on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

08.12.2023, 23:24

Благодійний мистецький вечір "Херсон.Люди, як струни"/Херсонська баллада пройшов у Одесі

  Благодійний мистецький вечір "Херсон.Люди, як струни"/Херсонська ...
08.12.2023, 23:20

Частина зображення, авторський почерк, номери. Як херсонські музейники ідентифікують викрадені РФ картини

З часу викрадення російськими військовими колекції Херсонського художнього ...
07.12.2023, 15:45

"Буде тобі, враже, так, як відьма скаже". Херсонський театр презентував нову моновиставу

  2 грудня 2023 року в арт хабі в укритті відбулась прем'єра ...
Всі новини

11.04.2017 11:13

Творчий звіт Каховського району

9 квітня 2017 року у районному Будинку культури ім.Фрунзе відбувся творчий звіт художніх аматорських колективів Каховського району «Барви Таврійського краю».

Концертній програмі передувала виставка робіт майстрів народного мистецтва, яка розмістилась у фойє РБК. 36 майстрів Каховщини з 15 закладів культури представили на виставці роботи, виконані у різних техніках: вишивка, в’язання, бісероплетення, вироби з паперової лози, народна лялька, м’яка іграшка, канзаші та живопис.

Приємно те, що майстри постійно ростуть у творчості і майстерності, і з кожним роком опановують нові види та техніки декоративного мистецтва. Цього року майстриня І.Філоненко з Любимівки представила цікаві роботи (іграшки, садові прикраси, елементи декору із сіна, соломи, трави та природних матеріалів).

У концертній програмі взяли участь аматорські колективи та окремі виконавці з клубних установ 2-х об’єднаних територіальних громад та з 9 клубних закладів району. Це: 5 вокальних ансамблів, 9 ансамблів народної пісні, 1 театральний, 2 хореографічних колективи, 2 малі фокальні форми, 5 солістів із загальною кількістю учасників 170 чоловік, 80 із них - діти.

Режисура концерту виглядала не впевнено. Концертна програма складалася з окремих номерів, які іноді між собою не були пов’язані за змістом.

Більшу частину програми складали виступи вокальних колективів. Нажаль, у творчому звіті взяли участь лише 2 хореографічних колективи. Танцювальний колектив «Забава» БК Тавричанської об’єднаної територіальної громади (кер. Є.Соколовська) представив 4 хореографічних композиції, які мали низький рівень як балетмейстерської роботи, так і виконавської майстерності. У хореографічних номерах присутня лексична еклектика, назви номерів не відповідають їх змісту, а також відсутня естетика танцювального костюму. Зразковий танцювальний колектив «Оксамит» Чорнянського СБК (кер. О.Крахмалюк) виконав 2 хореографічні композиції, назви яких не відповідали їх змісту, але містили у собі визначені образи. Хореографічний текст відповідає хореографічним образам, але учасники колективу не в повній мірі з ним справляються, тому що мають слабку хореографічну підготовку. Жоден з хореографічних номерів не був у контексті теми звіту «Барви Таврійського краю».

Набагато кращою є ситуація з колективами вокально-хорового жанру. Більшість з них показали гарний рівень виконавської майстерності, сценічної культури та загальної підготовки. Звучання вокальних колективів було досить пристойним, з добрими динамічними відтінками, інтонацією, у кожного колективу відчувалась своя манера.

Вдалими були виступи ансамблів «Мрія» Сергіївського СК (кер. Т.Груняшина), «Соколи» Зеленопідської ОТГ (кер. В.Меденко), «Калинонька» Костогризівського БК (кер. В.Федоренко), «Вербиченька» Семенівського БК (кер. В.Мальчевська), «Криниченька» Софіївського БК (кер. Т.Мельниченко).

Керівникам ансамблю «Зірочки» (кер. Н.Алієва), народного ансамблю козацької пісні «Родина» (кер. В.Агурцов) об’єкту дозвілля с.Малокаховка, ансамблю народної пісні «Надія» Кам’янського СБК (кер. Л.Мороз), вокальному ансамблю «Яблунька» Тавричанської ОТГ (кер. О.Кубюк) треба працювати над звуком, дикційним та ритмічним ансамблем, чистотою інтонування, а також більш виваженіше підходити до підбору репертуару.

Більшості вокальних колективів заважала фонограма (-), яка занадто голосно звучала.

Оглядова комісія відмічає постійну копітку роботу аматорських колективів, що показали високу сценічну культуру, виконавський рівень, вдало підібраний репертуарний матеріал та акапельне звучання, це народний ансамбль «Червона калина» РБК (кер. В.Артюшкін) та народний ансамбль народної пісні «Журавка» БК Тавричанської ОТГ (кер. Людмила Гринь).

Загалом концертна програма сприймалася легко, невимушено, мала гарний темпоритм, а також були вдалими театралізовані замальовки у виконанні учасників народного театру «Тронка» РБК.







Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.