on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Новини регіону > На Херсонщину завітав арт-караван “Чумацький шлях”
Всі новини

На Херсонщину завітав арт-караван “Чумацький шлях”

31.08.2021 14:45

 

 

У місцях, де проходили свій шлях чумаки, встановили пам’ятні знаки.

Арт-караван з відомими українськими та кримськотатарськими діячами культури і активістами завітав на Херсонщину. Протягом трьох останніх днів серпня він побував у Бериславі, Каховці і КПВВ “Каланчак”. 

— Цей арт-караван став однією з семи частин нашого проєкту “Шлях/Yol”, який розповідає про культуру кримських татар. Крім нього протягом року заплановані й інші ініціативи. Зокрема, ми вперше формуємо велику колекцію ужиткового мистецтва кримськотатарського народу, яку передамо до одного з державних музеїв. Також відома співачка Джамала готує альбом з 13 народних кримськотатарських пісень. Вже проходять різноманітні мистецькі резиденції, підсумком яких стане 2 виставки в Кримському домі та національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара”. А ще готуємо низку фільмів, книг, настільних ігор та мобільний додаток з вивчення кримськотатарської мови, — розповіла співкураторка проєкту “Шлях/Yol”, мистецтвознавиця Світлана Ляховець.

У Бериславі та Каховці в рамках проєкту відбувся етнофестиваль, на якому проводились майстеркласи з малювання на воді, розпису хною, а присутніх пригощали кримськотатарською кавою, приготованою на піску. Також тут відкрили пам’ятні знаки чумацькому шляху. В Каховці ж його встановили поблизу місця, де розташовувалась фортеця Іслам-Кермен, збудована кримським ханом Менглі-Гиреєм І у 1492-1506 роках.

— Подібні пам’ятні знаки ми встановили по всьому нашому маршруту: у Києві, Світлогірську Полтавської області, Нікополі Дніпропетровської області та на останній точці на материковій Україні — КПВВ “Каланчак”. Останній же, сьомий пам’ятний знак ми неодмінно встановимо в Криму після деокупації півострова. До речі, до цього маршруту вже є величезний інтерес. Тож ми сподіваємося, що по ньому почнуть їздити люди і це призведе до збільшення туристів, — додала Світлана Ляховець.

— Наш проєкт розповідає про взаємовплив українців і кримських татар, наших культур і традицій. А сам чумацький шлях для нас є артерією, яка з давніх давен зв’язувала Крим з материковою Україною. Впевнений, що місця, де ми встановили пам’ятні знаки, отримають серйозний поштовх для свого розвитку та залученню туристів. А сам “Чумацький шлях” може стати одним із брендів України, — сказав керівник проєкту “Шлях/Yol”, голова громадської організації “Ель Чєбєр”, відомий художник-кераміст Рустем Скибін.


“Шлях/Yol” — це масштабний мультидисциплінарний культурно-мистецький проєкт, завданням якого є презентація культури кримськотатарського народу. Свою участь у проєкті крім Джамали підтвердили Ахтем Сеітаблаєв, Ерфан Кудусов та інші відомі кримські татари і українці.

Олег БАТУРІН

Джерело інформації





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.