on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новини регіону

21.07.2024, 14:44

У “Мистецькому арсеналі” в Києві презентують книгу “Ламент Херсонщини” з історіями жителів регіону

  18 липня о 15:00 в Києві у Національному культурно-мистецькому ...
06.07.2024, 00:02

На міжнародному кінофестивалі в Ірландії покажуть стрічку “Редакція”

  12 липня на міжнародному кінофестивалі  “Galway ...
05.07.2024, 23:56

На війні загинув письменник із Херсонщини Василь Паламарчук

  3 липня на східному напрямку в бою поліг військовий із Херсонщини ...

 

У ліцеї як… у Національній опері

07.12.2006

Так сталося, що дні урочистостей майже збіглися. Коли еліта України гуляла на Венському балі у Національній опері, у базовому ліцеї Херсонської дирекції Укрпошти також творились дива. Упродовж двох днів тут проходив конкурс художньої самодіяльності серед навчальних груп. І хоча це традиційний захід у навчальному закладі, все ж незвичність і винахідливість ліцеїстів заслуговують на увагу.

Одразу варто зазначити, що найбільш масовою участю вразила група операторів поштового зв’язку. Дівчата зіграли українські вечорниці з піснями, народними звичаями, ворожінням напередодні шанованих у народі свят Андрія, Миколая, Ганни. Вдалося їм поєднати традиційні народні звичаї із сучасними танцями, виступом вокальної групи, художнім читанням і виступами ді-джеїв. А оскільки в групі здобувають фах тільки дівчата майже з половини районів області, Херсона і навіть Криму, то запросили юнацьку підтримку із «хлопчачих» спеціальностей – слюсарів-електриків з ремонту складної побутової техніки та автослюсарів – Віталія Драгана, Олексія Шнайдера, Семена Зізду.

Був тут і справжній бал, і сценки «Ліцей-королівство» й естрадні мініатюри. Загалом на святі побували близько 150 ліцеїстів, серед яких також були й майбутні кравці-закрійники, швачки, перукарі.

- Днями у Києві відбувся Міжнародний конгрес із проблем української освіти, – ділиться думками директор ліцею Надія Лучко. – Багато проблем там стосувалися вищої освіти. Але висловлювалася й серйозна стурбованість підготовкою прагматичних спеціалістів, вітсутністю духовності в процесі навчання. І це справді важлива проблема. Ми намагаємося її вирішувати за допомогою ось таких заходів. У жовтні як своєрідну репетицію і зваження творчих сил провели Клуб веселих і дотепних з не меншою кількістю учасників. Організовуємо тижні груп-спеціальностей. Кожен учень має якийсь талант і може його розкрити.

З приводу вирішення проблеми поєднання навчання і виховання у педколективі склалася переконлива позиція, яку якнайактивніше допомагають реалізувати заступник директора з виховної роботи Тетяна Целік, майстри виробничого навчання Оксана Школьна, Юлія Юр’єва, Тетяна Калікіна, Оксана Комарницька, художній керівник театральних гуртків Ірина Савшак, керівник студії пісенної творчості Володимир Драч.

Майстер групи операторів поштового зв’язку Оксана Школьна коротко резюмувала: - Прагнемо навчити дітей виробничій культурі – етиці, естетиці. А як же без загальної культури, без виховання традиційної духовності і взаємолюдської шани? Хіба змогла б я переконати моїх поштових операторів, що клієнт завжди правий? Що вони прийдуть на робочі місця служити людям, а не демонструвати клієнтам свій норов.

Словом, було красиво, вражаюче і переконливо. Відрадно, що поштову службу поповнить професійна молодь.

Богдан ПЛЕКАН,
Гривна № 50, 2006-12-07 (стр. 8)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.