on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новини регіону

12.01.2022, 09:14

"Суспільне: Херсон" запрошує на передпоказ документальної програми «Херсонська бавовна або невдалий радянський експеримент»

  12 січня о 13:00 у Херсонській обласній універсальній ...
03.01.2022, 11:26

Для xepcoнcькиx дiтeй opгaнiзувaли нoвopiчний зaxiд у тeaтpi ляльoк

  З нaгoди нoвopiчниx тa piздвяниx cвят, Xepcoнcьким мicьким ...
03.01.2022, 11:17

Херсонські художниці розробляють декор до свят

  Про наближення Нового року нагадує поява атрибутів на всіх ...
> Новини регіону > Національний природний парк «Кам’янська Січ» підписав меморандум з представниками «Rewilding Ukraine»
Всі новини

Національний природний парк «Кам’янська Січ» підписав меморандум з представниками «Rewilding Ukraine»

10.11.2021 11:09

Нацпарк підписав меморандум про співпрацю з проєктом, розробленим фахівцями організації «Rewilding Ukraine» з відновлення екосистем вздовж Азово-Чорноморського коридору.

Концепція розвитку регіону подана на європейську програму «Ландшафти під загрозою». Таким чином південь України доєднається до практик ревайлдингу – повернення до дикої природи Європи.

Ревайлдинг-ініціативи надійшли від фахівців Одеського Центру регіональних досліджень. Понад 2 десятиліття установа працює над питаннями сталого використання, збереження, відновлення природних ресурсів півдня України. З 2019 року науковці займаються вивченням ситуації та можливостями відновлення екосистем вздовж Азово-Чорноморського екологічного коридору.

За роки досліджень науковці відзначають низку проблем, притаманних всім південним областям. Це надмірна розораність земель (від 60 до 70% від загальної площі), неконтрольована забудова територій та рекреаційна діяльність (наприклад, джипінг та поїздки на квадроциклах впливають на території піщаних арен), використання сільгоспвиробниками отрутохімікатів, від яких гинуть дикі тварини і птахи.

Природно-заповідні об’єкти на території Херсонської та Миколаївської областей виконують місію збереження комплексу дельти Дніпра і пісків. Але й охоронні території не застраховані від негативних впливів.

«Нацпарки, дійсно, є ядрами, де зберігаються найбільш цінні екосистеми. Сьогодні є певні ризики і для них. На жаль, сьогодні не всі місцеві громади розуміють важливість збереження таких природних комплексів.

Об’єкти природоохоронного комплексу намагаються використовувати для суто економічних цілей. Приклад – Кінбурн. Скандальна ситуація, коли ОТГ намагається розвивати неконтрольований туризм, рекреаційну сферу, не розуміючи того, що за кілька років цей ресурс буде «підірваний» і вони не зможуть заробляти на туризмі так, як сьогодні», – сказав виконавчий директор Одеського Центру регіональних досліджень Ігор Студеніков.

Науковці розробили проєкт розвитку комплексу Азово-Чорноморського екологічного коридору, який простягнувся на 300 тисяч гектарів.

Під час візиту на Херсонщину вони побували у кількох об’єктах природно-заповідного фонду для пошуку однодумців і координації спільних ревайлдинг-ініціатив.

«Ми підготували концепцію великого п’ятирічного проєкту, і він поданий на програму «Ландшафти під загрозою». Це – європейська програма, яка стосується масштабного відновлення природних екосистем. І дуже сподіваємося, що в нас з’явиться можливість для реалізації цієї роботи.

Одним з об’єктів природно-заповідного фонду, з яким ми підписали меморандум про співпрацю, є Національний природний парк «Кам’янська Січ». З Нацпарком співпрацює потужна група фахівців. Перспективними є напрямки відновлення природного випасу на території Парку (тут цікавим є досвід «Асканії-Нова» з надання банку травоїдних тварин) та відновлення гідрологічного режиму Дніпра», – зазначив фахівець з відновлення екосистем організації «Rewilding Ukraine», головний науковий співробітник Одеського Центру регіональних досліджень Олег Дяков.

Ревайлдинг (або здичавіння) – інноваційний спосіб відновлення дикої природи Європи. Принципи ревайлдингу – дозволити природним процесам переформатувати та покращити стан екосистем, таким чином відновити водні й наземні ландшафти Європи.

Джерело інформації: Український Південь

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.