on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Еней був парубок моторний

Але не менш моторним виявився і наш режисер Сергій Павлюк, який врешті поставив таки знамениту «Енеїду» Івана Котляревського на сцені Херсонського академічного музично-драматичного театру їм. Миколи Куліша. Зайве й говорити про те, з яким нетерпінням чекали глядачі цієї прем'єри. Якісний і цікавий, зрозумілий усім і в той же час із глибоким підтекстом, яскраво національний, пронизаний неповторним українським гумором, що часто переходить у сатиру і бурлеск, цей твір дійсно заслуговує на довге творче життя. Чомусь дуже хотілося, щоб вистава « Енеїда» була якомога ближчою до оригіналу - такою , як уявляв собі ще у школі, ко ли класика зазвучала так живо, соковито і яскраво, що просто сам собі дивувався: невже буває так смішно і цікаво? І що радує: Сергій Павлюк зумів так тонко й делікатно доторкнутися до класичного твору, так не переступити отієї межі, за якою починається несмак, що іншого слова, окрім «браво» - не дібрати.

Цікавою режисерською знахідкою для збереження авторського тексту Івана Котляревського став образ козака Мамая (засл.артист України Сергій Кияшко), який коментував події, що відбувалися на сцені з героями вистави. Взагалі, незважаючи на прем'єру, весь акторський ансамбль виглядав гармонійно і злагоджено. Несподіваною і надзвичайно ексцентричною, як і належить справжній богині, виглядає заслужена артистка України Ружена Рубльова у ролі Юнони. Чудова Олена Боруцька у двох ролях - Венери і Лавінії. Палка і виразна Лоліта Мінасян - цариця Карфагену Дідона, а Ольга Бойцова створила невеликий, але дуже виразний образ гарненької олімпійської пліткарки Геби.

Переконливий старий Анхіз -давній мешканець пекла й Енеїв покійний батько - у виконанні народного артиста України Анатолія Толока. І, звичайно ж, сам Еней (засл.артист України Олександр Мельник), який знову виступив у двох іпостасях - не тільки як актор, а і як постановник сценічних боїв. До свого образу гультіпаки Кнея Олександр Мельник додав і загальнолюдських рис: уміння сумувати, любити, боятися і - просто жити. На окрему подяку заслуговує робота художників вистави - подружжя Ридванецьких. Згадайте костюми і декорації до «Страшної помсти», це теж їх робота. Виразні, гарні, містичні декорацій виконані з неабияким смаком костюми персонажів, завдяки яким вистава «оживає» у вас на очах. Тож шановні херсонці, ті, хто ще не бачив прем'єри - зробіть це негайно, і ви не пошкодуєте. А улюбленому театру - щира подяка.

Тетяна Крючкова
"Вгору".- №1 (536).- 03.01.20113.- стр. 7

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.