Чернишенко Наталія
Про автора.
Романи Наталії Чернишенко написані в кращих традиціях жіночої прози. Її книги актуальні, цікаві і надовго залишаються в пам'яті. Вони як вірні хороші друзі, до яких хочеться прислухатися. У них завжди перемагає добро, а тернистий шлях увінчується успіхом.
Книги Наталії Чернишенко можна придбати в електронному варіанті на www.amazon.com або взяти почитати в Центральної міської бібліотеки ім.Лесі Українки та Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Олеся Гончара.
Таїсія Щерба
Шановний Пане редакторе! Звертаюся до Вас із проханням. Внесіть, будьте ласкаві деякі правки в анотаці. до творчості Н.Чернишенко і пізніше у мою рецензію на її книгу. А саме:-В слове преобрести книги .... надо в приставке написать приобрести;-в книге "Семь секретов..." надо написать слово несчастий;- два раза слово любовь с мягким знаком (книги написан. на рус. яз!)
В моїй рецензії: слово банальна- пропущена буква а;слово перипетії треба так писати. В тексте цитаты отделить букву и в слове осенний вечер... Далі перед а поставити кому чи написати окремо!
Вибачте за клопоти і мої зауваги можна не писати в коментарях. Дякую за розуміння. З повагою Таїсія Щерба.
Редакция ИР12 08.04.2014
Уважаемая Таисия Николаевна, по Вашей просьбе все изменения внесены
Таисия Щерба
Нова книга Наталії Чернышенко "Согрета дыханием ветра" ще пахне типографською фарбою, але викликає чергове захоплення - ти долучаєшся до життєвої правди, реалістично написаного твору, людських доль, майстерно побудованого сюжету, індивідуальних характеристик кожного персонажа, вмотивованих життєвих перипетій...
В основу твору закладена банальна історія. Три подруги із дитинства (Тамара - "Місцева красуня", Станіслава - із дитячим прізвиськом "Сундучок" і Ліля (від природи руда, веснянкувата, висока, худа, незгарбна на прізвисько "Страшилка") закохуються у свого однокласника, хлопця із багатої родини, Віталія, який у долі кожної залишить незабутній слід. Найбільший невигойний від нього дістанеться Лілі. Та за чорною життєвою смугою обов'язково настане біла. Головне - розпізнати своє щастя .
За жанром - це черговий соціально-психологічний роман, де авторка щедро ділиться з читачами душевним теплом, коли пише про високе і вічне (щастя, любов, віру, надію...). Зі щемом сприймаємо сюжетні лінії, де панує зрада, влада грошей, зиск, обман, підступність. Знання життя і відчуття сили художнього слова - це те основне, що захоплює читача у творах Наталії Чернишенко.
Словесна палітра її творів індивідуальна і неповторна. Своєрідний ефект у багатьох її романах створюється внаслідок поєднання майже в одному абзаці просторічної і поетичної лексики, доречне вкраплення афоризмів, крилатих висловів, приказок та прислів'їв. Остання виступає у романах не лише як засіб створення пейзажу, на тлі якого розгортаються стосунки між людьми, а й насичує повідомлення про певну подію, вчинок вагомою філософічністю, спирияє глибшій передачі внутрішнього стану героїв. Ось як починається друга частина роману "Свет моей любви":
"Время лечит, время учит, время всё ставит на свои места. Время - растяжимое понятие и кому-то для заживления ран и обновления сил нужен день, кому-то месяц, кому-то год, а кому - то, как не прискорбно, целая жизнь. Каждый раз, ложась в постель, я видела одну и ту же картину: маленький кабинет отдела кадров, похотливое лицо Витали и его грязные руки, шарящие по моему телу. С трудом проваливаясь в сон, я молила Бога лишь об одном, чтобы ночные кошмары наконец-то оставили меня в покое. Давно надо было забыть тот далёкий осенний вечер, всё, что с ним связано, себе же на пользу. Но, увы, меня продолжали мучить отравляющие душу воспоминания, и поэтому я не могла справедливо оценить происходящее вокруг..." (с. 143)
Досить часто послугування короткими називними реченнями , а чи влучними діалогами дає можливість одним штрихом передати певну картину в повному обсязі. А це ознака неабиякого хисту. Письменниця перебуває у постійному пошукові виражальних засобів. Із впевненістю можна сказати, що вона на правильному шляху. А нам варто читати її твори. Попри всілякі негаразди в житті, кожна людина має право бути щасливою. Це стверджує авторка і герої її романів.
Щасти і Вам, Наталю, на тернистій творчій стезі!
Щиро. Таїсія Щерба- член НСПУ.
Леонид
Прочёл книгу Наталии Чернышенко "Зов раненой птицы" на одном дыхании. Автор мастерски раскрывает сложную жизнь женщины- вдовы , воспитывающей двух дочерей . .. Масса героев (женских и мужских) описаны правдиво, ярко , кратко, образно и захватывающе.Приятно читать и узнавать знакомые места, описание событий , пережитых героями романа, т. к.автор пишет о не выдуманых историях , а типичных ситуациях в жизни . Очень рад тому, что в наше сложное время, можно прочесть стоющую книгу, в которой можно о многом узнать и многому поучиться, особенно - молодёжи.
Уместны в книге крылатые изречения, описание природы, удачные диалоги. Всё это говорит о том, что перед нами автор- зрелый писатель, который без лишнего морализаторства утверждает добо в поступках , словах , в жизни и даёт шанс героям быть счастливыми вопреки всему. Спасибо , Наталия, за Ваш труд!