on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини регіону

11.12.2024, 11:43

Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Лідер українства: шлях Бориса Грінченка в Україні»

  10 грудня відбулося нагородження переможців та призерів конкурсу ...
07.12.2024, 23:26

“Ігродіжка”: в Херсоні проводять заходи із настільними іграми

У Херсоні клуб “Ігродіжка” проводить зустрічі з настільними ...
06.12.2024, 23:22

Збирали гроші для ЗСУ. У Херсоні відбувся благодійний різдвяний ярмарок

У Херсоні в укритті 5 грудня відбувся благодійний різдвяний ...

Мистецьке сьогодення

Незвичайно, з самої високої ноти розпочинає концертний сезон 1994/1995 років Херсонська обласна філармонія — вона відзначає своє 50-річчя. Великий звітний святковий концерт, п'ять концертів фестивалю «Жовтневі гармонії», вже другого музичного фестивалю цього року, інші заходи — ось таким є початок.
А потім, потім повсякдення — концерти, гастролі, творчі зустрічі, лекції, абонементи... є цікаві задумки концертних циклів, творчих зв'язків й сумісних заходів з музичним училищем, театрами Херсону, запрошення провідних музикантів країни, в тому числі колишніх наших земляків, бенефісних концертів кращих солістів. Словом, навіть в таких скрутних умовах, в яких усі ми зараз знаходимось, хочеться підтримати вогник творчості, мистецьке горіння — щоб не тільки не вгасало, а розгоралося все яскравіше.

І в Херсонській філармонії є вокалісти, інструменталісти, майстри слова, які сьогодні здатні гідно представляти мистецтво Херсонщини далеко за межами Херсонського краю. Це, насамперед, колектив камерного оркестру «Гілея» під керівництвом народного артиста України Георгія Вазіна. Це й вокалісти, що становлять основу мистецького колективу — дуже різні за творчою вдачею, але однаково віддані своїй справі.
В усіх куточках нашого краю знають імена подружжя Світлани Піщевської та лауреата конкурсу вокалістів ім. Глінки Харіса Ширинського, а їх концертні програми охоплюють майже всі стильові епохи. За короткий час розквітнув талант Наталії Лелеки, яка має свого слухача не тільки на Херсонщині, й дуже наполегливо працює над своїм як сучасним, так і класичним репертуаром. Багато прихильників у яскравого ліричного тенора Віктора Гурби — часто замовляють «персонально» саме його виступи. Віртуозні та артистичні можливості Олени Мильної дозволяють їй кожного разу робити нібито нові музичні відкриття — навіть самі відомі твори звучать як вперше.

Дуже різноманітний творчий діапазон засл. арт. України, ще одного сімейного дуету філармонії Любові Суханової та Федіра Ткача — тут і класична арія, і віденська оперета, і зажурлива українська пісня, й дотепний гумор. Ну а українські пісні Зінаїди Колісниченко — це вже надбання кількох поколінь херсонських аматорів співу. Ветеран сцени, вона й сьогодні в добрій вокальній і артистичній формі.
Надія Сітар, навпаки, з більш молодого покоління, але її виступи і в концертах, і як солістки камерного оркестру приваблюють ліризмом й виразністю.
«Ветеран народного гумору» — так можна назвати Любомира Солецького, хоч коли він на сцені, то менш за все нагадує ветерана. 25 років на сцені, а творча молодість, завзятість. А як нагорода — звання лауреата українського конкурсу гумористів.
Інструменталісти філармонії сьогодні на найвищому підйомі, хоча їх не так вже й багато. Це перш за все засл. арт. України О. Гоноболін — скрипаль, диригент, композитор, який має дуже широке коло музичних інтересів. За останній час його узнали французи, зараз — концерти в Ізраїлі.

Дуже талановита і активна піаністка Інна Кісельнікова, яка зараз готує нові цікаві програми і як солістка, й з оркестром, й з провідними солістами філармонії.
Концертмейстери О. Гусєва та Т. Пономаренко теж музиканти доброго ґатунку. Обидві ще молоді і мають добрі перспективи — а бажання творчості є — це головне.
І нарешті впевнено й виразно звучать голоси наших музикознавців — Ірини Головецької та Валентини Захарової двох відданих пропагандистів музичної культури.
Того, що є сьогодні, вже замало. Конче потрібні свої концертні зали — великий й камерний, треба з нуля будувати естрадний та фольклорний колективи. Так би хотілося мати камерний хор та хоч невеликий джазовий ансамбль. Мрії, мрії.., А кошти — скаже скептик. Та буде правий. Але не все так безнадійно. І мрії не такі вже примарні. Через рік-два побачимо...

Е. ДОБРИКІН,
мистецький керівник філармонії.

Джерело: Херсонській обласній філармонії 50 років/ І.Я. Головецька, Е.І. Добрикін, В.Й. Панасюк. - Херсон, 1994

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.