У світі дитячих фантазій
Про книжку Леоніда Марченка “Приключение Крайта и Керри”
Тримаю в руках щойно видану книжку Леоніда Марченка для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку та для діток із обмеженими фізичними можливостями. Щиро радію, що в такий складний і непростий час є небайдужі люди, як громадська організація «Херсонці» і безпосередньо її керівник Альона Іллівна Ротова, які матеріально посприяли виходу цієї книжки; є письменники, які опікуються малятами, пишуть для них і поринають у світ дитячих фантазій; думають про виховання підростаючого покоління; прищеплюють йому силою слова любов до природи, фауни і флори, повагу до батьків, поняття про добро і зло, товариськість і підступність у спілкуванні з однолітками.
У цій книжці радує все: чудове оформлення (чорно-білі малюнки до кожної казки, фантазії, замальовки, зроблені вправною рукою художниці Олени Кучерової); прекрасно вибудовані діалоги, зв'язок із народними казками, одухотворена мова, гарна цупка обкладинка - заслуга видавництва «Айлант», де вона була надрукована; а основне - це світ неповторно прекрасних створінь, вигаданих уявою дорослого письменника і перенесених у книжку на рівень сприйняття наймолодшими читачами, щире й безпосереднє спілкування героїв із природою та її мешканцями: (білого ворона Крайта і маленької ворони Керрі, яка не могла вимовляти літеру «р»), їхні мандри і пригоди : розмова з Вовком, Півнем, Курми, Конем, Папугою Джо у зоопарку. Маленьких читачів захоплять життєві невдачі звірят і пташок, випробування і мудрість, що приходить до них як результат досвіду, пізнання світу і його законів.
Писати для дітей і просто, і відповідально. Малюкам притаманна віра у всілякі дива. Вони постійно щось вигадують та фантазують - на те вони й діти!!! Але маленькі читачі ніколи не вибачать авторові ні найменшої фальші. Вони тонко відчувають життя навколо себе і щиро приймуть таку (десяту книжку!!!) у творчому доробку Леоніда Марченка для найвимогливіших «чомучок» поряд із серйозною літературою для дорослих.
Знаний на теренах Херсонщини письменник-прозаїк уміло проникає в дитячу наївність і мрійливість, у фантазії і реальні обставини. Автор через дії і вчинки своїх героїв - тварин, казкових істот: Домовика, Діда Мороза, Сріблясту Сніжинку-іграшку, Колобка і Квасольку, Ферта і Шкапа, Білочку та їжачка, старого шпака Нуса, Гусеницю і Гусенятка, учителя жабок Квакера Жабовича, Павука, Божу Корівку, Метелика, ворона Карпушу вчать малят добру і вмінню радіти світосприйняттю довкілля. Автор уміло добирає порівняння до зображуваної картинки природи, явища чи вчинків персонажів тваринок, пташок, підмічає і передає у невеликих за об'ємом замальовках, історіях найсуттєвіші ознаки, їх звички .
Книжки Леоніда Марченка для дітей світлі і теплі. Вони поповнюють лексичний запас малюків, вчать добру. Вони спонукають наймолодших читачів до вивчення мови, візуального сприйняття тексту. Це - доказ того, що не варто сваритися нам, дорослим , якою мовою треба розмовляти в Україні, в регіонах, осібно в нашому Таврійському краї, де на день сьогоднішній проживає понад 120 народностей і національностей.
Переконана, що основної мети автор досяг: його книжка несе позитивну енергію, ауру добра, і вона допоможе у вихованні дітей, адже налаштовує малюків на добро, щирість, лагідність, надаючи тим самим поштовх для формування особистостей та розвитку індивідуального світогляду і має сподобатися нашим дітям.
Таїсія Щерба,
член НСПУ
«Херсонський вісник».- № 21(1034).- 27.05.2010.- стр.13