіль» Київського академічного Молодого театру.

Він цілком заслужено отримав диплом журналістських симпатій фестивалю «За кращу чоловічу роль». Поряд зі столичною зіркою не менш блискуче виглядала й заслужена артистка України, виконавиця головної ролі у виставі «Вовки та вівці» херсонська актриса Олена Галл-Савальська, відзначена журналістським журі в номінації – «За кращу жіночу роль». Журі мас-медіа високо оцінило виставу польського театру з Катовіц «Оскар та пані Роза». Загалом конкурсна програма оцінювала творчість театральних колективів за 28 номінаціями. Тож практично кожен з них отримав нагороду.

Та найвищу оцінку театрам, режисерам, сценаристам, музикантам і насамперед акторам, давала публіка. Своїх улюбленців вона засипала квітами та оваціями, стоячи вітаючи у фіналі вистав. Працювати по три години на сцені у літню спеку в теплих костюмах, хутрі, шкірі, чоботах, навіть при працюючих на повну потужність кондиціонерах, - невід'ємні атрибути важкої акторської праці. Глядачі щиро співчували спітнілим акторам й захоплювались їхньою неперевершеною грою.

І нехай оцінки аудиторії в чомусь не збігалися з висновками журі, кожен глядач відчув себе справжнім театралом, який знайшов в насиченій програмі вистав свою, неперевершену. Фурором гумору став театральний капусник «Як фестиваль секс-символ шукав», в якому актори різних театрів потішили глядача дотепними жартами та екстравагантним вбранням. Народні та заслужені, столичні зірки та актори провінційних театрів зійшлися на одній сцені, аби довести величність та образність мистецтва, якому вони присвятили себе.

Ейфорія свята затьмарила суперництво, яке передбачає конкурсна програма фестивалю. Тож глядач з сумом прощався з його учасниками, говорячи «до побачення» на наступному ювілейному фестивалі, якому неодмінно бути! Організатори нинішнього безмежно вдячні генеральному спонсору фестивалю ВАТ «Херсонбуд» та офіційним спонсорам - компанії «Київстар», страховій компанії «Аска», фірмі «Авто-плаза», «Західінкомбанку» та аудиторській фірмі «Профі-Аудиту без партнерської допомоги яких важко було б організувати таке грандіозне дійство, прийняти близько півтисячі учасників. Нічне шоу фінального дня фестивалю залило театральну площу вогнями, музикою та урочистим вшануванням справді народних кумирів.

Олена Нечипуренко
"Новий день".- 21.06.2007
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.