on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

29.11.2021, 11:18

Нa Xepcoнщинi вiдбудeтьcя 18 кiнoфecтивaль дoкумeнтaльнoгo кiнo пpo пpaвa людини

  Зaпpoшуємo пpeдcтaвникiв ЗМI Xepcoнa тa гpoмaдcькиx aктивicтiв ...
29.11.2021, 10:29

Відома херсонська художниця Венера Такаєва відзначає ювілей

    Юбилей Венеpы Такаевой 28 ноябpя иcполняетcя ...
29.11.2021, 10:07

У будинoк нapoднoї xудoжницi з Xepcoнщини пoвepнувcя знaкoвий килим

      Kилим, iз зoбpaжeнням кoтiв, cxoжий нa ...

«Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета»

19 листопада у приміщенні Херсонського обласного художнього музею ім.О.Шовкуненка в рамках Міжнародного екологічного форуму «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета» було утворено Оргкомітет щодо створення Міжнародного Потьомкінського товариства. Захід зібрав бажаючих приєднатись до Оргкомітету, потьомкознавців, істориків, літературознавців, кінематографістів, нащадків Світлішого князя, представників духовенства.

Серед учасників засідання був і ініціатор проекту «Херсон. До витоків» міський голова Володимир Сальдо. Він розповів про роботу, яка проводиться у Херсоні щодо збереження пам'яті про засновника міста князя Григорія Потьомкіна, про історію відродження пам'ятника князеві та відновлення Потьомкінського скверу, про започаткування у школах Херсона уроків історії рідного міста, де обов'язковою є тема щодо життя та досягнень Г. Потьомкіна, про ідею та роботу зі створення спектаклю «Фаворит», що вже протягом двох років збирає аншлаги в обласному академічному музично-драматичному театрі ім.М.Куліша, тощо.

Під час засідання лунали численні вітальні адреси, зокрема, від нащадків дочки Світлішого князя Лизавети Калагеорги, що мешкають у Франції, письменника Володимира Димова, Владики Смоленського храму та учасників духовної акції «Від витоків Дніпра - золоті купола», Владики Херсонського і Таврійського Іоанна, письменника, кінемагографіста, заслуженого діяча мистецтв Російської Федерації В'ячеслава Лопатіна.

Володимир Сальдо вручив пам'ятні подарунки нащадкам Г. Потьомкіна: Ангеліні Муляр (уродженій княгині Баратовій), яка є прямим нащадком князя по лінії його другої онуки (сьогодні жінка мешкає в Одесі), та непрямому нащадку - повному тьозці князя - Григорію Олександровичу Потьомкіну, який мешкає у Москві. Вони з радістю відгукнулися на пропозицію приїхати до Херсона, адже в нашому місті проводиться велика робота про збереженню пам'яті про їх видатного предка. За даними істориків, на сьогодні існує 4 лінії нащадків Світлішого князя: 2 - у Москві, 1- в Парижі та 1 - в Одесі.

З історичними замальовками виступили перед учасниками заходу старший науковий співробітник відділу історії Херсонського обласного краєзнавчого музею Сергій Дяченко, архівіст-дослідник роду Потьомкіних Марина Тарасова та директор навчально-виховного комплексу №51 школи ім. Г. О. Потьомкіна Павло Осьмінін.
Крім того, на розгляд зібрання було запропоновано ескіз емблеми Міжнародного Оргкомітету, автором якого став доцент кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету, голова Херсонського обласного відділення Спілки дизайнерів України Віталій Крижанівський.

Підсумком засідання стало підписання всіма членами Оргкомітету Маніфесту про наміри створення Міжнародного товариства. Документ підписали представники України, Росії, Білорусі, згодом до нього доєднаються представники Молдови, Придністров'я, Румуни.
На стадії підготовки знаходиться Положення про Міжнародне Потьомкінське товариство, розглядається проект емблеми. Товариство складатимуть експертна рада та опікунський клуб, До експертної ради увійдуть родичі, потьомкознавці, історики, письменники, кінематографісти, музейні та архівні робітники. До опікунської ради - люди, які бажають підтримувати ідеї Товариства матеріально.
Планується, що Міжнародне Потьомкінське товариство вперше збереться у Смоленську (Російська Федерація) 16 жовтня 2011 р. у день 220-річчя смерті Світлішого князя Потьомкіна -Таврійського.

Власн. Інформ.
“Херсонський вісник”.- №47 (1058).- 25.11.2010.- стр.7

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.