on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

19.10.2021, 16:28

В Скадовську відкриється музей "Таємниці острова Джарилгач"

19.10.2021, 14:26

Херсонець увійшов до складу журі міжнародного кінофестивалю

19.10.2021, 14:22

Херсонці здобули бронзову нагороду фестивалю «Кінокімерія»

«Terra Futura» у музейному форматі

У Херсонському художньому музеї ім. Олексія Шовкуненка пройшов фестиваль сучасного мистецтва «Terra Futura». Вже водинадцяте Центр молодіжних ініціатив «Тотем» зібрав креативні ідеї у рамках проекту, який творча молодь вважає однією з найцікавіших культурних подій Херсонської області.
Минулорічний, ювілейний захід був присвячений практикам ревіталізації (відновлення) міського середовища і проходив на території колишньої взуттєвої фабрики. Покинутий промисловий об'єкт террафутурівці перетворили на арт-зону. Цього року фестиваль освоїв новий простір - музейний. Учасники спробували внести в традиційний музей елементи сучасного мистецтва, показати культурну та історичну спадщину з іншого боку, зробити її привабливою для молоді. Про особливості мистецьких заходів, які відбувалися у рамках фестивалю, ми поговорили з куратором проекту Оленою Афанасьєвою.

«Протягом 10 днів група креативної молоді, у складі якої були художники, дизайнери і фотографи з трьох країн (України, Грузії та Вірменії) вивчала місцевий «музейний» контекст, створюючи на його базі інформаційний майданчик і справжній культурний центр, - говорить Олена. - Для цього молоді творці занурилися в атмосферу музею і його експонатів, пропустили побачене крізь себе і спробували відобразити відчуте у своїх роботах (графіці, живопису, інсталяціях). Назустріч такому сміливому експерименту пішов Херсонський обласний художній музей ім. Шовкуненка, у залах якого й проходив фестиваль. Більше того, дізнавшись, що в Херсон приїдуть молоді творці з Грузії та Вірменії, співробітники музею самі виступили з ініціативою створити виставку грузинських і вірменських художників XX століття.
Багато з цих прекрасних робіт, які зберігаються у фондах музею, виставлялися на огляд вперше! Гості з Грузії та Вірменії були вражені, адже вони навряд чи підозрювали про такі глибокі зв'язки їхніх країн з Україною».

Для того, щоб потрапити на майстер-класи та стати співавторами фестивалю, молодим людям потрібно було не просто заповнити анкету та надіслати своє творче портфоліо, але й написати есе на тему «Я прийшов у музей - і...». «Потрібно було продемонструвати своє оригінальне бачення музеїв, довести, що саме ти можеш розповісти про них так, як ніхто інший - це й було «квитком» на «Terra Futura», - продовжує пані Олена. - В результаті, цього року фестиваль в його звичному форматі (виставки, перфоманси, відеопокази) був лише фінальною крапкою більш тривалого і цікавого процесу, що включав в себе і майстер-класи, і лекції, і створення молоддю альтернативного арт-путівника по музею. Подібний формат нашого заходу був заданий ще першими фестивалями і вже став доброю традицією».

На переконання організаторів «Terra Futura», ідея такого мистецького форуму ще довго себе не вичерпає, незважаючи на фізичну обмеженість потенційних майданчиків. Креативний імпульс людей, небайдужих до того, що їх оточує, і бажаючих активно творити культурну ситуацію на місцях, не має видимих меж. І «Terra Futura» - очевидне тому підтвердження.

Іван Антипенко
«Новий день».- №42 (5036).- 11.10.2012.- стр.26

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.