Дайвінг у Таврії
Да́йвінг (англ. diving, от to dive — пірнати) — це підводне плавання, ділиться на два види.
Власне дайвінг, в масовому розумінні — це плавання під водою з апаратами, що забезпечують автономний запас повітря (або іншої газової суміші) для дихання під водою на 20—360 хвилин, залежно від глибини, типу дихального апарату і споживання водолазом газової суміші. Дайвінг можна розділити на два класи:
- Рекреаційний
- Професійний
Фрі-дайвінг — підводне плавання на затримці дихання. Дозволяє пробути під водою до 5 хвилин.
Щоб займатися підводним плаванням, необхідно мати набір навиків, проблем, що дозволяють вирішувати переважну більшість, при зануренні (запітніння маски, втрату регулятора, регулювання плавучості і так далі). Ці навики і знання отримуються в процесі навчання і підтверджуються сертифікатом однієї з асоціацій підводного плавання.
Строго кажучи, наявність сертифікату не є обов'язковою для здійснення занурень, проте його відсутність спричиняє за собою труднощі при отриманні спорядження в оренду, організації групових занурень або дайв-сафарі.
Занурення без проходження навчання можливі, але можуть привести до серйозних захворювань і навіть смерті. На морських курортах існує так звана практика «інтра-дайвов», коли після первинного інструктажа охочий подивитися підводний світ занурюється з аквалангом під спостереженням інструктора.
Матеріал з Вікипедії — вільної енциклопедії. Докладніше
Роздуми про дайвінг в Україні
Ще
Посилання з теми: UDIP - Общество украинских профессиональных
инструкторов подводного плавания
Статті
16.05.2008 Занурення під воду: не сваріться з нептуном і із здоровим глуздом25.08.2006 Погружение под воду: увлечение, спорт или «русская рулетка?»
01.08.2006 Затонувшие сокровища (фрагменты)
22.07.2006 У Криму вперше проведуть дайвінг-фестиваль
06.07.2006 Внимание! Сейчас отсюда …выплывет рыбка!
19.05.2005 Дайверы: подводный мир не терпит суеты.
26.10.2000 Херсонский ихтиандр: акула в лимане, дельфины в Ингульце
01.01.2000 «Ихтиандр» из Берислава
Редакция_ИР5
Виктор