on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

18.10.2021, 12:19

Приймаються заявки на 16-ий Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття»

15.10.2021, 09:06

У бібліотеці розпочав свою роботу інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість»

13.10.2021, 11:17

Як Херсон відзначатиме День захисників і захисниць України

"Цивілізація сміття" коментарі експертів

21.06.2001

Нагадаємо: 18 травня група молодих художників, дизайнерів та активістів громадських організацій провели акцію "Цивілізація сміття". Мета акції - привернути увагу херсонців та міської влади до однієї з найгостріших проблем - сміттєзвалища, яке безупинно росте, шириться, гниє, отруює все навколо і все ближче підступає до житлових будинків.

Молодь цілий день збирала на звалищі старі речі, зламані іграшки, дріт, пляшки, дерев'яшки й інші відходи, а вільні художники та студенти кафедри "Дизайн та комп'ютерна графіка" ХДТУ створювали з цього скульптури та візуальні об'єкти. Автор ідеї такої виставки Євген Бондаренко, активісти Центру молодіжних ініціатив "Тотем" та Центру самореалізації "Іствікські відьми" вирішили показати можливий варіант майбутнього - цивілізацію, в якій навіть мистецтво побудоване на відходах.

А волонтери обласного Фонду милосердя та здоров'я роз'яснювали працівникам звалища та мешканцям прилеглих будинків їхні права на чисте довкілля та законні методи захисту цих прав.
Минуло три тижні. Ми поцікавилися, чи акція мала якісь наслідки, чи вдалося зрушити справу.

Любов Бачевська, в. о. начальника відділу охорони земельних ресурсів та контролю за відходами управління екології та природних ресурсів Херсонської області: "Згідно з правилами сміттєзвалище повинно бути обваловане 2-2,5 метрами землі. На нашому звалищі немає ані рову, ані насипу. Смітник "розповзся" по всій балці. 20-сантиметровий шар землі повинен перемежатися шаром сміття, щось на зразок торту "Наполеон", аби при гнитті сміття зі стічними водами в грунт не потрапляли шкідливі речовини. Щоб машини, які вивозять сміття, не розповсюджували інфекцію, мають бути дві дороги. Одна - з міста на звалище, друга - до міста, де б машини проходили дезінфекцію.

Смітник майже увесь час димить. Машина з водою приїжджає туди тільки інколи. Хоча згідно з правилами вона має бути там постійно.
На сморід і смог нам постійно скаржаться мешканці Таврійського та Північного мікрорайонів. У таких випадках ми разом з представником природоохоронної прокуратури або міської санстанції виїжджаємо на місце, виписуємо штрафи. Максимальний штраф - 240 гривень.

Із Державного і місцевого бюджетів згідно з програмою "Екологія-2000" у 1998 році Херсонському смітєзвалищу виділили 50 тисяч гривень. А згідно з програмою "Екологія-2005" з 2000 по 2005 роки повинні виділити 820 тисяч гривень. Все це на реконструкцію старого і первинні роботи для обладнання нового полігону. А фактично за три роки комунальники одержали лише 50 тисяч. Звичайно, без грошей і обладнання важко добиватися відповідності стандартам..."

Ольга Філіна, начальник І управління екології Херсонського міськвиконкому:
"Особисто я не схвалюю акцію, тому що вона не сприяє позитивному іміджу нашого міста. Краще б молоді люди провели роз'яснювальну роботу і переконали людей не звалювати сміття в одну купу, а сортувати і здавати у пункти прийому окремо папір, метал, ганчірки. На цьому ще й заробити можна. І сміття було б менше. А що стосується проекту реконструкції полігону, то він здійснюється, наскільки вистачає коштів. Можна сказати, що після акції дещо прискорилася робота над документацією. А депутати вирішили найближчим часом іще раз розглянути це питання на сесії міськради".

Наталя Козаренко, юрист Центру Громадського Правозахисту при Фонді милосердя та здоров'я:
"Отруйні випари звалища не можуть не впливати на здоров'я місцевих жителів. А моральні переживання у зв'язку з погіршенням якості життя та ушкодженням здоров'я - підстава для відшкодування моральних збитків. Крім того, власникам квартир, що біля звалища, воно заважає повною мірою використовувати їх власність. Адже квартири в районі звалища значно дешевші, ніж у парковій зоні. Законодавством встановлений мінімальний розмір компенсації за моральну шкоду - п'ять мінімальних зарплат -590 гривень. Максимальний розмір не встановлено, отож кожен може сам визначити (і, головне, обґрунтувати) суму, необхідну для відновлення нормального самопочуття.

Люди пишуть скарги - отримують відписки. Тим часом для ефективного захисту прав держава створила судову систему. Коли ті, хто відповідає за порядок на звалищі, змушені будуть за рішенням суду виплачувати компенсації за моральну та матеріальну шкоду, проблема зі смітником може виявитися не такою вже й нерозв'язною, як здавалося досі.
Але поки що усього 2 пенсіонери звернулися у Центр Громадського Правозахисту з проханням допомогти їм скласти позовні заяви до суду з приводу шкоди здоров'ю, завданою смітником."

Підготувала Світлана СМАЛЬ, доброволець Фонду милосердя та здоров'я, учасник акції "Цивілізація сміття".
Адреса Центру Правозахисту: Херсон, вул. Фрунзе, 2, каб. 24.
Телефон: 24-60-03

"Гривна" 21-28 червня 2001 г.

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.