on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новини регіону

11.05.2021, 09:58

Арткав’ярня: у Херсоні з'явився новий простір для творчих людей

Арткав’ярня – заклад нeзвичний. Чаcто в ній збираютьcя ...
28.04.2021, 10:13

Чи буде реанімовано “Лебединку” в Херсоні?

Колись рукотворне Лебедине озеро в парку Херсонська фортеця була справжньою ...
26.04.2021, 11:41

Нa Xepcoнщинi вiдкpили фaзaнapiй

У Oлeшкiвcькoму лicництвi нa Xepcoнщинi poзвoдять фaзaнiв. Фaзaнapiй ...
> Організації > Кіно > Кінофестивалі > Документальне кіно в Херсоні

Документальне кіно в Херсоні

З 10 по 12 грудня в Херсоні вже вдруге, в кінотеатрі «Ілюзіон», проходитиме Мандрівний кінофестиваль «Дні документального кіно про права людини». Про це 27 листопада заявили представники однієї з молодіжних громадських організацій. Можливість переглянути кінофільми, що будуть представлені на фестивалі для мешканців міста, одна-єдина. Адже ні на широкому екрані, ні в мережі Інтернет ці фільми транслюватися не будуть.
5 жовтня в Україні стартував шостий сезон Мандрівного фестивалю «Дні документального кіно про права людини». До програми Мандрівного фестивалю-2009 увійшли фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів.

У минулому році цей захід проходив лише у навчальних закладах міста, тепер організатори фестивалю пропонують не лише молодому поколінню переглянути документальне кіно. Адже про порушення своїх прав має думати кожен свідомий громадянин. Саме у цьогорічному сезоні кінофільмів є спеціальна програма «Документальне кіно проти несправедливості», до якої увійшли фільми з актуальних проблем прав людини в Україні.
Теми, що порушують документалісти, різняться за напрямом та актуальністю: екстремальні історії про людей, які живуть в умовах війни, проблеми тендерної рівності, дискримінації, порушення прав дітей чи людей із обмеженими можливостями.

В Херсоні фестиваль триватиме з 10 по 12 грудня 2009 року, і мешканці міста матимуть можливість переглянути фільми зі світової документалістики, оцінити майстерність різних світових режисерів Китаю, Ізраїлю, Німеччини, Росії, Бельгії, Швеції, Грузії. Звичайно, будуть транслюватися і фільми українського виробництва. Всі кіносеанси будуть безкоштовними.

«Для херсонців це дійсно унікальна можливість переглянути роботи українських та світових документалістів, що стосуються прав людини в нашій країні та у світі загалом, - наголосила представник громадської організації Наталія Чермошенцева, - Особливе місце посідають реальні історії людей, які перемогли життєві негаразди, відстояли свої права й досягли мети. Тому, по можливості, нам хотілося б побачити більше людей на перегляді фільмів.
Адже на словах про права людини багато говорять, а ми пропонуємо факти і події з реального світу, людей, які борються за свої права в дії - і перемагають».

Також організатори проекту пропонують 12 грудня переглянути фільми київського журналіста Ігоря Чайки, що стосуються порушення прав журналістів, свободи слова та свободи висловлювань громадян в сучасній Україні.
Хоча цей проект і відбувається за підтримки Херсонської обласної держадміністрації, для перегляду фільмів виділили лише кінозал «Ілюзіон», який може вмістити максимум 50 осіб. Отож насолодитись кіношедеврами зможе не кожен херсонець, так що поспішайте! Мабуть таки, тема свободи слова та прав людини не дуже гріє душі обласних чиновників, це й зрозуміло, адже трохи більше місяця залишилось до виборів Президента України, а там... хтозна, чим все скінчиться?

Олена Кучерява
“Акценти”.- №48 (146).- 02.12.2009.- стр.13

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.