on-line с 20.02.06

Арт-блог

24.11.2021, 16:03

Сергій Жадан "Перші дні листопада"

Перші дні листопада. Вона спить у порожній кімнаті, в чужому ліжку. А він думає: чуже місто, чужа кімната — як я її тут залишу? Третя по обіді. Суха осінь. Посиджу, доки вона спить, заговорюючи постійно. Світло таке легке. Вона четвертий день у дорозі. Хай їй хоча би тут буде спокійно. Якщо буде потрібно — поправлятиму ковдру. Якщо буде холодно — причинятиму вікна. Спробую перехитрити її застуду невиліковну. Я сам усе це вигадав, вона ні в чому не винна. Як я її залишу? Незабаром почнеться вечір. Швидко стемніє, повітря остигне. Краще вже охоронятиму її речі. Краще вже грітиму її стигми. Раптом, коли я піду, ріки затоплять кімнату, раптом птахи почнуть битися в стіни, раптом дерева обступлять її й поведуть на страту, раптом сусіди почнуть рвати тіло її на частини, раптом, щойно я вийду, вона забуде про мене, раптом забуде все, що говорила до цього, раптом серце її, золоте й шалене, буде битись тепер для когось чужого. Хай спить. ...

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

26.11.2021, 16:04

У Херсоні репрезентували виставку робіт п'яти художниць

26.11.2021, 15:26

У конкурсі від херсонського обласного краєзнавчого музею взяли участь 100 людей: хто переміг

26.11.2021, 15:03

У Херсоні відбудеться інклюзивна подія «Творчість без кордонів»

> Темы > Музыка > Музыкальное образование на Херсонщине > У Каховці заграли оркестри


У Каховці заграли оркестри

Зі своєю першою серйозною нагородою повернувся додому духовий оркестр Посад-Покровського сільського будинку культури Білозерського району. На другому обласному фестивалі-конкурсі «Сурми грають над Дніпром», який нещодавно відбувся у Каховці, цей колектив посів друге місце.

- Наш оркестр існує лише рік, - розповів його керівник Олексій Маруняк. - Створити його допоміг директор сільського БК, знайшли інструменти, зібрали 16 чоловік і почали грати.

А в іншому колективі - зведеному духовому оркестру Центру культури й дозвілля та дитячої музичної школи Цюрупинська - крім дітей, грає 80-річний учасник, випускник музичного училища 1952 року, і навіть директор районного філіалу одного з банків. «Найскладніше - згуртувати колектив, - говорить керівник оркестру Геннадій Гуров. - Якщо діти закінчать навчання в музичній школі, то завтра на їх місце прийдуть інші, і все розпочнеться знову. Тож ми намагаємося залучити і старших досвідчених музикантів. Деякі з них, які вже зробили хорошу кар'єру, побоюються приходити грати. Ми ж їх переконуємо, що музика - поза політикою. Сподіваюся, виступ нашого оновленого оркестру 9 Травня на урочистостях у Цюрупинську запам'ятається усім».

Перший приїзд цюрупинчан у Каховку приніс цьому колективу блискучу перемогу на конкурсі, де він посів перше місце. Також серед переможців опинилися духовий оркестр Каховської школи мистецтв і оркестр духових інструментів Херсонської дитячої музичної школи № 3. Лауреатами 2 і 3-го ступенів стали учасники з Нової Каховки і Музиківки Білозерського району. А всього у другому фестивалі-конкурсі взяло участь 9 колективів.

- Весь захід пройшов на дуже високому рівні, - говорить голова журі, завідуючий відділу музичного мистецтва естради Херсонського музичного училища, диригент професійного бігбенда, заслужений працівник культури Віталій Шаповаленко. - Запам'яталися не тільки професійні оркестри з Цюрупинська, Каховки чи Херсона, а й ті молоді колективи, які існують близько року, Адже зібрати їх сьогодні дуже непросто, і ще складніше - підготувати їх до участі у такому конкурсі.

Олег Батурін
«Новий день».- №22 (5016).- 24.05.2012.- стр.24
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.