on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

 

Біле море Херсонщини

Усі, хто навчався у школі, знають, який колір вийде, якщо скласти yсі кольори спектру. Поети теж колись вивчали фізику, тож, з'їхавшись наприкінці липня на поетичний фестиваль під назвою «Біле море», вирішили нарешті застосувати свої знання на практиці. Але - доволі незвичним способом

Два з трьох фестивальних днів вони шукали спектральні кольори у природі нашого краю, щоб відтворити колір-символ цьогорічного фестивалю. У першу чергу, володарі слова вирішили віднайти жовтий колір - і вирушили до найбільшої у Європі пустелі, розташованої у Херсонській області. Там, серед вічних пісків, поети і шукали натхнення. Вбравшись у білі простирадла, вони насолоджувались відчуттям свободи, яке дарує пустеля.

Організатори фестивалю вибрали дивовижне місце для зупинки - дерев'яну альтанку, розташовану на узвишші, з якого видно безкраї простори рідного краю. У альтанці поети читали вірші, грали на різних музичних інструментах та навіть танцювали. А втомившись, пили чай та брали участь у конкурсі експромтів.

У цій дивовижній поїздці до поетичного спектру потрапив ще один колір - зелений, адже наша земля дійсно неповторна - пустеля і ліс не просто існують на межі, а ніби проникають один в одного. Наступним пунктом призначення став Залізний Порт. На березі моря за декілька хвилин виросло наметове містечко, хоча невгамовні поети навіть не збирались спати. Їх потішило море, яке подарувало їм синій колір.

Далеко за північ свою нестандартну музично-поетичну програму презентував творчий орден «Корни неба» у складі трьох поетес та двох музикантів на чолі з Ліною Федорченко (Київ) та Кірою Костенко (Швейцарія). Це важко описати словами, але варто спробувати. Небо було їм за стелю, пісок за підлогу і їхні обличчя освітлювали місяць і вогонь багаття, а вірші, закріпленні на пюпітрі, - настільні лампи. За їхніми спинами на імпровізованому екрані, який тримали два мужні добровольці, демонструвались фільми Олександра Дірдовського - київського режисера, який знімає українське поетичне документальне кіно (сам Олександр теж недаремно приїхав: з часом ми зможемо побачити фільм і про ці
події).

Вірші зачаровували, музика гіпнотизувала. Тож після закінчення програми стомлені глядачі і учасники... ні, не розійшлись по своїх наметах і не полягали спати, а натомість виконали ще один кольоровий ритуал - ходили по червоному, розпеченому вугіллю... І вже після того деякі з них вирішили відпочити і набратись сил для наступних пригод, але більшість так і залишилась сидіти біля моря до ранку - грітись біля полум'я, співати пісні під гітару і читати вірші. Прокинувшись, поети вирушили на острів Джарилгач, де під блакитним небом шукали історичний маяк.
Ось так, поєднавши кольори, які зустрічаються у природі, поети отримали найчистіший колір - колір білого аркуша, з котрого можна почати спочатку.

Лариса Жарких
«Херсон Маркет плюс».- №32 (238).- 12-18.08.2010.- стр. 13

 

1. 17.08.2010 19:18
Веселов Аркадий Александрович
Было очень интересно. Получено море ярких и незабываемых впечатлений. А организатор и вдохновитель мероприятия Оля Швец - МОЛОДЕЦ!!!

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.