on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
19.04.2024, 11:37

Онлайн-екскурсія «Маріуполь – Херсон: Гозадінови - херсонська та маріупольська гілки династії»

  Друзі, 19 квітня (п'ятниця) о 18:30 відбудеться онлайн-екскурсія ...

Вірмени Херсона: третє століття разом

З перших днів свого заснування Херсон набув слави багатонаціонального, мультикультурного міста. Представники понад тридцяти національностей, мирно співіснуючи та беручи активну участь у розвитку рідного міста, ось уже третє століття живуть у Херсоні, примножуючи його досягнення та надаючи йому багатогранність та різноманітність.
Серед національних громад міста особливе місце завжди належало вірменській діаспорі: перші вірмени оселилися у Херсоні ще у XVIII столітті, на зорі розвитку міської херсонської території.

Сьогодні лише за офіційними даними на Херсонщині проживає понад п'ять тисяч вірмен, а у Херсоні їх понад дві тисячі. Херсонські вірмени не залишаються осторонь проблем, сподівань та устремлінь усієї міської громади, беручи участь у цілій низці заходів щодо культурної освіти городян, благоустрою міста, організовуючи благодійні акції, відіграючи важливу роль в економічному та соціальному розвитку. У складі херсонської вірменської діаспори виділяється ціла плеяда значних діячів, у тому числі – майстрів мистецтва: один тільки наш сучасник, скульптор Юрик Степанян, відомий завдяки своїм роботам далеко за межами Херсона.

Не дивно, що шість років тому вірменська громада міста створила власну громадську організацію, яка є невід'ємною складовою Громадської ради при міському голові. Громадська організація дозволяє вірменам Херсона більш конкретно та дієво брати участь у житті міста нарівні з іншими національними громадами. Окрім іншого, організація є своєрідним культурним і духовним «мостом» для співвітчизників, які виявилися волею долі далеко від історичної батьківщини. Так, у загальноосвітній школі номер 16 регулярно викладається вірменська мова, вивчаються історія та культура Вірменії.

Однією з яскравих культурних подій міста обіцяє стати відкриття у найближчому майбутньому скульптурної композиції у Ботанічному саду Херсонського державного університету: вона займе своє гідне місце в низці пам'ятників, що вже є там, подарованих місту за сприяння громадської ради іншими національними спільнотами Херсона.
Діяльно бере участь діаспора у політичному та суспільному житті міста. Так, наприкінці вересня відбулися позачергові збори організації вірменської громади, на яких її представники ухвалили одностайне рішення: підтримати на майбутніх виборах до Верховної Ради двох кандидатів від Партії регіонів, які висуваються по міських мажоритарних округах: Володимира Сальдо (округ №182) та Василя Федіна ( округ №183).

В даний час вірмени Херсона знаходяться на одному з найважливіших етапів своєї історії в місті: вірменська громада отримала можливість заснувати та збудувати власний храм. Довгий час ця проблема хвилювала всю вірменську діаспору, і тепер, за участю як міської, так і обласної влади, за сприяння керівництва Бавовняного комбінату, питання вирішилося позитивно. Вірменській церкві у Херсоні бути!

Слово – керуючому санацією ВАТ ХБК Сергію Марченку: «Представники вірменської громади звернулися до нас із проханням сприяти виділенню на території підприємства невеликої земельної ділянки під будівництво церкви. Вивчивши ситуацію, адміністрація ХБК пішла назустріч вірменській діаспорі, не бачачи жодних причин відмови. До речі, ідею підтримала обласна державна адміністрація в особі заступника голови В'ячеслава Білого. Ми сподіваємося, що вже скоро вірмени Херсона зможуть відвідувати свій храм, перебуваючи так далеко від батьківщини».

Усі необхідні документи для оформлення земельної ділянки під культову споруду вірменська громада підготувала. Не варто сумніватися, що на майбутній сесії підтримають добрий почин і депутати Херсонської міської ради.

«Херсонський вісник».- №42 (1156).- 18.10.2012.- стор.17
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.